Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Asi ogródek pod świerkami

Pokaż wątki Pokaż posty

Asi ogródek pod świerkami

ana_art 20:17, 05 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
na pierwszy rzut oka to rozplenice z hortensjami odpadają, jedne drugie przysłonia i będzie lipa
Do jakiej wysokości chcesz wysłonić przestrzeń przed tarasem? według mnie to nie powinno być wyższe niż metr. Hortensję mogą urosnąć do 1,3-1,8m chcesz zasłonić całe światło na tarasie? W rozplenice w zależności od gatunku mają od 30cm do 1,5m.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Asiuniaa 20:27, 05 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
ana_art napisał(a)
na pierwszy rzut oka to rozplenice z hortensjami odpadają, jedne drugie przysłonia i będzie lipa
Do jakiej wysokości chcesz wysłonić przestrzeń przed tarasem? według mnie to nie powinno być wyższe niż metr. Hortensję mogą urosnąć do 1,3-1,8m chcesz zasłonić całe światło na tarasie? W rozplenice w zależności od gatunku mają od 30cm do 1,5m.


To pogrupować hortensje i rozplenice? I żurawki przed nimi wystarczą?czy nie brak pośredniego piętra?czy ilość ok? Taras od zachodu jest zasłonięty ścianką , odkryta jest część tylko południowa.
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
ana_art 20:38, 05 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
mi chodziło o to do jakiej wysokości chcesz rośliny przy tarasie od strony południowej?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Asiuniaa 20:49, 05 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
No właśnie tak jak piszesz do 1 m dlatego z tamtej strony nie dałam hortensji ostatnia będzie na rogu tarasu.
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Asiuniaa 20:53, 05 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Aaaa masz na myśli żeby rozplenic tam nie dawać? a co byś Anetko ty ze swoim zmysłem tam mi zaplanowała?
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
ana_art 21:18, 05 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
albo dałabym tam kulki bukszpanowe swobodnie rozrzucone, może podsadzone jakąś niższą trawką, albo niższe rozplennice w połączeniu z rozchodnikiem i jakimś drzewkiem szczepionym na pniu np miłorzębem marikenem i obwódką z bukszpanu. albo obwódka z bukszpanu trzy świerki na pniu a pod nimi trawki.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Asiuniaa 21:29, 05 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
O obwódce z bukszpanu też myślałam i podoba mi się ten pomysł tylko się zastanawiałam czy żurawka nie powinna już iśc po całej długości rabaty. Ok wybiorę coś z tych propozycji a powiedz jak rozplanować resztę tej rabaty? co na tym wykuszu dać?
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
ana_art 21:33, 05 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
przypomnij jaka tam szerokość przy tym wykuszu? na pewno dałabym hortensje i powtórzyła tam na rabacie którą widać z tarasu
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Asiuniaa 21:50, 05 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Anetko długość wykuszu 7 m plus dalej ściana domu 2,6 m i potem 4 m ma taras.
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
ana_art 21:53, 05 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
chodzi o sadzenie takimi plamami

między innymi taki przykład
tam przy wykuszu mogły by być trzy rośliny na pniu np świerki, trzmielina, pod nimi średniej wielkości rozplenica z zazębiającym się rozchodnikiem, przy ścianie hortensje a przed nimi żurawki, przed tarasem kulki podsadzone trawkami
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies