Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 21:53, 23 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To co na wierzchu się wydobędzie trzeba wybrać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bartek83_GD 21:59, 23 kwi 2017

Dołączył: 23 kwi 2017
Posty: 11
To jeszcze jedno pytanie

jak zaczynam grabić to zaczynają pojawiać sie dziury. czy nie przejmować sie nimi i zacząc walcowanie a potem je rozganiać i znow walcowac?

Mam problem zeby nawieśc dużej ilości nowej ziemi gdyż orgodek jest na dużej skarpie i nie ma jak podjechac z ziemia

Przez dziejszy dzień wywiozlem okolo 10 worków "kępek".

tak sie zastanawiam czy gdyby było ciepło to czy słońce nie powodowałoby ze te kępki łatwiej wytrzepywały by sie z ziemi? Tak jak patrzę to bardzo dużżżo ziemi wyjechało w workach wraz ze starą trawa
Gardenarium 13:48, 24 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
folyta napisał(a)
Witam.

Planuję zrobić nowy trawnik wokół domu ponieważ dotychczasowy to nazwałbym bardziej chwastownikiem niż trawnikiem oraz do tego pełno nierówności. Planuje to wszystko zryc glebogryzarka ciągnikową, następnie wygrabic całą darń, spulchnić, wyrównać, zasiać, zawałowac, nawadniać. I teraz moje pytanie ponieważ na początku lipca odbędzie się wesele, czy od początku maja do początku lipca uda się aby trawa była ładnie wyrośnięta i w miarę gęsta? Planuję siać mieszanki "golfowe" zauważyłem takie na jednym ze sklepów interenetowych.

Z góry dziękuje za odpowiedzi


Mieszanki golfowe nadają się na pola golfowe a nie do ogrodów przydomowych, kosi się te trawniki codziennie, nawadnia i utrzymuje na bardzo niskiej wysokości. To się nie nadaje na trawniki przydomowe.

Jak długo wschodzi, zależy od gatunku traw a jakie są w tej mieszance upatrzonej to ja nie wiem. W każdym razie zejdź na ziemię i posiej to, co należy siać. Czyli trawnik sportowy albo uniwersalny. Lub ozdobny, jak kto lubi. Z golfowego pożytku mieć nie będziesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dawid_zimny 17:57, 24 kwi 2017

Dołączył: 08 lip 2015
Posty: 2
No to u mnie w końcyu 2,5 tygodnia temu zasiana trawa zaczęła kiełkować. Jest szansa że coś z tego będzie
sijone 19:32, 24 kwi 2017

Dołączył: 24 kwi 2017
Posty: 2
Witam Proszę o pomoc Trawnik zasiany 28.03, gdy była jeszcze ładna pogoda. Potem przyszły mrozy. Trawnik jest przy szeregówce, ekspozycja wschodnia. Mieszanka - Barenbrug Shadow. U sąsiada już bujny trawnik. Na zdjęciu stan z dziś. Czy jeszcze coś z tego będzie? W miejscu gdzie są "placki" jest bardzo rzadka trawa, czego nie widać..




Gardenarium 22:42, 24 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie patrzeć na sąsiada. Podlewać. Wzejdzie albo jeśli za rzadko posiana to zrobisz dosiewki, ale to potem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sijone 00:06, 25 kwi 2017

Dołączył: 24 kwi 2017
Posty: 2
Gardenarium napisał(a)
Nie patrzeć na sąsiada. Podlewać. Wzejdzie albo jeśli za rzadko posiana to zrobisz dosiewki, ale to potem.


Dziekuje Pani za odpowiedź! Proszę mi jeszcze powiedzieć czy błędem było sianie trawnika Shadown na stanowisko cieniste przy ekspozycji wschodniej? Mam też drugą działkę o tej ekspozycji i nie wiem czy nie lepsza będzie mieszanka uniwersalna?
Gardenarium 08:12, 26 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapewne było błędem, ale pociesza mnie fakt że nie ma czegoś takiego jak trawnik do cienia, chyba że w mieszance były nasiona traw jednorocznych
co jest mało prawdopodobne.

Okaże się jak trawnik pokaże swoją urodę, albo nie pokaże.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
analyzer65 17:34, 28 kwi 2017

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Skoszona kilka dni temu.
Wczoraj posypałem saletry amonowej.

umcus 18:23, 30 kwi 2017

Dołączył: 12 mar 2015
Posty: 13
Cześć,

Wygrzebałem z mojego trawnika takie oto coś:

Czy to jest chwastnica, czy inny niepożądany element, czy mam takie rzeczy zostawić w spokoju? Mam tego całkiem sporo na trawniku. Ma to wyraźnie większe liście, niż pozostała trawa i wyraźnie się odznacza na trawniku.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies