Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 22:47, 22 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten trawnik to będzie się nadawał na mecze dopiero w przyszłym roku, Koszenie na 2,5 cm jest złe. trawnik wyginie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kornel 22:57, 22 cze 2014

Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 39
to na ile mam kosic??
____________________
waldek727 01:13, 23 cze 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
to na ile mam kosić???
-na 3,5 do 4cm.
to na ile mam kosić???
-na 3,5 do 4cm.
to na ile mam kosić???
-na 3,5 do 4cm.
to na ile mam kosić???
-na 3,5 do 4cm.
to na ile mam kosić???
-na 3,5 do 4cm.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 08:09, 23 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wysokość koszenia młodego trawnika musi być wyższa, tak nisko jak piszesz, a nawet niżej, kosi się trawniki na polach golfowych, ale tam gatunki traw są zupełnie inne, i kosi się codziennie.

Taki trawnik z siewu kosimy inaczej niż Ty chcesz robić. Niskie koszenie spowoduje ścięcie "zielonych piórek) zostanie tylko "rżysko i ściernisko". trawa nie będzie miała czym asymilować

Koś po prostu dostosowując stopnie koszenia w swojej kosiarce, zrób próbę, na średni, potem na najwyższy poziom, bo może akurat dokładnie nie masz takiej wysokości co do milimetra. Z tego się nie strzela, to się robi też na wyczucie a nie z miarką w ręku

Także jeśli są upały, warto zostawić nieco wyższy trawnik, bo jest młody i nie będzie tak wysychał. Po prostu podejdź do tego nie tak sztywno, co do centymetra i wyluzuj

Artykuły do podszkolenia się na tematy trawnikowe - do poczytania i zapamiętania lub do zaglądania jak coś potrzeba

http://www.ogrodowisko.pl/tag/trawnik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
blackstork 10:09, 23 cze 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Dokładnie, proponuję spróbować sam tak zrobiłem i przetestowałem już wszystkie wyższe wysokości. W upały skosiłem na najwyższym (5 stopniu) i faktycznie trawnik lepiej wyglądał niż gdy skosiłem na 3, wydaje mi się, że lepiej skosić dwa razy wyżej niż raz nisko.
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Kornel 10:28, 23 cze 2014

Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 39
Dziekuje za podpowiedzi to jak cos bede kosił na srednim czyli na 4,3 cm i zobacze jak cos kupie inny rozmiar kół do kosiarki to i beda inne wysokosci jakos bede probował dostosowac
____________________
Gardenarium 14:29, 23 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sprawdź, regulacja wysokości ustawienia noży powinna być w każdej kosiarce w okolicy kół, Kół się nie wymienia, tylko wajchą podnosi lub opuszcza noże.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kornel 14:37, 23 cze 2014

Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 39
wiem mam 2,5 4,3 i 6,2 cm wiec jak by 4,3 cm było za długie moze kupic wieksze koła i ustawiac na 2,5 wtedy było by około 3cm albo troszke wiecej. o to mi chodziło
____________________
Kornel 15:06, 23 cze 2014

Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 39
a własnie co z tym wałowaniem czy moge zwałowac trawnik po 4 koszeniu bo czuje jak delikatnie ziemia osiada jak kchodze po nim ??
____________________
Gardenarium 15:50, 23 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli osiada, to może nie była należycie zagęszczona, zwałowana przed wysiewem, Teraz wałowanie może zbytnio nie pomóc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies