Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Sebek 21:46, 25 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Niby tak a niby nie. Ja po swojej jak dosiewałem chodziłem i nic się nie działo. Jednak jak jest mokra to zbierałem podeszwą nasiona - to jest minus. Najlepiej jakbyś przykryła trawnik włókniną - wtedy możesz śmiało chodzić - no i nie trzeba go tak często podlewać i szybciutko będziesz miała zielono
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ewcia88 08:26, 26 lip 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
Dzięki a więc niedługo sie bierzemy za robotę
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
Laura 10:30, 27 lip 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
Ja posiałam przed tygodniem i niestety podczas podlewania przyczepiła się do butów. Teraz jest już lepiej

widac jednak gdzie wysiane jest nierówno, gdzie za dużą ilością ziemi przykryłam no ale poczekajmy...
____________________
Ogród z gruszą
Gardenarium 15:02, 27 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Będzie dobrze, podlewaj systematycznie, aby te nasionka co już napęczniały nie wyschły. Muszą mieć stale wilgotno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 09:33, 28 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kocham taki widok Laura! Ślicznie. A tam, gdzie wzeszła nierówno, ale wzeszła nie dosiewaj - tylko czekaj
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ewcia88 15:50, 28 lip 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
wynalazłam takie rodzaje traw:
hollywood sun graminex
wolnorosnaca top decor record
trawa sportowa wolf-garten
czy ktoś używał?
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
Gardenarium 16:20, 28 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewcia88 napisał(a)
wynalazłam takie rodzaje traw:
hollywood sun graminex
wolnorosnaca top decor record
trawa sportowa wolf-garten
czy ktoś używał?


graminex polecam, może być sportowa lub uniwersalna. Siałam.

Wolnorosnącej nie siej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewcia88 16:29, 28 lip 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
Dziękuję za szybką odpowiedz, teraz kupić i do roboty
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
elusial 08:35, 20 sie 2012

Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 12
Witam wszystkich trawnikowych specjalistów Jestem nowa na tym forum. Postanowiłam poradzić się mądrzejszych ode mnie gdyż od jakiegoś czasu męczę się z zakładaniem trawnika i napotkałam na spory ( dla mnie) problem. Otóż zakładanie trawniczka rozpoczęliśmy od przeorania i wykopania wszystkich korzeni z ziemi. zeszło się z tym cały tydzień bo działka była pokryta chwastami po pas przez kilkanaście lat a siły przerobowe były ograniczone.
Potem zaczęliśmy wyrównywać teren nawożąc nowej, ciemnej ziemi.Na tydzień musieliśmy zrobić sobie przerwę bo pogoda i inne obowiązki nam przeszkodziły i niestety chwasty zaczęły rosnąć jak szalone. Do końca tygodnia powinniśmy się uporać z ostatecznym wyrównaniem terenu i można by siać tylko co z tymi chwastami? Na razie są tylko na części działki, która jest już wyrównana. Jak teraz wypryskam to pewnie za tydzień, dwa mogłabym już siać ale wtedy pewnie na drugiej części działki zaczną rosnąć.
Na dodatek mamy zaplanowane wakacje w trzech pierwszych tygodniach września i obawiam się że jak zostawię trawkę bez podlewania to już nic z tego nie będzie. Znowu siać w ostatnim tygodniu września to chyba trochę ryzykowne działanie? Zwłaszcza ze zdecydowaliśmy się na gatunki traw, które wolnawo wschodzą. Doradźcie jak to rozplanować w czasie bo kompletnie nie mam pomysłu. Bardzo się napracowaliśmy przy odchwaszczaniu i wyrównywaniu i wolałabym już nigdy tego więcej w życiu nie przechodzić
dycjusz 09:51, 20 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 28
Elu otworzyłaś puszke Pandory;]

Też jestem nowy i kilka stron wcześniej znajdziesz moje posty nt. zakładania trawnika. Mój ma obecnie 6 tygodni ( moża dodam pare zdjęć jak to po kolei wyglądało) wiec odpowiem Ci na podstawie moich doświadczeń. Trawnik około 450m2.
Przygotowywanie terenu zajęło baaardzo dużo czasu, ponieważ była to praca weekendowa właściwie i musiałem dowozić dużo ziemi.
Kolejnym etapem po nawiezieniu ziemi było wyrównanie terenu metalową szyną.. (ok. 3 metry ciezka jak diabli)
Następnie teren glebe rozluźniłem i wymieszałem za pomocą glebogryzarki.. (ten etam można było zrobić przed równaniem.. ale ja wolałem to zrobić teraz) Glebogryzarką jechałem wzdłóż i w poprzek i od razy starałem sie wybierać wszystkie korzenie chwastów.
Następnie walec (około 40 kg) i ponownie ciąganie szyny.
Teraz właściwie teren był już gotowy (około 15 lipca).. więc ostatecznie grabki, wygrabienie różnych większych "śmieci"..

I teraz najważniejsze. Montowałem system automatycznego nawadniania (na prawde ekstra sprawa), ale hydraulik był na urlopie więc 2 tygodnie od czasu jak wszystko wygrabiłem i posiałem trawe siewnikiem, zwalcowałem. Trawka była podlewana przez ten okres deszczem albo wężem.. więc mniej dokładnie i nieregularnie..

To spowodowało, że nie wszsytkie nasiona wzeszły.. a te które zaczęły wschodzić przy dużym słońcu po prostu nie wytrzymały.. za to chwasty.. rosły pięknie

Rwanie, rwanie i rwanie.. trawa obecnie ma 6 tygodni.. nie wygląda źle, ale rosną w niej tez nieporządane roslinki.. ale z tym zamierzam poradzić sobie herbicydami (bofix), ale najwcześniej w połowie września.. bo nie chce zniszczyć trawy..

Moja rada.. Rundap potrzebuje około 3 godzin po oprysku, żeby chwycił.. Na Twoim miejscu sprężyłbym sie z wyrównaniem drugiej części terenu, pozwolił wyrosnąć chwastom i jeśli sie uda popryskać jeszcze przed wyjazdem na wakacje.. po powrocie teren (najlepiej glebogryzarką) przerzucić i dopiero siać trawke

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies