Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 15:53, 26 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak tylko teraz masz czas to siej, ale za wcześnie, trawa nie wschodzi jak jest tak zimno. Ulewa pójdzie i nasiona spłyną, albo ptaszki jw, napisane
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
blackstork 11:06, 27 mar 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Pogoda... w ciągu dnia jest ładnie, niekiedy już ciepło, ale niestety w nocy nadal chłodno, ostatnio było w okolicy 0 stopni. Więc wszelkie zabiegi siewne trzeba wstrzymać. Czy trawę można już przycinać, skosić na najniższym poziomie, czy jeszcze czekać (cześć trawy już odrosła i to całkiem sporo)?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Gardenarium 12:37, 27 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawnik stary można skosić nisko, sama to robiłam parę dni temu. Postępuj jak w artykułach o pielęgnacji trawnika.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
blackstork 13:16, 27 mar 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Trawnik jest od sierpnia ubiegłego roku, więc chyba raczej nie za nisko. A nawożenie już za Tobą? Forsycje kwitną, więc...
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Gardenarium 14:25, 27 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawożenie trawnika już za mną, akurat poszła spora ulewa. Dodatkowo rozpuściła nawóz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AGUSIA_M 16:05, 29 mar 2014

Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 22
Gardenarium napisał(a)
Jak tylko teraz masz czas to siej, ale za wcześnie, trawa nie wschodzi jak jest tak zimno. Ulewa pójdzie i nasiona spłyną, albo ptaszki jw, napisane


Dobrze, że udało mi się trafić na ten wątek w porę. W poniedziałek mieliśmy ruszać z sianiem trawki, a taz zgodnie z waszymi radami poczekamy przynajmniej do końca tygodnia. A tak prezentuje się przygotowane przez nas podłoże do wysiewu.

Przed samym sianiem będziemy jeszcze walcować i przegrabiać by wyrównać ewentualne nierówności.
Pozdrawiam

____________________
Agnieszka-Mój nowy ogród
kiciaodzenka 17:56, 29 mar 2014


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 69
Witam

Planujemy siać trawę za tydzień. Mam pytanie jaki nawóz zastosować przy sianiu trawnika ?
Tak żeby trawka ładnie wzeszła. Ziemie mamy ubogą, glina z piaskiem. Jeśli można by było podać konkretną nazwę tego nawozu byłabym wdzięczna.
Czy taki nawóz rozsiewa się przed sianiem trawy ? Czy po zasianiu ? W jakim odstępie czasu ?
gemciu83 18:22, 29 mar 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Pytanie - skąd chcesz nawóz tj. sklep itp ogrodniczy czy z hurtowni rolniczej itp.

Ile masz tej pow. do obsiania trawy ?
Trawa z przewagą kostrzew i na suche gleby tak ? Teren nasłoneczniony i przesychający ?

Nawóz dajesz przed siewem na glebę plus musisz ją przegarnąć najlepiej lub przekopać itp. Wtedy młoda wschodząca trawa ma już pokarm na start.

____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
kiciaodzenka 18:30, 29 mar 2014


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 69
Nawóz prawdopodobnie kupię przez allegro, lub w sklepie. Trawy mam około 800 metrów. Nie wiem co co to jest ten kostrzew,ale gleba raczej sucha. Teren w 70 % nasłoneczniony. Trawa jest wokół domu więc są momenty zacienione.
Dzięki za informację w sprawie terminu siania nawozu.
gemciu83 19:22, 29 mar 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
800m kw = ok. 20-22kg nasion traw.

Kostrzewa - czerwona, trzcinowata, owcza/murawowa. Takie będziesz bardziej potrzebować.

Nawóz pi razy oko każdego będziesz potrzebować od 4 do 6/7kg na każde 100m kw.

Najlepiej dać nawóz przed siewem niż czekać by bez pokarmu trawa wschodziła i dopiero jak się urodzi ją dokarmiać wtedy taki zabieg możesz drugi raz powtórzyć.

____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies