Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Mari 13:15, 14 kwi 2016


Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 199
Mógłby ktoś powiedzieć dlaczego trawa mi nie wzeszła? Siałam trawę ponad 3 tygodnie temu. Przez tydzień była ładna ciepła pogoda a potem do teraz zaczęło padać. Temperatura na dworzu powyże zera od 5-20 stopni.
Chyba że nasiona ptrzebują więcej czasu na kiełkowanie?
Nasiona w ziemi są bo je widać
miskka 14:24, 14 kwi 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Danusia pisywała że nasiona potrzebują +12 stopni do kiełkowania - czyli w dzień i noc musi być ciepło.
____________________
karolina1399 10:55, 15 kwi 2016

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 7
czy trawa barenbrug shadow pro. barcampsia nadawała by się na teren , który opisywałam wcześniej ? jest w ogóle szansa na to , żeby był tam trawnik ? trzeba przekopywać cały teren od nowa( 2 lata temu był przekopywany) ? czy może wystarczy bardzo gęsto przedreptać w butach do aeracji, przegrabić, posiać trawę ,przykryć ziemią (torfem?) i uwałować ? Dodam jeszcze , że Ph to 7 . Pomoże ktoś ?
Przemek1234 11:26, 15 kwi 2016

Dołączył: 21 lis 2015
Posty: 6
Otrzymałem dzisiaj wyniki z OSCHR wszystko fajnie ale dawka podana na rok i jak to mam rozpisać co ile nawożenie proszę o pomoc

Dziękuje

Propozycja nawożenia:
Wapnowanie czasowo zbędne.

Na 100m2 powierzchni (dawka roczna):
2,3 kg N
+ 2,9 kg P2O5
+ 5,0 kg K2O
+ 2,2 kg MgO
pawel_s 07:50, 19 kwi 2016

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 24
Witam!
Prosze o radę. W sobotę zasiałem trawę po uprzednim należytym przygotowaniu podłoża.
Zwałowałem, następnie przed siewem przeciągnąłem grabkami w jedna i druga stronę robiąc niewielkie rowki i zasiałem trawę. Później znów zwałowałem by nasiona mocno docisnąć do podłoża i przykryłem cienką agrowłókniną.
Jedyną rzecz której nie zrobiłem to nie przykryłem nasion warstwą ziemi (cześć z nich zakryte zostały wałując ale nie wszystkie).

Czy to był błąd? czy należy je jednak przykryć przekrabiając delikatnie?
Czy nic nie robić i skiełkują pod agrowłókniną?

Dzięki za odpowiedź
Gardenarium 07:52, 19 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
miskka napisał(a)
Danusia pisywała że nasiona potrzebują +12 stopni do kiełkowania - czyli w dzień i noc musi być ciepło.


Poprawka, potrzebują 12 stopni temperatura gleby, nie powietrza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:53, 19 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
pawel_s napisał(a)
Witam!
Prosze o radę. W sobotę zasiałem trawę po uprzednim należytym przygotowaniu podłoża.
Zwałowałem, następnie przed siewem przeciągnąłem grabkami w jedna i druga stronę robiąc niewielkie rowki i zasiałem trawę. Później znów zwałowałem by nasiona mocno docisnąć do podłoża i przykryłem cienką agrowłókniną.
Jedyną rzecz której nie zrobiłem to nie przykryłem nasion warstwą ziemi (cześć z nich zakryte zostały wałując ale nie wszystkie).

Czy to był błąd? czy należy je jednak przykryć przekrabiając delikatnie?
Czy nic nie robić i skiełkują pod agrowłókniną?

Dzięki za odpowiedź


Może posyp ziemią z worków, lekko i podlej - już bez wałowania, bo się wszystko do wału przyklei.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawel_s 08:26, 19 kwi 2016

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 24
Gardenarium napisał(a)


Może posyp ziemią z worków, lekko i podlej - już bez wałowania, bo się wszystko do wału przyklei.


Może to i dobry pomysł gdyby nie fakt że tego jest ponad 400 metrów kw.

Czy zostawienie tego pod przykryciem tak jak jest będzie dużym ryzykiem?
Aneta_1107 09:09, 19 kwi 2016


Dołączył: 31 lip 2015
Posty: 15
Witam, Pani Danusiu mam pytanie jaką trawę wybrać na teren nasłoneczniony, ziemia gliniasta, mało przepuszczalna, ok 500m2, strona wschodnia? Proszę o podpowiedź bo już sama nie wiem co wybrać.
____________________
michallus 09:15, 19 kwi 2016

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 4
Gardenarium napisał(a)
Na takim terenie z gliną pod spodem zawsze jest problem z trawnikiem. Co zrobić ? teraz to już nic, bo bardzo dużo zrobiłeś, Glina "odezwie się" wcześniej czy później.


Pani Danusiu, chciałbym wrócić do tematu.

Niestety okazało się podczas wyrównywania terenu, że mamy dosyć spory spad w kierunku domu. Po wyrównaniu terenu została by nam sama glina, cała robota z glebogryzarką poszła nam na darmo. Ściągam warstwę z wierzchu (torf z piachem i troszkę gliny) w jedno miejsce a glinę w drugie. Zostawiamy miejsce na podłoże mniej więcej na długość szpadla, miejscami trochę więcej. Najprawdopodobniej też zainwestuje w siatkę na krety skoro już tak rozkopaliśmy.

Niestety ziemi kompostowej, kompostu nigdzie w okolicy nie mogę znaleźć.

Jaj wybrnąć najlepiej z danej sytuacji ? Biorąc pod uwagę, że mamy sporo torfu zmieszanego z piachem, ale zabraknie nam jeszcze gleby.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies