Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 09:09, 11 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoro nikt nie odpowiada, to nikt nie ma zdania na temat tej mieszanki, ja też nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
P_Kemot 09:17, 11 cze 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 39
Dziękuję za odpowiedź. P_Kemot
____________________
gemciu83 09:31, 11 cze 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Zależy o co pytasz co Cię interesuje w temacie tej mieszanki?
Skoro masz nawadnianie to rodzaj mieszanki nie jest aż tak mega ważny.
Trawka potrzebuje nawożenia i nawadniania skoro to zachowasz to trawnik zawsze będzie jak dywan.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
mp_krk 09:37, 11 cze 2014

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Gemciu,
A z mieszanek które podałem (+ jeszcze graminex sport) co byś wybrał,polecił?
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
mp_krk 15:32, 11 cze 2014

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Wybrałem Branebrug jak sugerował Waldek

A dali byście jakiś nawóz dzień, dwa przed sianiem? Z tego co pamiętam przejawiały się różne opinie na ten temat w wątku.

Gemciu,
Wiem ze polecasz polifoska,salmag...cos byś z tego zalecał na start? Potem w trakcie lata co i ile stosować?
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
gemciu83 16:04, 11 cze 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Jak masz nawadnianie to serio mieszanka nie ma super znaczenia bo wierz mi jak jej dasz troszkę nawozu od wiosny na start salmagu to dostanie takiego koppa, że z kosiarką nie nadążysz.
Później spokojnie 1x3-4 tyg. możesz dawać polifoskę z mniejszą ilością azotu.
Latem możesz siępobawić teraz jak chcesz np. unifoską I.


Teraz to ja bym polecał iść w kierunku mniej azotu, a więcej PK by system korzenowy rozbudować i z tego barenbruga uv zrobić sobie super roots na 30-50cm


Z Polifoski teraz bo lato i upały to polifoska 4 (NPK(MgS) 4-12-32-(2-9)) lub 5 (NPK(MgS) 5-15-30-(2-7).

To te nawozy możesz sobie stosować teraz do 20 września może nawet do końca września i koniec nawożenia na ten rok.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
mp_krk 16:14, 11 cze 2014

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Ok, czyli teraz przed sianiem rzucić polifoske 4/5 lub unifoske 01 i potem stosować je jak piszesz co 3-4 tyg.

W następnym roku na początek salmag a później jak wyżej?

Jakie dawkowanie?
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
gemciu83 16:52, 11 cze 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Na tym forum mówią by nie dawać przedsiewnie nawozu, więc rób jak mówią
Wysiej trawę i jak już będzie miała z miesiąc daj nawóz (polifoskę 4 lub 5 rzuć). Dawki uśrednię dla obu to od 15 do 18kg na 1000m kw.
Unifoska to średnio ja daję ok. 25 kg na 1000m kw.
Salmag wiosną to 60 kg ale podziel dawkę na 2x i będzie wtedy ok 30kg na 1000m kw i to jest bardzo dobra dawka, która z siana zrobi mocną zieleń po 5 dniach w sprzyjających warunkach.
Co 3-4 tygodnie podawaj nawóz. Później z wyczuciem sam zobaczysz, że jak nawadnianie zacznie działać to i z 2-3 razy w sezonie (III-IX) podasz nawóz.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
trebor 22:33, 11 cze 2014

Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 1
P_Kemot ja w tym roku staram się zrobić trawnik z Gold Grass z Zachodniopomorskiej Firmy Nasiennej. Co chciałbyś wiedzieć?
P_Kemot 09:38, 12 cze 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 39
trebor, dzięki za info. Po pierwsze, czy utrzymać zakładaną wydajność siewu 70m2 z 1 kilograma. Czytając opis innych mieszanek, ta wydajność jest dość duża. Po drugie potrzebuje informacji, jakiej ziemi użyć do siewu. Mam glinę, która przykryta jest kilku centymetrową warstwą humusu z czarnoziemem. Czy wystarczy?
Poza tym interesują mnie kwestie utrzymaniowe trawy. Dziś większość Kolegów uważa, że woda plus nawożenie sprawi, że trawnik będzie piękny.
Osobiście interesuje mnie też jak kosić tą trawę, jest to trawa dekoracyjna, czy występuje specjalny sposób koszenia. Spotkałem się z informacją, że takowe występują [w poprzek, wzdłuż, na ukos]. Dekoracyjna, w tym problem czy wytrzyma średnie deptanie i zabawy dzieci? Czytałem też, że trawa lubi dobre nawożenie, czy przerabiałeś ten temat. Kiedy zacząć nawozić i jakim nawozem? Będę siał pod koniec czerwca.
Pozdrawiam P_Kemot
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies