Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pole na Wichrowych Wzgórzach, które ma się stać ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pole na Wichrowych Wzgórzach, które ma się stać ogrodem

dora75 19:07, 17 lut 2015


Dołączył: 05 lip 2013
Posty: 171
Wpadam się przywitać.
____________________
Dora - Spacer po moim ogrodzie
wodzyn 19:55, 17 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Witam zaglądających
Oto plan mojej działki.
Z prawej strony jest przód, brama i furtka, a w lewo rozciąga się tył działki.
Z przodu dopiero będziemy kłaść kostkę brukową, więc na razie zależy mi najbardziej na zaplanowanie rabat z tyłu.
Kolor ciemnoszary to brukowe tarasy i łączący je chodnik. Dwa koła to basen, ale był źle naniesiony, więc poprawiłam

____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
wodzyn 19:57, 17 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
A teraz to co mi mniej więcej chodzi po głowie - odnośnie rabat oczywiście.
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
wodzyn 20:09, 17 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Na tej rabacie z prawej strony domu, od tyłu do wysokości domu są posadzone szmaragdy (malutkie jak już wspominałam), za basenem ma być miejsce na ławeczkę bądź huśtawkę a na przeciw basenu ma być docelowo altana, ale za kilkanaście lat, więc jej nie planuję, tylko jakiś drzew nie będę tam teraz sadzić. Narożnik koło basenu jest obsadzony świerkami serbskimi. W luce z tyłu działki chciałam lustro i jakiś punkt wodny, ale nie wiem już sama czy to dobry pomysł w tym miejscu. Dalej między tym wgłębieniem a furtką chciałabym choiny kanadyjskie.
Tam gdzie kończą się szmaragdy chiałam pociągnąć żywopłot grabowy ok. 1,8 - 2m a na jego tle, kuliste platany, w których jest zakochany mój M, bądź jakieś buki kolumnowe. Co o tym myślicie?
Brak mi pomysłu na lewą stronę domu czyli od serbów do początku działki
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
wodzyn 20:13, 17 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
A muszę jeszcze dodać, że moja działka jak tytuł wątku wskazuje jest na totalnym wygwizdowisku (strasznie wieje) wsród pól uprawnych i łąk, więc walka z chwastami jest baaardzo ciężka. Poza tym przez prawy, górny narożnik działki przechodzi linia wysokiego napięcia, więc tam gdzie thuje i planowane choiny nie ma mowy o sadzeniu drzew wyższych niż max. 5-6 metrów.
Ciężko co nie?
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
Zielona 20:46, 17 lut 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Zaraz tam ciężko Piękna działka, fajny pierwszy plan. Trafiłaś w dobre miejsce I już wiesz, że nawet kiedy niewiele się wie, to wiele można się nauczyć Będę kibicować!
wodzyn 20:50, 17 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Zielona napisał(a)
Zaraz tam ciężko Piękna działka, fajny pierwszy plan. Trafiłaś w dobre miejsce I już wiesz, że nawet kiedy niewiele się wie, to wiele można się nauczyć Będę kibicować!


Dzięki za mobilizujące słowa Na to właśnie liczyłam.

Ja za to będę dręczyć Was moimi pomysłami, prosić o szczerą krytykę, która zazwyczaj jest bardzo konstruktywna i Wasze świeże pomysły, bo czasami dobrze spojrzeć na coś oczyma innych
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
Zielona 20:56, 17 lut 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Jeśli czytałaś mój wątek to wiesz, że forum wiele daje, ale wiesz, czego nie ma? Twoich oczu, które najlepiej widzą, co trzeba schować, co wyeksponować, gdzie posadzić wysokie drzewo, a gdzie absolutnie nie, bo choć na zdjęciu i wizualizacji dobrze wygląda, to jednak "na żywo" w ogóle nie gra. Daj sobie czas. To nie jest wyścig. A na podpowiedzi tutaj możesz liczyć, bo to takie forum
wodzyn 21:11, 17 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Marta zgadzam się z Tobą w 100%. Poza tym, mi się nigdzie nie spieszy, bo dwójka małych dzieci i praca na pełny etat nie pozwolą mi się bawić w "wyścigi". Na dodatek "Minister Finansów" czuwa (jak to zwykłas mówić). Byle powoli do przdu, a z waszymi radami i moimi chęciami powolutku dam radę
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
Kacha123 21:16, 17 lut 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Marta najpierw musisz przejść etap mętliku w głowie, wybrać styl i z pomocą Ogrodowiska ruszysz do boju!
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies