Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

anna_t 12:58, 07 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
MirellaB napisał(a)
Ania ręcznie liście zbierałam spod róż i między krzewami - masakra.
Dlatego kupiłam odkurzacz. Nie mam ochoty już być pokłuta. Nie zostawiam liście pod krzewami, liście schorowane opadnięte nie chcę, żeby krzewy chorowały.

Ania wszystkie liście z rabaty bylinowej zarabiłam. Nie lubię zostawiać liści jako ściółki w obawie przed grzybem.


dokładnie, dlatego warto te listki zbierać...to chyba musze wpisać na liste zakupową na ten rok poza wertykulatorem tez odkurzacz grr... :/
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
MirellaB 13:02, 07 sty 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ania widziałaś jaki ja kupiłam? Wstawiłam zdjęcie kilka stron wcześniej
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
anna_t 13:11, 07 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
MirellaB napisał(a)
Wszystkim dziękuję za miłe słowa i życzenia

Każdemu życzę wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

Ogrodowo rok 2017 bez większych rewolucji i szaleństw. Do zmiany tylko rabata prostokątna / kuchenna w przedogródku.

Nadal wybieram dwie róże do posadzenia naprzeciw rabaty hortensjowej.

Pozostałe prace: przycinanie, pielenie, posadzenie kilku bylin, trochę traw.

To będzie rok odpoczynku w ogrodzie




obejrzałam Twoje podsumowanie i gratuluję napracowaliscie się i zmiany same na lepsze! schodkowa rozwaliła mnie ze w jeden sezon tak Ci rozplenice ładnie urosły...
a powiedz nie myślalaś tej kuchennej w przedogródku przesunąć pod samo okno?
podoba mi się ze wszystkie rabaty masz okraweżnikowane, czyściutko i schludnie bardzo kancikujesz przy tych krawężnikach zeby trawa nie zachodziły?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 13:14, 07 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
MirellaB napisał(a)
Ania widziałaś jaki ja kupiłam? Wstawiłam zdjęcie kilka stron wcześniej

widziałam,


cenowo fajny i dla mnie tez ta waga ważna bo pewnie sama będę musiała spod róż odkurzać bo mnie chłop obśmieje jak go poproszę

powiedz mi jeszcze bo ja nie wszystkie róże okryłam ale miałam w głowie Twoje słowa ze ty nigdy swoich nie okrywałaś. i zawsze dawały radę? jakie odmiany wytrzymują?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
zawitka 13:32, 07 sty 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
Przy takim wiankowaniu to się trzeba nakręcić .Porównknie przed i po ekstra takie porównanie daje radochę choć pracy było mnóstwo.Mróz daje popalić w dzień było -14 u nas brrr. Pozdrawiam już noworocznie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
gobasia 14:03, 07 sty 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
MirellaB napisał(a)
Zlikwidowałam wrzosowisko i posadziłam inne roślinki





ta zmiana bardzo mi sie podoba ...a jaki trawnik gęsty...super
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
MirellaB 14:29, 07 sty 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ania rozplenice były sadzone w maju małe sadzonki. Przez lato i do jesieni tak wybujały - sama byłam zdziwiona. Wydaje mi się, że sadzonki były dobrego gatunku. Te które sadziłam dwa lata temu jesienią to nie są tak dorodne jak te ubiegłoroczne

Hmmm, a wiesz, że nie myślałam o przesunięciu / powiększeniu tej rabaty pod okno - może to i dobry pomysł. Pod oknem jest obwódka i kawałek trawnika wiecznie zryty przez psy. Coś podobnego jak miałam na przodzie.
Chcemy powiększyć obwódkę, albo wyłożyć to miejsce kostką, ale teraz dałaś pomysł i muszę pomyśleć i uzgodnić z eMem, że może by rabatę powiększyć
Dzięki za pomysł - do przemyślenia

Wszystkie rabaty mam okrawężnikowane i jestem bardzo zadowolona. Kanciki robię wiosną po wertykulacji trawnika, a w sezonie trawę docinam nożycami. Trochę tego jest i zainwestowałam w nożyce akumulatorowe - zdecydowanie szybciej i lepiej przycinanie idzie niż ręcznymi

Jeżeli chodzi o róże to faktycznie nigdy nie okrywam. Ja nigdy nie okrywam żadnych roślin. Teraz zrobiłam kopczyki pod różami, które sadziłam bardzo późno jesienią, ale tylko ze względu na jesienną porę sadzenia. Z pozostałymi nie robię nic.
Nie podam Ci odmian, które wytrzymują, bo to jeszcze przed erą O i są u mnie jako NN. Te posadzone teraz to dopiero odmianowe, ale musimy poczekać do wiosny czy przetrwają
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 14:37, 07 sty 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Halinka bardzo lubię porównania, metamorfozy. Pracy trochę było, ale z efektu jesteśmy zadowoleni. Mój eM najchętniej by to na kilka lat rozłożył, ale ja w gorącej wodzie kapana musze mieć tu i teraz

Basiu już kiedyś pisałam, że na pielęgnację trawnika poświęcamy najwięcej czasu, ale efekt jest fajny. Gęsty dywan, aż miło na bosaka pobiegać
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Basilikum 15:05, 07 sty 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
no i dobrze, ze w goracej wodzie kapana, bo juz mozesz cieszyc sie pieknym ogrodem
a trawnia zazdroszze szczerze
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Madzenka 15:55, 07 sty 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Nie kopczykujesz roź? To mnie zdziwiłaś. Przy takich mrozach jak teraz to w innych rejonach Polskii (poza zachodnia częscią) bez kopców wymarzną
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies