Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Asi ogródek pod świerkami

Pokaż wątki Pokaż posty

Asi ogródek pod świerkami

Alikia 09:50, 19 lut 2015


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Witaj Asiu. Słuchaj Danusi żebyś potem nie przerabiała w kółko tak jak ja
Jeżeli dasz więcej żwirku tak by zakrył beton to o.k. a potem za opaską ukształtować ziemią rabatkę z lekkim spadkiem w stronę trawnika.
Obok samotnego iglaczka może jakieś roślinki kulki i żurawki?
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Asiuniaa 11:03, 19 lut 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Alikia napisał(a)
Witaj Asiu. Słuchaj Danusi żebyś potem nie przerabiała w kółko tak jak ja
Jeżeli dasz więcej żwirku tak by zakrył beton to o.k. a potem za opaską ukształtować ziemią rabatkę z lekkim spadkiem w stronę trawnika.
Obok samotnego iglaczka może jakieś roślinki kulki i żurawki?


Alikia Dziękuję zaq wizytę.
Jasne po to tu przyszłam aby słuchać i uczyć się . Że jestem początkująca dlatego takie pytania.

Tak podobają mi się żurawki a kulki chodzi ci o kształt np bukszpany? A funkie? Jęśli tak to ile tam ich dać i żurawek? jakie odmiany konkretnie?i co jeszcze byś tu dodała?
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Asiuniaa 17:08, 19 lut 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Tu zdjęcie z lata 2013 r. widok z domku dzieciaków w stronę domu i tarasu. Chciałabym zagospodarować też rabatę która znajduje się przed tarasem, a dokładnie w miescu gdzie stoi ławka na tarasie tzn. za nią od rogu lewego tarasu do momentu gdzie rośnie juka.Na działce mam kilka poziomów i narazie nie potrafię tego okiełznać choć wiem iż daje to możliwości do ciekawych rozwiązań.
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Piotr_ 17:44, 19 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Witaj jestem i u cb ciekawie ciekawie jeśli chodzi o rabaty to jakich roślin tam oczekujesz...?
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Asiuniaa 17:47, 19 lut 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Piotr_ napisał(a)
Witaj jestem i u cb ciekawie ciekawie jeśli chodzi o rabaty to jakich roślin tam oczekujesz...?



Dziękuję za wizytę. Jakieś bukszpany kulki lub kreski, iglaki małe, żurawki, hosty, trawy, hortensje.
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
bartek_luberda 17:52, 19 lut 2015


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
A lawenda taka piękna jest
____________________
Ogródeczek
Bogdzia 19:33, 19 lut 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękny masz taras, duży i zadaszony. Masz równiez duże drzewa, pod nimi bedzie myśle miejsce na hosty i inne cieniolubne a słoneczne miejsca pod inne rośliny ale zacząc trzeba od ukształtowania terenu, może jakieś murki zaplanuj. Jest tu kilka osób które potrafią dobrze doradzic i narysowac a rady Danusi zawsze bardzo dobre bo sprawdzone .Ja mogę pomóc gdybys chciała posadzic rododendrony .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Asiuniaa 20:15, 19 lut 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Bogdzia napisał(a)
Piękny masz taras, duży i zadaszony. Masz równiez duże drzewa, pod nimi bedzie myśle miejsce na hosty i inne cieniolubne a słoneczne miejsca pod inne rośliny ale zacząc trzeba od ukształtowania terenu, może jakieś murki zaplanuj. Jest tu kilka osób które potrafią dobrze doradzic i narysowac a rady Danusi zawsze bardzo dobre bo sprawdzone .Ja mogę pomóc gdybys chciała posadzic rododendrony .


Dziękuję za wizytę i dobre słowo. Jetem wdzięczna za każdą radę. Rododendrony podziwiam ale się ich boję kiedyś miałam dwa i mi się zmarnowały . U ciebie już byłam - przepięknie . Rododendrony dech zapierają .
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Asiuniaa 10:39, 20 lut 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Tu rabata z drugiej strony schodów wejściowych. Zastanawiam się czy nie usunąć rozłożystej tuji. Rozrasta się i za chwilę wszystko zakryje .

____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Kuba 12:55, 20 lut 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Witam. Nawożenia ziemi nie bój- jedyne co tu przeraża to koszty. A poza tym same korzyści: jeśli zrobisz spadek terenu od domu w kierunku drogi nie będziesz miała kałuż na posesji, a wszelkie nierówności terenu dodzadzą tylko uroku. Ja tak zrobiłam i naprawdę nie żałuję. Pozdrawiam
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies