Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

agatanowa 13:00, 22 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Tomson napisał(a)
a czy po skoszeniu tej długiej trawy która siegała mi pod pachy i spaleniu jej mogę juz zacząć oprysk? czy po skoszeniu nie można?


Tomson, jak poczytasz trochę o roundupie, to będziesz wiedział, że można w każdym stadium - bo wybijasz dokumentnie prawie każdą roślinę (herbicyd nieselektywny), która ma część zieloną (nie wybijesz nasion), więc długość darni nie ma żadnego znaczenia

A może jednak skosić i przeorać? A nie lać takiego paskudztwa? Przemyśl.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Kornel 14:14, 22 maj 2013

Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 39
Dziękuję za odpowiedź Mam nadzieje ze wyrosnie ładna trawka i nie bedzie ąadnych problemów. A co sadzicie o sianiu recznym czy lepiej siewnikiem najprostszym?
____________________
bela 14:37, 22 maj 2013

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 3
Witam, jestem nowa choć od dawna tu zaglądam i czytam wszystko co jest związane z zakładaniem trawnika. Proszę was o poradę mam działkę gdzie 300m przeznaczyłam na trawnik wcześniej była tam trawa i chwasty i bardzo nierówne podłoże przekopałam to na jesień powybierałam chwasty i dwa tygodnie temu teren został wyrównany wywalcowany zasiana trawa Sahara Kalnosa i jeszcze raz przejechałam walcem. Tydzień temu przyszła ulewa i część nasion została zmyta na jarzyny. I mam pytanie bo trawa zaczyna pomału kiełkować ale bardzo rzadko i dużo nasion jest na wierzchu, zaraz po sianiu nie przegrabiłam tylko zwalcowałam i musiałam wyjechać tak że przez pierwszy tydzień po sianiu nie była podlewana a było bardzo ciepło i jest to ziemia piaszczysta, boję się czy nasionka nie wyschły i już nie skiełkują. Teraz codziennie pada więc nie podlewam. Czy poczekać jeszcze czy dosiać?
Sebek 15:52, 22 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tam gdzie jest łyso to dosiej - najlepiej byłoby jakbyś dosiała, podlała i zakryła wszystko białą, cienką włókniną - wtedy szybciej skiełkują, a deszcz nie wymyje nasion.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
bela 18:13, 22 maj 2013

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 3
Ale z tego co poczytałam na temat nasion to życica kiełkuje wcześniej a kostrzewa nawet do 21 dni wiec może jeszcze z tydzień poczekam jak nic więcej nie wzejdzie to na całości jeszcze raz posieje.
goniak 06:30, 23 maj 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
radek napisał(a)


Ponowie pytanie:

Danusiu, Goniak: prośba o kolejną cenną radę.

Czy użycie torfu jest wskazane czy nie?Użyć torfu przed posianiem i ziemią workowaną przykryć posiane?


Radek, zakładam wiele trawników z siewu i zawsze sieję na rodzimy grunt, wałuję i przysypuję czarną ziemią workowaną. Torfu nie używam wogóle, bo jak wspomniałam szybko przesycha i moim zdaniem nie spełnia swojej roli.

Trwanik tuż po posianiu i zwałowaniu


Pierwsze wschody


Efekt końcowy







____________________
Małgosia mój zielony świat
Adonay 17:44, 26 maj 2013

Dołączył: 18 maj 2013
Posty: 3
To ja mam jeszcze takie pytanko. Na pudełku trawy jest napisane, żeby skosić jak tylko osiągnie 10cm, ale skoro pierwsza wyrośnie życica, to nie zaszkodzi to reszcie, że będę deptał ? No i przy założeniu, że będę dbał, to jak długo trawnik będzie się zagęszczał od momentu jak pierwsza trawka osiągnie 10cm ? Dzisiaj widziałem już malutkie zielone kiełki
Sebek 19:49, 26 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Trawie nic się nie stanie - od tego jest, żeby po niej chodzić
A czas zagęszczenia - u mnie 3 miesiące po wysiewie była już super gęsta
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Marcin85 20:04, 26 maj 2013

Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 32
Sebek, u mnie piekna trawka, stosowałem Twoje rady i jest super, jestem po pierwszym koszeniu, zrobiłem jeszcze drugą dosiewke. Dosiałem ręcznie i przysypałem ziemią z worka. Moje obawy wzbudza duza ilosc chwastów tzn cos podobnego do koniczny. Jak tego sie pozbyć? Opryski robiłem przed nawozem ziemi. Trawa jest młoda i nie chce jej spalić. Zaznaczam że mam problem z sąsiadem, Po lewej ma ogród i jest zasłonięty tujami, natomiast po prawej nikt nie mieszka i wysokosc jego chwastów jest ponad kolana, do tego jakies czerwone kwiatki podobne do maków. Zaznaczam że nie mam z nim żadnego kontaktu i nie dam rady się dogadać. Jutro wrzuce zdjęcia. Poproszę narazie o radę jaki środek mam zastosować. W tym momencie nie mam możliwosci nic posadzic wzdłuż płotu, dopiero w przyszłym roku. Może poprostu sie tym nieprzejmować bo trawa wyprze te chwasty?? Proszę Cię o radę.
Poniżej zdjęcia.

____________________
radek 13:34, 27 maj 2013

Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 43
Czy ktoś ma jakieś doświaczenia z nawozem przed wysiewem trawy:

Florovit pro natura nawóz organiczno-mineralny do trawników

A może jakaś alternatywa?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies