Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czasem słońce czasem deszcz

Pokaż wątki Pokaż posty

Czasem słońce czasem deszcz

Kuba 11:09, 28 lip 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
inag napisał(a)


Zawsze są jakieś minusy ale dla takiego widoku warto się pomęczyć. Bombowy efekt.
A jak znajdziesz jakiś zamiennik to z chęcią podglądnę


fajna zwiewna też jest turzyca amazon mist ale mam ją krótko i już widzę że się przewiesza, jeżówkom ledwo do pięt sięga, a lepiej gdyby była wyższa
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Kuba 11:11, 28 lip 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Malgosik napisał(a)


myślałam, by mojego liliowca w kolorze czerwonego wina zestawić z żółtym liliowcem, imperatą cylindryczną, herbacianą różą - na takiej ognistej rabacie

liliowca mam od sąsiadki i u niej rośnie w towarzystwie żółtych iglaków - ładnie to wygląda


chętnie zobaczę jak Ci wyjdzie, właściwie też mam takie miejsce z żółtym cyprysikiem, imperatą więc kto wie, może na jesień liliowca podzielę i przesadzę
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
MAD 11:23, 28 lip 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Efekty szybkiej porannej akcji bardzo mi się podobają.
Pozdrawiam i czekam na metamorfozę rowu.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
inag 11:29, 28 lip 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Kuba napisał(a)


fajna zwiewna też jest turzyca amazon mist ale mam ją krótko i już widzę że się przewiesza, jeżówkom ledwo do pięt sięga, a lepiej gdyby była wyższa


To fakt ona bardzo się przewiesza tak jak turzyca włosista bronco. Tak mnie ostatnio wkurzała przez to, że podcięłam ją kilkanaście cm i w końcu odzyskała wygląd. Po deszczach te końce aż się poprzyklejały do ziemi.. Na szczęście już wcześniej praktykowałam takie podcinanie i wiem, że znosi to dzielnie
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Kuba 13:44, 28 lip 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
MAD napisał(a)
Efekty szybkiej porannej akcji bardzo mi się podobają.
Pozdrawiam i czekam na metamorfozę rowu.


rów bez mojej ingerencji przechodzi metamorfozę i zarasta trawskiem
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Kuba 13:45, 28 lip 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
inag napisał(a)


To fakt ona bardzo się przewiesza tak jak turzyca włosista bronco. Tak mnie ostatnio wkurzała przez to, że podcięłam ją kilkanaście cm i w końcu odzyskała wygląd. Po deszczach te końce aż się poprzyklejały do ziemi.. Na szczęście już wcześniej praktykowałam takie podcinanie i wiem, że znosi to dzielnie


wychodzi na to że stipa jest jedyna w swoim rodzaju
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Edit 13:49, 28 lip 2015


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 1068
Kuba napisał(a)


widzisz Iwonko dla mnie stipa tak jak jest piękna tak problematyczna, bo jwj siewki zachwaściły cały ogród, dlatego trzeba sie dobrze zastanowić przed wlrowadzenkem do ogrodu, ja szukam dla njej zamkennika, ale przyznaję, ciągle bezskutecznie

Ile to się ciekawych rzeczy można dowiedzieć.....
Ja osobiście z wielkim zapałem szukałam wiosną stipy, objeździłam wszystkie c.o., zaglądałam do nich tak często, że aż głupio mi było
Po tym jak napisałaś, że rośnie wszędzie to przed urlopem ciachnęłam wszystkie i wywaliłam!
Z całym szacunkiem dla stipy, bo muszę przyznać, że piękna jest ale w moim ogrodzie chwastom mówię NIE!
Mam nadzieję, że nie zdążyła się w kostce wysiać bo oszaleję!
I nie wynika to tylko z mojej wygody ale z cech charakteru, nie potrafię usiąść i wypoczywać lub zająć się czymś innym jeżeli wiem, że mam coś do zrobienia (czyt. wypielenia)
____________________
Mam chyba 1000 pomysłów, tylko czasu brak ;-)
Kuba 13:52, 28 lip 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Qurcze, a może u Ciebie by się tak nie panoszyła...
teraz czuję się winna, ale jakby co- zebrałam nasiona
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Malgosik 14:12, 28 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ja swoją stipę planuję trzymać w ogrodzie z daleka od kostki
może się nie rozsieje
a na grządce łatwo wypielić
____________________
Ogród na glinie
Kuba 15:36, 28 lip 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Malgosik napisał(a)
ja swoją stipę planuję trzymać w ogrodzie z daleka od kostki
może się nie rozsieje
a na grządce łatwo wypielić


mi się wysiała ponad 10 metrów od rośliny matecznej, ale przyznaję zgodnie z kierunkiem wiania wiatrów, więc jeśliby uwzględnić kierunek wiatru przy sadzeniu moźnaby pewnie uniknąć niemiłych niespodzianek
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies