Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pole na Wichrowych Wzgórzach, które ma się stać ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pole na Wichrowych Wzgórzach, które ma się stać ogrodem

Zielona 21:19, 17 lut 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Już czuję, że dasz sobie świetnie radę Jeśli będę mogła w czymś pomóc - chętnie pomogę
wodzyn 21:20, 17 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Wiem już jakie rośliny chce w ogrodzie.
Wiem już, które ogrody na O. to moje ulubione i jakiś "niby plan" w głowie mam. Piszę niby, bo ponikąd wiem czego bym chciała a patem jak zaczynam to na rysunek przekładać to pogubiona jestem.
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
wodzyn 21:26, 17 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Zielona napisał(a)
Już czuję, że dasz sobie świetnie radę Jeśli będę mogła w czymś pomóc - chętnie pomogę


Będę pamiętać i zgłaszać się z dylematami

A tak a'propos jesteś tak sympatyczną i pomocną osobą, że się nie dziwię, że się tak dobrze tu zaklimatyzowałaś i że twój wątek pędzi jak szalony, gdy tylko się pojawiasz. Ludzie lubią z takim "typem" (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) obcować.

A ja liczę na polecenie ksiązęk na priv bo pod tym względem też z ciebie fachowiec
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
Zielona 21:34, 17 lut 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Haha, dziękuję za komplementy, Martuś. Trochę na wyrost, bo wiesz, że każdy ma swoje za uszami.
A pomoc i ja dostałam, więc dlaczego nie mam jej podać dalej? Przecież ja też zaczynałam, nie spałam po nocach, płakałam nawet, motałam się czy nie kupić projektu, by wreszcie dojść do spokojnego myślenia: dam radę. I Ciebie tez będę uspokajać. Ogród jest cierpliwy i zniesie wiele
Efffa 22:17, 17 lut 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
A zdjątek naprawdę nie będzie?, chociaż tarasu!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
wodzyn 16:06, 18 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Ewelina skoro tak nalegasz to wrzucę to co znalazłam.
To widok na taras i tą stronę, na której teraz są posadzone malutkie thuje.
Tutaj jeszcze taras zimą

I rzut na prawą i lewą stronę.

Widzę, że nawet "moja ukochana linia WN" się załapałą.
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
wodzyn 16:28, 18 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Jak widzicie w tle są jakieś delikatne nasadzenia, ale to było zanim trafiłam na O. czyli "sroka w ogrodniczym" - brała co popadnie, po jednej sztuce wszystkiego i wsadzała gdzie popadnie

A teraz moje thuje wsadzone jesienią


I różyczka oraz limka (chyba, bo jakaś mała jest) dla zaglądajacych
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
wodzyn 16:38, 18 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Jak do tej pory popełniałam same błędy; za wąskie rabaty, nieprzemyślane zakupy i nasadzenia, itp. ,ale w tym roku mam zamiar zacząć to zmieniać.

Przede wszystkim muszę się zasłonić, bo walka z chwastami wsród takich pól jest jak przysłowiowa "walka z wiatrakami". Stąd prośba do Was o pomysł na żywopłot z lewej strony (czyli dół planu). Jest to strona południowo-zachodnia więc nie może być za wysoki i raczej wąski powinien być, bo przy tym małym tarasie jest tylko wąziutka rabata.

Maty nie kładę nigdzie, ale zastanawiam się czy mogę położyć między thujami a ogrodzeniem doradźcie w tej sprawie, proszę.
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
isia33 16:38, 18 lut 2015


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Witaj, masz morze możliwości w ogrodzie. Będę zaglądać i kibicować. Pozdrawiam. Iwona
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Zielona 17:33, 18 lut 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Marta, jeśli chcesz inny niż tuje żywopłot, to obejrzyj sobie, jak wygląda strzyżona choina kanadyjska. Najpiękniejszą na forum ma Marta /Finka/

Błędów wcale nie popełniłaś, bo masz piękne pole do popisu. Dobrze, że tu trafiłaś

A linie rabat będziesz wytyczać powoli. Lepiej kosić ładną trawę niż oglądać, jak chwasty na pustych rabatach rosną. Zwłaszcza, jeśli masz pola wokół.

Na razie: czytaj, czytaj, czytaj. Wejdź na stronę główną i otwórz ARCHIWUM. Tam Danusia zostawiła dla nas skarbnicę wiedzy. Warto poczytać te artykuły, zanim zabierzesz się do planowania.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies