Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

krepek 13:01, 07 maj 2013

Dołączył: 21 mar 2012
Posty: 14
Przyłącze się do trawnikowych dywagacji...obecnie mam zoraną i zbronowaną działkę...na glebogryzarkę nie mam co liczyć, po bronowaniu pojwiło sie zylion kamieni wielkości różnej. Postanowiłem nie wybierać wszystkich bo to robiłem rok temu i tak po zimie - gleba opadła - wyszły znowu, a druga sprawa to że obecny trawnik będzie tymczasowy.
jakoże ziemia jest gliniasta jest dużo grudek małej wielkości, które domniemywam nie zaszkodzą. jedynie co mnie nurtuje - po bronowaniu wyszło dużo kępów traw... rozumiem że mam je wszystkie powybierać - czy takie kepy trwa mogę rzucić na kompostownik... jest na nich niewielka ilość ziemi, czy to nie będzie szkodzić jeśłi takową wrzucę kompostownik?
co do trawy...zamierzam wybrać kamień i zasiać trawę uprzednio równając trochę teren.
Sebek 13:15, 07 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj Ziemia spod trawnika rzucona na kompost na pewno nie zaszkodzi - ogólnie szybko się rozkłada
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
krepek 13:21, 07 maj 2013

Dołączył: 21 mar 2012
Posty: 14
ok, w takim razie zrzuce troche...no i obowiązkowo przemieszam.
wybiegając w przyszłośc....jeśłi niewilekie kamienie będa wystepoiwały w miejscach gdzie docelowo będą rabaty chyba nie zaszkodzi to i roślinom i kamieniom?
Sebek 13:27, 07 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie - u mnie rośliny właściwie rosną w kamieniach i wcale nie narzekają
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Marcin85 13:34, 07 maj 2013

Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 32
Sebek- nie wiem czy czytałes moje posty ale trawa ruszyła po 11 dniach. Wrzuce zdjęcia jak bede w domu wieczorem to ocenisz efekty. Powiedz mi tylko czy to że rosnie w różnym tempie jest efektem różnych odmian? Dokupiłem kolejną paczkę nasion te same co drugi rodzaj nowe- z 03/2013. Kiedy robic dosiewke,czy jak czesc wzejdzie do 10 cm? I kiedy kosic czekać az wzejdzie całosc czy tylko miejscami gdzie urosła na 10 cm?

Aha nie podlewałem od srody zeszłego tygodnia bo od czwartku do soboty lało...dzis jest parno, podlewać czy nie? Wczoraj ogrodnik twierdził że nie bo jest ziemia przelana i miękka?? Czytałem,że
podlewanie ma wpływ na równomierny wzrost.
____________________
Sebek 17:23, 07 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
U mnie jedna odmiana trawy rusza później niż inne - co mnie niestety wkurza, bo inni mają już zielono, a ja nie Także to może być tym spowodowane Kosić możesz miejscami, bo jak piszesz inne rosną szybciej Jak wkleisz zdjęcie to ocenimy czy trzeba dosiać czy nie - trawa szybko się rozrasta

Jeżeli ziemia jest u Ciebie już z góry sucha to podlej - lanie wody to podstawa pięknego trawnika Mój dziś podlała burza - bardzo obficie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Marcin85 17:51, 07 maj 2013

Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 32


Tak wygląda ogród- siana trawa późniejszej odmiany



A tutaj ta odmiana co rośnie szybciej

Też była ulewa i nie muszę podlewać, zresztą jak widać na zdjęciach. Liczę na opinie kiedy dosiewać i wałować
____________________
Sebek 00:01, 08 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wałować jest najlepiej wilgotną ziemię także możesz jutro A dosiać możesz właściwie przed wałowaniem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Marcin85 07:19, 08 maj 2013

Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 32
No dzis nie dam rady, jutro lub w piątek najdalej w sobotę, chyba że bedzie lało. Dam Ci znać jak wyszło. A dosiewki robić ręcznie czy z siewnika, mam na tyle trawy aby zasiać cały obszar.
____________________
IzaS 08:16, 08 maj 2013

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 41
Witajcie
Przygotowuję się do posiania trawnika juź drugi rok, niestety prace wykończeniowe, brak czasu i funduszy ciągle odsuwają wizję ładnego trawnika w czasie.
Zacznę od tego że przeczytałam cały wątek i już sobie wyrobiłam zdanie, teraz tylko chciałam się upewnić czy dobrze wnioskuję Z racji okrojonych funduszy trawnik będę robiła tylko w części działki (przed domem i z jednej części domu) Będzie to jakieś 300-400m. Rodzimy grunt to glina, w ubiegłym roku teren podwyższałam ale niestety nawieziona ziemia to tez glina, obecnie wyrosło trochę chwastów, ale myślę uporać się z nimi ręcznie (już większość usunęłam). ziemia gliniasta żółta.
I tak - teraz powinnam na powierzchnię nanieść piasku i to wszystko przekopać? (wypożyczenie sprzętu odpada -brak funduszu ), myślałam również o oborniku granulowanym i przekopaniu go łącznie z piaskiem?? potem myślałam zakupić jakiegoś czarnoziemu i nawieść na sam wierzch.
Wielka prośba do Was o opinie i sugestię, z góry dziękuję
____________________
Wymarzony ogród Izy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies