Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Anaim 11:07, 21 maj 2013


Dołączył: 21 mar 2013
Posty: 37
Kochani, a ja mam takie pytanko. mianowicie powoli przystępujemy to założenia trawnika. Póki co większośc chwastów wytruło się roundapem. jeszcze raz opryskamy, a potem mielimy ziemię. Mianowicie czy warto kupic taką glebogryzarkę https://www.youtube.com/watch?v=8d1bHZAAQx8
http://www.youtube.com/watch?v=qx73nLHHTok
czy lepiej wypozyczyć sprzęt. Przy czym ta glebogryzarka z filmików jest elektryczna. Warto?
Pozdrawiam wszystkich
____________________
zakol13 11:14, 21 maj 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
Według mnie elektryczna glebogryzarka może być na niektórych glebach za słaba. Lepiej wypożyczyć porządną spalinową, i wykonać robotę porządnie i bez problemów niż męczyć się z elektryczną Zresztą glebogryzarki nie wykorzystuje się zbyt często, więc nie ma większej potrzeby kupowania jej do domu.
____________________
Anaim 12:22, 21 maj 2013


Dołączył: 21 mar 2013
Posty: 37
Dziękuję za odpowiedź .
____________________
Tomson 13:50, 21 maj 2013


Dołączył: 21 maj 2013
Posty: 3
Witam
jestem tutaj nowy, czytając to forum postanowilem założyć konto i troszeczke popytac doświadczonych osób w temacie ogrodnictwa. , a więc tak, ostatnio zaadoptowaliśmy sobie działkę o powierzchni 450m2. Ogródek prawdopodobnie rozmawiając z sąsiadami był nie odwiedzany przez 5-6 lat altanka do "reanimacji" ale główne moje pytanie to TRAWNIK. Ogólnie ogródek ma mieć charaktek rekreacyjny. Po wejściu na działkę "trawa" sięgała prawie pod pachy, teren jest nierówny i rośnie tam chyba wszystko wrzuce parę fotek na zapoznanie sie z terenem. I pytanie mam takie czy spryskac to wszystko roundapem i później przekopać i równać czy tylko chwasty spryskać... proszę o jakieś rady bo szczerze jestem amatorem wnioskuje tylko z tego co przeczytałem na forum. Dodam również że posiadamy 2 pary rąk i podstawowe narzędzia do pracy. Nie posiadam glegogryzarki ( no chyba że uda mi sie od kogoś pożyczyć). Narazie skosiliśmy tą trawe żeby w ogóle wejść na działkę. Dziekuję za uwagę
Sebek 18:08, 21 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na pewno roundup, a jak będzie na prawdę nierówno to trzeba będzie założyć trawnik od nowa....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kornel 18:44, 21 maj 2013

Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 39
Witam ponownie Mam do was pytanko czy mozna jeszcze zakładac trawnik ? Narazie mam mało czasu wiec mam nadzieje ze do konca maja posiał bym juz trawe wiec pytanie czy mozna jeszcze ?
____________________
agatanowa 20:29, 21 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Kornel napisał(a)
Witam ponownie Mam do was pytanko czy mozna jeszcze zakładac trawnik ? Narazie mam mało czasu wiec mam nadzieje ze do konca maja posiał bym juz trawe wiec pytanie czy mozna jeszcze ?


Ponoć można, jeśli będziesz o niego dbał, czyli pieczołowicie podlewał (nie dopuszczał do wyschnięcia nasionek). Ale ta zasada i w kwietniu, i na początku maja również obowiązuje. Tyle, że słońce może mniej intensywnie grzeje.
"Może", gdyż z obserwacji własnych (więc nic wiarygodnego ) wynika mi, że czerwiec jest nawet chłodniejszy i bardziej mokry niż maj. No, a ze statystyki (więc też nic wiarygodnego ) wynika, że najbardziej mokry to jest lipiec. A młoda trawka musi wodę mieć i ciepło. Czyli możesz zakładać. Ale ekspertem żadnym nie jestem.

Na marginesie, ufam w to mocno, bo sama będę zakładać koło połowy czerwca.

Teściowie śliczną trawę założyli w środku lata właśnie.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 20:49, 21 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Sebek napisał(a)
Na pewno roundup, a jak będzie na prawdę nierówno to trzeba będzie założyć trawnik od nowa....


Jejku, tylko nie roundup! Nie promujmy tak chemii najgorszego kalibru w naszych małych, rodzinnych, rekreacyjnych ogródkach, gdzie zapewne jeszcze coś do brzucha własnych dzieci ma rosnąć. Co się dziwić wielkim producentom, że nas trują, skoro my sami sobie to aplikujemy.

Tomson, alternatywa do roundupu oczywiście jest - oczywiście o tym w tym właśnie wątku, odpowiadała mi Danusia chyba na str. 27, wycinek:

"Rękami i nogami musisz robić tak

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/294-jak-pozbyc-sie-chwastow-w-ogrodzie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku "

Fakt, łatwo nie będzie. Ale jaka satysfakcja! No i czy z zasady rzeczy najbardziej wartościowe przychodzą łatwo...
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
radek 21:41, 21 maj 2013

Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 43
Gardenarium napisał(a)
Jak już wyrównasz ziemię, pograbisz i zniwelujesz nierówności, dopiero na koniec posypujesz torfem i w to siejesz.


goniak napisał(a)
Siej w podłoże rodzime, nasiona przykryj ziemią workowaną, ale nie torfem, bo szybko wysycha i wiatr go wywiewa.


Ponowie pytanie:

Danusiu, Goniak: prośba o kolejną cenną radę.

Czy użycie torfu jest wskazane czy nie?Użyć torfu przed posianiem i ziemią workowaną przykryć posiane?
Tomson 12:48, 22 maj 2013


Dołączył: 21 maj 2013
Posty: 3
a czy po skoszeniu tej długiej trawy która siegała mi pod pachy i spaleniu jej mogę juz zacząć oprysk? czy po skoszeniu nie można?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies