Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pole na Wichrowych Wzgórzach, które ma się stać ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pole na Wichrowych Wzgórzach, które ma się stać ogrodem

lojalna_ 21:05, 04 mar 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Haloo sasiadko przywitac sie przyszłam i konkretna z zapałem kobitke usciskac. Fajne masz otoczenie, miejsca sporo trzymam kciuki za realizacje
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
wodzyn 21:14, 04 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Witaj Jolu. Miło cię "widzieć"
No miejsca do sadzenia sporo, ale teren średni, bo wśród pól, wietrznie, nawiewa wszystkiego dookoła i z chwastami ciężko, w lato cienia zero, więc patelnia całkowita, poza tym jak już wspominałam działkę przecina linia WN, więc z jednej strony i z nasadzeniami ciężko (zakaz wysokich drzew). Z drugiej wysokie drzewa całkiem zbiorą słońce...
I jak już tak sobie ponarzekała, to teraz napiszę, że to "moje ukochane miejsce na ziemi" i mam zamiar stworzyć tu powoli ładny ogród
Nie zamieniłabym się na nic innego ( ale linie WN chętnie oddam w dobre ręce )
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
wodzyn 10:30, 28 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Ale tu u mnie przestój...
Ale sama nie zglądałam i nie pisałam, bo u mnie na ugorze nie ma co focić, wiec se tylko poplanować mogę.

Za to do waszych wątków zaglądam regularnie choć ślad nie zawsze zostawiam.

A teraz proszę po raz kolejny o pomoc:
Doradźcie mi proszę czy na tle żywopłaotu grabowego dobrze będą się prezentowały brzozy?
Nadal mam dylemat z tym żywopłotem z jednej strony i tak myślę, że grabowy byłby najlepszy, bo mogę go prowadzić na wysokości ok 1,7 m, ale jest też to jedyna strona gdzie mogę posadzić brzozy i się właśnie zastanawiam czy lepiej będą się prezentowały na tle szmaragdów czy grabów?
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
Nallar 10:39, 28 mar 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Mam złe wieści bo w planowaniu rabaty nie pomogę, linii WN nie chcę.
Mogę Cię tylko pozdrowić i życzyć wytrwałości w dążeniu do zamierzonego celu.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
wodzyn 10:41, 28 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Poczyniłam ostatnio trochę zakupów i czekam na dostawę, a wmiędzy czasie trochę w głowie planuję, ale nie wiem czy to ma sens.

Zakupiłam róże angielskie - choć dla początkujących ich nie polecają, ale urok mają więc ryzyk fizyk.
I tak się zastanawiam czy pomiędzy nie mogę wsadzić rozplenice hamlen a przed to bukszpany, szłwię i little bunny?
Czy dać pomiędzy bukszpany jeszcze stipę czy to będzie za wiele?

Wypowiedzcie się czy to ma jakiś sens?
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
wodzyn 10:42, 28 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Nallar napisał(a)
Mam złe wieści bo w planowaniu rabaty nie pomogę, linii WN nie chcę.
Mogę Cię tylko pozdrowić i życzyć wytrwałości w dążeniu do zamierzonego celu.


Szkoda, bo już myślałam, że WN komuś opchnę
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
Madzenka 14:41, 28 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
wodzyn napisał(a)
Poczyniłam ostatnio trochę zakupów i czekam na dostawę, a wmiędzy czasie trochę w głowie planuję, ale nie wiem czy to ma sens.

Zakupiłam róże angielskie - choć dla początkujących ich nie polecają, ale urok mają więc ryzyk fizyk.
I tak się zastanawiam czy pomiędzy nie mogę wsadzić rozplenice hamlen a przed to bukszpany, szłwię i little bunny?
Czy dać pomiędzy bukszpany jeszcze stipę czy to będzie za wiele?

Wypowiedzcie się czy to ma jakiś sens?


Jakie angielki kupilaś?
Wg mnie ma sens, teź rozplenice (medium ) przed wysokie angielki wsadziłam a przed niskimi mam własnie little bunny. Pamiętaj że little jest rzewywiście niska (max 30 cm)więc mozesz ja posadzic miedzy kulkami bukszpanowymi. Wg mnie stipy to już za duzo ale za to szybciej wiosna startują niz rozplenice. Natomiast w drugim sezonie stipy pożarły moje kulki bukszpaniwe wiec czeka je eksmisja
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 14:45, 28 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
wodzyn napisał(a)
Ale tu u mnie przestój...
Ale sama nie zglądałam i nie pisałam, bo u mnie na ugorze nie ma co focić, wiec se tylko poplanować mogę.

Za to do waszych wątków zaglądam regularnie choć ślad nie zawsze zostawiam.

A teraz proszę po raz kolejny o pomoc:
Doradźcie mi proszę czy na tle żywopłaotu grabowego dobrze będą się prezentowały brzozy?
Nadal mam dylemat z tym żywopłotem z jednej strony i tak myślę, że grabowy byłby najlepszy, bo mogę go prowadzić na wysokości ok 1,7 m, ale jest też to jedyna strona gdzie mogę posadzić brzozy i się właśnie zastanawiam czy lepiej będą się prezentowały na tle szmaragdów czy grabów?


Latem na pewno bedzie piekny kontrast pomiedzy zielenia zywopłotu a białymi pniami brzoź, ale zima bedzie to przeciętnie wygladac. Wiec mimo źe szamragadów nie mam ale jesli jest to jakies wyeksponowane miejsce to lepiej będzie tebiel na tle szmaragdów widac. Pomiedzy gabionami zamiast grabow - cisy posadziłam, bo chciałam zima cieszyc oczy ciemna , soczystą zielenia. Graby fajnei wygladaja ale gdy w ogrodzie masz dużo zimozielonych . Znasz moj ogrod wiec wiesz o czym pisze. Zima byłoby smutno gdyby nie bukszpanowe kulkowisko u mnie
latem wszystko pieknie wyglada
Wieczorem doczytam wszytsko u Ciebie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
wodzyn 16:36, 28 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Madzen dziękuję. Widzisz jak dobrze spytać kogoś mądrzejszego. Tak mi się wydawało, że to będzie fajne zestawienie, ale w ogóle mi nie przyszło do głowy, że zimą będzie nieciekawe.
Najbardziej chciałabym tam cisy, ale raczej odpada ze względów finansowych.

Z róż zamówiłam The Alwick rose, claire Austin, geof Hamilton i queen of swędzenie. Ostatnia chyba niższa.
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
lindsay80 20:12, 28 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
cześć Marta,
chyba jesteśmy całkiem bliskimi sąsiadkami
Przejrzałam Twój wątek i mamy taki sam układ działki, a i gust chyba podobny bo i u siebie podobne rabaty planuję i róże białe, kremowe i różowe uwielbiam.
Też tu jestem od niedawna, również nie wszędzie mogę jeszcze poszaleć na działce bo jeszcze działamy przy ogrodzeniu i tarasie, ale może to i lepiej - planowanie jest chyba najważniejsze!
Będę do Ciebie zaglądać. Powodzenia w spełnianiu ogrodowych marzeń
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies