Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 07:34, 26 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Tu gdzie czarne kreski jest zyźniejsza gleba, albo lepiej uprawiona i trawa jest zdecydowanie ciemniejsza a tu gdzie na żółto - bardziej uboga. Możesz jeszcze teraz podsypać nawozem do trawników te żółte paski, podlać dobrze, trawnik się wyrówna.

Prawdopodobnie dosiewki nie będą potrzebne. Zaczniesz kosić, trawa się rozkrzewi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
miskka 14:38, 26 sie 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Nie mogę aż muszę napisać swoje trzy grosze - Pani Danusia to złoty człowiek - nawet kreski porysowała! Niesamowita kobieta!
____________________
sarenka 14:47, 26 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wydaje mi się, że nie napisał mi nikt,a mam pytanie : Humus active opryskac glebę tego samego dnia co będę wysiewec trawę czy parę dni wcześniej?
Planowałam posiac trawę w weekend, ale być może przełożymy to na następny weekend
____________________
Magda W samym sloncu
waldek727 15:16, 26 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Dla mikroorganizmów zawartych w tym biopreparacie nie ma to najmniejszego znaczenia kiedy trafią do gleby. Najważniejsze jest to, aby gleba była lekko zruszona, wilgotna i nie narażona na bezpośrednie promieniowanie słoneczne. Ja odpowiadając na Twoje pytanie miałem również na względzie rosahumus.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
sarenka 15:35, 26 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
waldek727 napisał(a)
Dla mikroorganizmów zawartych w tym biopreparacie nie ma to najmniejszego znaczenia kiedy trafią do gleby. Najważniejsze jest to, aby gleba była lekko zruszona, wilgotna i nie narażona na bezpośrednie promieniowanie słoneczne. Ja odpowiadając na Twoje pytanie miałem również na względzie rosahumus.



Dziekuję.
Miałam kupic rosahumus, ale nie mam opryskiwacza, więc poszłam na łatwizne i kupiłam ten humus active.

____________________
Magda W samym sloncu
justajusta 15:43, 26 sie 2015


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Gardenarium napisał(a)


Tu gdzie czarne kreski jest zyźniejsza gleba, albo lepiej uprawiona i trawa jest zdecydowanie ciemniejsza a tu gdzie na żółto - bardziej uboga. Możesz jeszcze teraz podsypać nawozem do trawników te żółte paski, podlać dobrze, trawnik się wyrówna.

Prawdopodobnie dosiewki nie będą potrzebne. Zaczniesz kosić, trawa się rozkrzewi.


Czyli jednak jeszcze sypnąć, a ja myślałam, że już za późno i chciałam dać jesienny. Dziękuję za poradę.
____________________
Justa
justajusta 15:44, 26 sie 2015


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
miskka napisał(a)
Nie mogę aż muszę napisać swoje trzy grosze - Pani Danusia to złoty człowiek - nawet kreski porysowała! Niesamowita kobieta!


To prawda!!!!!!
____________________
Justa
miskka 15:45, 26 sie 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
No i nasz Złoty Waldek - tez trzeba pochwalić, nie?! Kochane Ogrodowisko!
____________________
justajusta 15:46, 26 sie 2015


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
miskka napisał(a)
No i nasz Złoty Waldek - trzeba pochwalić, nie?!


Koniecznie
____________________
Justa
waldek727 17:13, 26 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Dziękuję Moniczko, dziękuję Justa.
Buziaczek dla Was.
Staram się odciążyć trochę naszą Danusię, a ponieważ moja pasja do ogrodów to również dzielenie się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem, to to robię.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies