Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Asi ogródek pod świerkami

Pokaż wątki Pokaż posty

Asi ogródek pod świerkami

Asiuniaa 14:08, 25 lut 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Nie powiedziałam Wam nic o położeniu mojego ogrodu, a więc znajduje się na wsi w sąsiedztwie naszego lasu, stawów oraz stadniny. Ziemia jest piaszczysta.
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Asiuniaa 14:16, 25 lut 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
ana_art napisał(a)
Rozumiem, że to jest nie do zmienienia. Ja przed ogrodem też miałam już zrobioną kostkę i wszystko trzeba było dopasować do niej. Ja osobiście wole łagodne linie w ogrodzie bo wprowadzają ład, te rabatki na przodzie idzie zmienić nasadzeniami wachlarzowymi, ale te rabaty z tyłu hmmm są bardzo 'krzykliwe' i naprawde trudne do koszenia, szczególnie te kąty.
Napisz jeszcze jaki charakter ma mieć ogród, jakie rośliny, kolory chciałabyś mieć.


Bardzo podobają mi się ogrody nowoczesne ale z racji położenia nie będzie to spójne z otoczeniem , chciałabym aby był w miarę prosty i naturalny. Rośliny jakie chcę to bukszpany, hortensje, coś szczepionego na pniu może też bukszpan, trawy, żurawki ; kolory zielone, limonkowe , białe. Rabaty z tyłu mogę jeszcze zmodyfikować , nie jest to problem. Ścianę ogrodzenia od strony płd przy lesie myślę obsadzić tujami szmaragd.
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Asiuniaa 14:33, 25 lut 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Gardenarium napisał(a)




Danusiu co z placem zabaw ? Tam są już ustawione dziecięce sprzęty. Nie może tam być rabaty gdybym ją zakończyła przed placem zabaw byłoby ok?Czy masz jakieś inne rozwiązanie na moje brzuszki?
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Karol99 08:45, 26 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj. Wpadłem do Ciebie z wątku juk. Możesz je podzielić teraz na wiosnę, jak najbardziej. Ja swoje dzielilem na jesieni i wszystkie się przyjęły. Polecałbym również oprócz wymienionych przez ciebie gatunków hortensje bukietowe np. Limelight lub Vanila Fraise.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ana_art 17:28, 27 lut 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Asiu wracam do Ciebie iiii powiem że jestem troszeczkę zdziwiona propozycją Danusi, która raczej odradzała do tej pory takie oryginalne 'brzuszki'
Według mnie łagodne linie wizualnie lepiej wyglądają, ale to tylko moje zdanie.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Asiuniaa 21:15, 28 lut 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
ana_art napisał(a)
Asiu wracam do Ciebie iiii powiem że jestem troszeczkę zdziwiona propozycją Danusi, która raczej odradzała do tej pory takie oryginalne 'brzuszki'
Według mnie łagodne linie wizualnie lepiej wyglądają, ale to tylko moje zdanie.


Ana dziękuję, że zaglądasz do mnie. Narazie utknęłam w martwym punkcie - nie mam pomysłu jakie rośliny nasadzić. Jeżeli chodzi zaś o rabaty brzuszki to myślę, że pod domem złagodzę te linie. Na płd stronie pod lasem posadzę tuje szmaragd. W tym roku na tym zakończę działania. Kolejne rabaty będę realizować w następnych latach. Chyba, że jesienią coś mi się jeszcze uda stworzyć. Ana gdybyś mogła mi podpowiedzieć co nasadzić na tych rabatach przy domu byłabym wdzięczna.
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
kaisog1 11:28, 02 mar 2015


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj. Od razu napisze prosto z mostu... za szybko przechodzisz do nasadzen. Skoncentruj sie na wyznavzeniu rabat, tylko nie jednej a calosci. Ten etap musi byc przemyslany. Jezeli tu cos zawalisz poprawianie bedzie zmora.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Wieloszka 13:51, 02 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Asiunia, witaj Wg mnie gdybyś chciała zrobić ogród bardzo spójny z otoczeniem musiałabyś podpatrzeć, jakie gatunki rosną dookoła i takie zastosować u siebie, co raczej wyklucza bukszpany i kuliste formy szczepione na pniu Mi się bardzo podobają proste rabatki na froncie. Wyprostowałabym linie i brzuszki na tyłach, albo delikatnie je tylko zaokrągliła jak pokazała Szefowa. Nasadzenia bardziej swobodne, nie "od linijki", w rządkach. Tak jak radzą inni - zaczęłabym od wyznaczenia linii rabat - np. za pomocą węża ogrodowego, który łatwiej przesunąć niż kilkadziesiąt sztuk kostki. Jak to zrobisz, będziemy doradzać co sadzić
Nie napisałaś też jakie rośliny lubisz - bo te które wymieniłaś na początku, to bardzo krótka lista
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Asiuniaa 10:48, 03 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Porysowałam trochę i wrzucam skan planu mojego ogrodu. Na czerwono zaznaczyłam rabaty planowane na niebiesko natomiast te, które już istnieją. Co sądzicie o kształcie tych rabat i ogólnie o całym planie? Przepraszam za jakość ale musiałam zrobić go na formacie A3, a potem skanować w częściach i stworzyć kolaż przez to trochę jest w miejscu połaczenia przerwa .

____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
ana_art 10:05, 04 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
zgadzam się z Gosią i Agnieszką, że na ogród trzeba spojrzeć kompleksowo, a nie przez pryzmat jednej rabaty. Widzę, że zadałaś sobie odrobinę trudu i ładnie namalowałaś całość. O to właśnie chodzi!.umie to tam maPoprowadziłaś ładną linię przy tarasie, tę dookoła bym chyba lekko zmieniła i nie wiem czy tego słupa ni włączyć w rabatę by nie stał tak na pierwszym planie. W sumie to na to miejsce masz widok z tarasu. Pytasz u mnie gdzie posadzić hortensje. Powiedz Asiu jaki charakter ma mieć ogród?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies