Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pole na Wichrowych Wzgórzach, które ma się stać ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pole na Wichrowych Wzgórzach, które ma się stać ogrodem

Napia 21:00, 29 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Madżenka dobrze radzi - zimą brzóz nie byłoby widać na tle grabów, a szmaragdy ładnie ozdobią ogród
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
wodzyn 21:35, 29 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Witaj Lindsay80, wpadaj i doradzaj bo widzę, że u siebie też właśnie zaczynasz.

Agnieszko i chyba mi te szmaragdy zostaną chociaż nie chciałam ich tak dużo ( a mam też z drugiej strony).
Zastanawiałąm się jeszcze czy tu tego żuwopłaotu nie pomieszać w sensie szmaragdy-graby-szmaragdy- graby, ale obawiam się, że mogę przdobrzyć.

Moja Twoja werbena, którą mi posłałaś na razie śpi, chociaż w dwóch miejscach coś zielonego się pojawiło, ale jest maciupeńkie i ja nie potrafię stiwerdzić co to.
Będę czekać.

Pooglądałam u ciebie zakupy różane i pergolę.
Też czekam na moje róże i się obawiam, że mi je wyślą w najmniej odpowiednim momencie.




____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
wodzyn 21:36, 29 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Aaa... prognozy do Świąt fatalne i znów będę biegać z magnoliami do piwnicy i z powrotem...
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
wodzyn 19:13, 30 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Posadziłam dziś otrzymane od Any patyki Pinky Vinky i Limelight.
Ana dziękuję bardzo.
Mam nadzieję, że chociaż po jednej się przyjmie i będę miała "dzieci" jednych z najpiękniejszych hortensji w Polsce

Werbenka nadal słabo, nie wiem czy coś z tego będzie.
Stipa też jakoś stanęła, ale po Świętach ją rozsadzę i może będzie lepiej.

____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
wodzyn 19:46, 30 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
I pomęczę Was jeszcze moim żywopłotem (bo sama chyba się nigdy nie zdecyduję):





Największy problem to lewa strona, doradźcie proszę czy zrobić tak jak na zdjęciu czy może od świerków posadzić same tuje i już nie kombinować? Świerki w lewym rogu i tuje po prawej już są. Tam gdzie jest cyfra "9" mają być brzozy, więc tam musi być zielono cały rok, jak już słusznie zauważyła Marzenka, żeby białą korę brzóz wyeksponować również zimą.
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
Zielona 20:04, 30 mar 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Marto, Danusia pięknie potrafi zestawić różne żywopłoty i często pokazuje realizacje, w których są tłem podkreślającym rośliny wyeksponowane z przodu. Czytając rady Szefowej wiele razy natknęłam się na informacje, że stosuje max 3 gatunki.

Myślę, że fajnie zaplanowałaś rozmieszczenie u siebie. Czytałam, że bierzesz pod uwagę to, co będzie rosło przed nimi. To bardzo ważne. Jedyne, do czego bym miała wątpliwość, to do przecinania grabów cisami... Dlaczego chcesz tam posadzić tuje lub cisy?

Jakie długości mają poszczególne żywopłoty?
wodzyn 20:14, 30 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Marto muszę niestety te graby tam przeciąć czymś węższym, bo jak widać na zdjęciu jest tam mały taras a pomiędzy nim jest tylko 1,5 m szerokości, więc gdybym tam pociągnęła żywopłot grabowy to byłby tylko on, bo nic więcej by się nie zmieściło a fajnie byłoby będąc na tarasie podziwiać jakieś roślinki a nie sam żywopłot.

Dlatego też zastanawiam się czy nie zacząć szmaragdów od serbów i pociągnąć aż do końca tego tarasu i dopiero tam zacząć graby.
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
wodzyn 21:22, 30 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Długości podam jutro, ale nie są jednakowe jak widać na załączonym obrazku.
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
ana_art 22:08, 30 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
a myślisz że thuje będą węższe od grabów?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
AlKa 22:30, 30 mar 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Trafiłam tu poniewaz uwielbiam Wichrowe wzgórza. Bardzo ciekawie planujesz i widać, że nie działasz na oślep tylko czytasz i dopytujesz.Czuje, że super ogród wyjdzie. Kibicuję Ci i będę zaglądać.
____________________
pora na zmiany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies