Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

Ala106 17:43, 07 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 685
Zakupy super, niech rosną na zdrowie.
A z różami to tak już jest.
Ja też przymierzam się do wywalenia tej chorującej, nie dość, że śmieciuch taki to jeszcze mi to choróbsko na inne rozniesie.
Ale chyba kupię w to miejsce inną, mam już jedną na myśli.
____________________
Renata :-) Ogród na górce w zakolu wiślanym, Moje domowe - storczyki (phalaenopsis)
monteverde 17:44, 07 cze 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Róże dostały już plamistości ale jeszcze w czerwcu możesz popryskać preparatem, mam nadzieję, że to nie wszystkie są zaatakowane Mirella tu masz 2 części o chorobach róż weź w jakąś zakładkę ten link http://www.oczarjk.pl/index.php?act=270/
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
MirellaB 18:04, 07 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zaczynam tworzyć nową rabatę, którą nazwałam rabatą igiełkową
Rabata wzdłuż płotu strona południowa.
Rabata będzie wytyczona krawężnikiem tak jak wszystkie u mnie, proste linie z uskokami.
Wzdłuż płotu posadzone są bluszcze oraz trzmielina, wszystko prowadzone tak, że ma się piąć po płocie.
Dosadzona będzie jeszcze aktinidia pstrolistna i wiciokrzewy (kupione czekają na posadzenie).
Kolejna linia wzdłuż płotu to tuje, ale nie wszystkie takie same. Rosną: szmaragdy, cyprysy columnaris, jałowce, cisy, cyprysy lawsona ivonne - które uwielbiam i mam ich najwięcej.
Na rabacie rosną już inne rośliny, wszystkie iglaki - wsadzone bez pomysłu i teraz dokupowane i dosadzane.
Te które rosną przesadzać ich nie będę tylko uzupełniać.
Założeniem jest, żeby ta rabata była iglasta z różnymi odmianami i kolorami oraz trawami bez hortensji,hostów i tym podobnych. Z kwiatów azalia japońska i żurawki. Azalia ciemno różowa, mam taką upatrzoną w szkółce i widziałam jak kwitnie w towarzystwie iglaków - pięknie to wyglądało.
Może jeszcze berberysy?

Teraz wstawię zdjęcie tego gdzie ma powstać rabata.





____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
ewa004 18:50, 07 cze 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
No i coś się dzieje
Wymyślaj i rób a ja będę Cię duchowo wspierać
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
MirellaB 18:50, 07 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Rabatę będę obsadzała częściami.
Jedna część - trzy świerki conica, trzy kulki, dwie trawki ML, dwa klony palmowe - to mam kupione i czeka na wsadzenie.
Przed kulkami bym chciała dać żółte lub soczyście zielone żurawki, a przed nimi czarne trawki - inspiracja zaczerpnięta od Danusi z Bukszpanowego ogrodu.
Co o tym sądzicie? Czy żurawki od strony południowej dadzą radę?

Przedstawiam zdjęcie ustawienia - na razie bez żurawek i czarnych traw. Pod płotem nie widoczny bluszcz i będą dosadzone cyprysy lawsona ivonne.

Zdjęcie z przodu



Zdjęcie z boku





____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
monteverde 19:10, 07 cze 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a od południa żurawki dadzą radę?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Warmia 19:18, 07 cze 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Mirellko, żurawki z ciemnymi liśćmi dadzą radę. U mnie te co dostałaś rosły właśnie po tej stronie domu. Prawie cały dzień na patelni. Te z jaśniejszymi liśćmi będą się przypalać niestety.

Zaszalałaś z tą nową rabatą. Już nie mogę się doczekać efektu końcowego. Zakupy super. Musisz mnie odwiedzić w tym tygodniu i zobaczyć kwitnące krzewuszki.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Anusia 20:13, 07 cze 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Nowa rabata, super! Czekam na efekt końcowy
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Mysza 22:54, 07 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Mirelko chwilkę mnie nie było a u Ciebie tyle się dzieje.
Różyczki pięknie kwitną
Hortensjowa się rozrasta
Zaszalałaś z zakupami.A czy te kuleczki to danica??Ile płaciłaś??
No i ciekawie się zapowiada z planami igiełkowej
Buziaczki.

____________________
Gosia
Gosiniak 09:37, 08 cze 2015


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Róże trzeba pryskać i nie ma innego sposobu, najmniej problematyczne są okrywowe.
Co do rabatki na pewno nie powinny być tam same iglaki. Tak jak piszesz musisz dodać koloru i łączyć na bazie kontrastu, zółty lub srebry iglak podsadzony np. żółtymi lub bordowymi berberysami. Żurawek jasnych nie polecam na słońce będa brzydko wyglądać, za to bordowe będą tam świetnie pasowały, wkońcu kloniki bordowe też tam rosną.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies