Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Gardenarium 09:23, 06 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ren133 napisał(a)


A tak tak, to wiem ... i że są zraszacze statyczne i rotacyjne też - w sumie to czekam na ciekawe rozwiązanie od pana od nawadniania



Rozwiązanie nawadnianie nie musi być ciekawe, powinno być profesjonalne przede wszystkim.

Jeśli na projekcie pan połączy zraszacze statyczne z rotacyjnymi w jednej sekcji, to zrezygnuj z Pana usług

Jeśli nie zastosuje zraszaczy na 50 % (muszą dolewać do siebie) to też zrezygnuj. Jeśli zastosuje Gardenę, to jest amatorem i też zrezygnuj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:27, 06 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Anias napisał(a)
Najpierw przycielismy je od góry (wraz z sąsiadem) a potem mąż myjką wysokociśnieniową z daleka je oczyścił. Wiem że może troche hardcore ale popadały wszystkie suszki i thuje bardzo łądnie odżyły. Teraz zastanawiam się czy nie potraktować ich jakąś odżywką ale z naszej strony- dolistnie. W sumie to nie moje thuje ale po mojej stronie mogłyby ładnie wyglądać jeśli on o nie nie dba wystarczająco..


Czyszczenie tui myjką ciśnieniową to jest bardzo dobry pomysł, też czasem tak robię, np bluszcz na murze daję czadu i suche liście spadają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ren133 10:25, 06 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Gardenarium napisał(a)


Rozwiązanie nawadnianie nie musi być ciekawe, powinno być profesjonalne przede wszystkim.

Jeśli na projekcie pan połączy zraszacze statyczne z rotacyjnymi w jednej sekcji, to zrezygnuj z Pana usług

Jeśli nie zastosuje zraszaczy na 50 % (muszą dolewać do siebie) to też zrezygnuj. Jeśli zastosuje Gardenę, to jest amatorem i też zrezygnuj.


Dziękuję Danusiu, że do mnie zawitałaś Dzięki Twoim wcześniejszym uwagom na temat rabat dałam sobie czas aby wszystko po trzy razy przemyśleć zanim podejmę decyzję (bo w życiu to ja jestem badzo narwana i niecierpliwa a w ogrodzie tak nie można zwłaszcza na etapie planowania). Cały czas szukam...
Jeśli chodzi o nawadnianie, to wiem,że powinno być profesjonalnie zrobione aby działało prawidłowo i było ułatwieniem a nie mordęgą. Czy będę mogła zapytać o opinię jak już dostanę gotowy/wstępny projekt?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 10:34, 06 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Gardenarium napisał(a)


Czyszczenie tui myjką ciśnieniową to jest bardzo dobry pomysł, też czasem tak robię, np bluszcz na murze daję czadu i suche liście spadają.


Na pewno spróbuję tego sposobu
Trochę zaniedbałam moje tuje. Ale postaram się to naprawić
Do niedzieli jeszcze muszę zrobić oprysk Promanalem (nie wiem tylko czy 1-2*C w nocy nie będzie przeszkodą)a potem na początku kwietnia - jakiś dobry nawóz
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jazzy 12:19, 06 mar 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
ren133 napisał(a)


Na pewno spróbuję tego sposobu
Trochę zaniedbałam moje tuje. Ale postaram się to naprawić
Do niedzieli jeszcze muszę zrobić oprysk Promanalem (nie wiem tylko czy 1-2*C w nocy nie będzie przeszkodą)a potem na początku kwietnia - jakiś dobry nawóz

Waldek pisał, że powinno być 10-12C całodobowo, żeby Promanal stosować
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
ren133 12:20, 06 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jazzy napisał(a)

Waldek pisał, że powinno być 10-12C całodobowo, żeby Promanal stosować


To trzeba czekać aż w nocy będzie 10*C?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Bogdzia 19:39, 06 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Widzę ze tu planowanie w stanie wrzenia. Wynik pewnie wszystkich zachwyci. Pozdrówka zostawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
BarbaraM 20:32, 06 mar 2015


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Reniu,postaram się jutro do ciebie wskoczyć.
Ale widzę że szefowa ci doradza,to masz profesjonalne doradztwo.
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
szemusia 20:44, 06 mar 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Cofam się i cofam do mojego ostatniego wpisu - ale DZiewczyno projektujesz ostro
Myślę, ze dziewczyny dobrze kombinują. Dopasuj to do projektu Szefowej i będzie extra
Z promanalem poczekaj jeszcze pare dni...
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
jankosia 20:56, 06 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Reniu, porządny prysznic wszystkim zimozielonym na wiosnę dobrze robi. Takie wymyte z kurzu lepiej też przyjmą na siebie opryski
Pozdrawiam
P.S. Zdjęcie mojego wymazanego ogrodu trzeba było usunąć - odgórny nakaz Ale to i tak nie twoje klimaty. Niech żyją różnice
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies