Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Asi ogródek pod świerkami

Pokaż wątki Pokaż posty

Asi ogródek pod świerkami

Asiuniaa 10:55, 04 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Aneto muszę ten plan jeszcze raz wrzucić na skaner bo widzę, że ucieło mi stronę płd.Słup stoi ok.2,5 m od ogrodzenia myślałam posadzić pnącze pod nim co myślisz o winobluszczu? Ogród chciałabym aby był ozdobny w tej części od tyłu domu do świerków a poza tym aby miał funkcję wypoczynkową no i dla dzieci czyli podobnie jak u Ciebie . Chciałabym aby był ładny też zimą. Pod świerkami myślę o wrzosowisku no i hostach tylko nie wiem czy podołam z tymi wrzosami bo ta rabata będzie długa na 15 m. A może podzielić ją i wrzosowisko dać mniejsze? poza tym zastanawiam się co dać na rabacie pod domem czy musi nawiązywać do rabaty pod świerkami ? Jeśli tak to jakim elementem je połączyć?
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Asiuniaa 11:08, 04 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Wrzucam plan z aparatu
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Wieloszka 11:55, 04 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Asiuniaa, teraz linie wyglądają dużo lepiej wg mnie rabata ze świerkami mogłaby spokojnie być szersza. Posadź też coś przed chruśniak malinowy, bo on nie wygląda zbyt estetycznie przez cały sezon. Może oddzielisz go żywopłocikiem bukszpanowym? Słup energetyczny włączyłabym w rabatę zobacz u Oli/Leona (Moja codzienność - ogród Oli) jak jest on ładnie obsadzony i przez to mniej rzuca się w oczy. Miejsce na basen też bym jakoś trochę wysłoniła od stony tarasu - ale to później. Czy lokalizacja basenu zostaje na zawsze? Bo tak jakoś nie pasi mi na zakończeniu podjazdu (chyba, że ten pusty prostokąt pomiędzy kostką brukową, a garażem, to coś innego niż podjazd?)
Wrzosy lubią słońce, w cieniu bezpośrednio pod świerkami nie będzie im dobrze. Jeśli poszerzysz rabatę, będziesz mogła je wysunąć do przodu, spod gałęzi świerków? Jest mnóstwo pięknych roślin do cienia, które stworzyłyby piękną kompozycję ze świerkami. Ale to też później - najpierw linie
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Mala_Mi 18:45, 04 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wszytko co miałam napisać.. napisała Wieloszka. Jak obejrzałam kształt rabatek koło tarasu to za włosy się chwyciłam.. .. ale czym dalej czytałam tym już było lepiej

Jak chcesz by rabaty były ładne cały rok, to muszą mieć szerokość odpowiednią.
Wrzosy na wystawie północnej będą miały za ciemno.
Słup koniecznie do rabaty włącz..chociażby z przyczyn praktycznych.
Żywopłot z jałowców w rabacie żwirowej... nie bardzo.. jałowce jak się starzeją to strasznie sypią. Basen połącz jakoś z placem zabaw. Basen w rabacie???? Basen z cieniem z żywopłotu?? Chyba że to niski żywopłot.
A tak wogle placu zabaw i basenu nie da się jakoś przesunąć w stronę sadu. Wtedy da się wydzielić część dla dzieci i część dla ładnego ogrodu. A tak wychodzi groch z kapustą..
chaotycznie, ale jestem niewczasowa..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Asiuniaa 08:20, 05 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Mala_Mi napisał(a)
Wszytko co miałam napisać.. napisała Wieloszka. Jak obejrzałam kształt rabatek koło tarasu to za włosy się chwyciłam.. .. ale czym dalej czytałam tym już było lepiej

Jak chcesz by rabaty były ładne cały rok, to muszą mieć szerokość odpowiednią.
Wrzosy na wystawie północnej będą miały za ciemno.
Słup koniecznie do rabaty włącz..chociażby z przyczyn praktycznych.
Żywopłot z jałowców w rabacie żwirowej... nie bardzo.. jałowce jak się starzeją to strasznie sypią. Basen połącz jakoś z placem zabaw. Basen w rabacie???? Basen z cieniem z żywopłotu?? Chyba że to niski żywopłot.
A tak wogle placu zabaw i basenu nie da się jakoś przesunąć w stronę sadu. Wtedy da się wydzielić część dla dzieci i część dla ładnego ogrodu. A tak wychodzi groch z kapustą..
chaotycznie, ale jestem niewczasowa..


Dziękuję za wizytę Mała Mi wrzosy miały by być na stronie zachodniej lecz pod świerkami widziałam taką realizację Danusi i tym się zasugerowałam. Słup włączę do rabaty napewno. Widzisz o jałowcach nie wiedziałam, że sypią tak to już jest jak ktoś raczkuje to popełnia mnóstwo błędów. Co do placu zabaw to niestety nie da się go przenieść nigdzie indziej - za dużą powierzchnię zajmuje. Żywopłot nie daje cienia na basen gdyż basen stoi od strony południowej i jest to najbardziej osłonięte i ciepłe miejsce w ogrodzie i nie mam pomysłu gdzie by go indziej ulokować ?
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Asiuniaa 11:32, 05 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Widok z tarasu na południową stronę ogrodu z placem zabaw, w tle sad, furtka nad staw...Trochę kolorów lata
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Asiuniaa 11:36, 05 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
A tu stały bywalec na naszym stawie . Obawiam się, że w tym roku nie zawita bo przez tą suszę ze stawu została mała kałuża
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Asiuniaa 19:54, 05 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Planuję teraz nasadzenia na rabacie z tyłu domu co sądzicie o tym co udało mi się nanieść? Wysypana będzie żwirem.
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Karol99 19:58, 05 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ja bym dodał jeszcze ze dwa iglaki na pniu, jeden to nic nie da. I może pogrupować hortensje i rozplenice. Na obwódke polecałbym chyba co innego np. bukszpany, a dopiero na rabacie kolorowymi plamami dać żurawki. Ale ja może tylko mieszam wybacz.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Asiuniaa 20:03, 05 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Karol99 napisał(a)
Ja bym dodał jeszcze ze dwa iglaki na pniu, jeden to nic nie da. I może pogrupować hortensje i rozplenice. Na obwódke polecałbym chyba co innego np. bukszpany, a dopiero na rabacie kolorowymi plamami dać żurawki. Ale ja może tylko mieszam wybacz.


No właśnie nie wiem co jeszcze do niego dołożyć może faktycznie jeszcze na pniu ale gdzie???. Podoba mi się jak rozplenice są delikatnie z tyłu pomiędzy hortensjami tylko nie wiem czy dobra ilość natą długośc i szerkość rabaty????
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies