Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

nawigatorka 19:07, 01 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Dzisiejsze grzebanie w ziemi przyniosło takie maleńkie znalezisko. Nie wiem jak duże sa jaszczurki gdy sie rodzą ale ta miała jakieś 4 cm.

____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Malgosik 22:24, 01 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
nawigatorka napisał(a)

Dziekuje.sprobuje


tylko tam jest przepis na herbatkę wzmacniającą roślinę
a na szkodniki musi być mocniejsza
czyli 2 razy więcej wywaru na 1 l wody
____________________
Ogród na glinie
nawigatorka 13:15, 02 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Pojechałam do mojej ulubionej szkółki po rozchodniki 'Sunkissed". nie byłam przekonana co do ich koloru a w dodatku okazało się, że dostepne sa tylko bardzo duże sadzonki ale aż za 30 zł sztuka a potrzebowałabym 10... stwierdziłam, że dale będę zatem szukała odmiany 'Stardust' i w rozsądniejszej cenie.

Kupiłam za to 9 cisów 'Hisksi" na zywipłocik w powstającej rabacie. będą na razie dośc rozstrzelone, ale już takiej wielkości cisy sadziłam i po niespoełna 2 latach się zrosły.Jesli córki pozwolą dzis je posadze

i dowiedziałm się, że upragnione grujeczniki zamiast 90 zł kosztują teraz 50! mam trzy zarezerwowane i jak tylko będę mogła je przewieżć dołączą do cisów.



Wiadziałam też w doniczkach czosnki - największe Globemastery miały min 20 cm średnicy! Takie 100 sztuk robiło nie małe wrażenie. Koszt - 55 zł sztuka - droga cebulka.

____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 13:18, 02 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
a moje niby czosnki błękitne okazały się czosnkami ostrowskiego - nie powiem jak ciesze się na ten nieproszony kolor w ogrodzie...
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 19:33, 02 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Cisy posadzone - rozstaw pozostawia wiele do zyczenia ale za 2 lata powinny się już połączyć - mam juz żywopłocik z takich samych i już się zrósł mimo, że nie minęły 2 lata. Poczekam

Przed cisami mają być grujeczniki (3 juz zarezerwowane). A przed nimi kulki rozchodniki i rozplenice. Ta rabata będzie zamykała część ogniskową i pergolę i zasłaniała część działki by nie było widać jej całej na raz.

Nie przyglądać się za bardzo bo to jeszcze front robót




A na taką gęstość licze za 2 lata (docelowa wysokośc myślę ok 80 cm).



____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 19:36, 02 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Niestety marnie widze los wiśni w podjeżdzie - jedna martwa, druga chora czekac tylko aż ostatnią coś strzeli. Juz w razie czego myślę co by mogło rosnąć zamiast nich bo boje się sadzic je jeszcze raz. Szkoda będzie mi ich jesli wylecą ale pamiętam dekalog i biadolić nie będę.
może jakieś propozycje?
dla przypomnienia
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 19:41, 02 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
cisy za 5 zł mocno odchorowują przesadzenia ale wypuściły niewielkie i blade przyrosty ale powoli wydaje mi się nabierają koloru - choć n=jeszcze bure i łysawe miejscami


i takie tam




lawenda jeszcze nie kwitnie ale juz pachnie...

____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 19:45, 02 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
i marność nad marnościami - Milium aeureum - ma już 3 miesiące a liście zamiast wyrastać usychgają - podobno ma za mało wody a za dużo słońca... miała tworzyć skarpety pod grabami a ledwie ją widać. a mam ich 24 szt




____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Juzia 21:55, 02 cze 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38725
Też mam milium....i tak samo wyglądała przez cały sezon. Ledwo przezimowała.
Teraz zmieniłam jej miejsce...i czekam

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
nawigatorka 22:10, 02 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Juzia napisał(a)
Też mam milium....i tak samo wyglądała przez cały sezon. Ledwo przezimowała.
Teraz zmieniłam jej miejsce...i czekam


a to jak dobrze pamietam rodzima trawa. a na jakim stanowisku ja teraz posadziłaś? Cienia u mnie niewiele. a miała byc zamiast niej carex gold fountain... czy dobrze kojarze że ty ja masz prawda?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies