Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 23:57, 02 paź 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
kasia_w napisał(a)
Janka, dzięki za instrukcje. Z tego, co widzę, to ja ewidentnie lubię róże nietypowe i skromniejsze. Te o wielkich bujnych kwiatach jakoś mnie nie kręcą...jeszcze

Tak więc Novalis będzie w połaczeniu z perowskią i białą liatrą. Będzie Eden rose w tle, na pergoli. I będzie Quuen of Sweden- w oddaleniu od Novalis ale na tej samej rabacie muszą się zmieścić. Dobiorę QoS jakieś miłe bylinowe towarzystwo. Mdławo może trochę. Ale trzeba czekać do wiosny, by to zobaczyć, i ocenić, ehh ta zima...

Pełne uznanie dla wykładu kolorystycznego, lepiej bym tego nie ujęła
p.s. biżu robisz ?

Kasiu, na początku miałam same białe róże i pastelowo-różowe (zimne, ciepłe ), ale z czasem się zrobiło, jak piszesz, mdławo, więc dodałam niebanalną Ballerinę, purpury i kolor lawendowy. Robi się coraz większy misz-masz, ale będę na jesieni robić selekcję w celu jego lekkiego uporzadkowania

ps róże ze zdjęć są w całości moje, ale biżu zapożyczone z netu.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Madzenka 09:30, 03 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zagajanka napisał(a)


Madżen, kolorystycznie może i tak, chociaż Artemis jest o wiele jaśniejsza niż Clair, a tym bardziej niż Golden Celebration, ale kształtem wcale.
Clair i GC to są typowe angielki, Artemis ma charakterystyczne kwiaty-spodeczki. Więc IMHO ona będzie bajecznie wygladać w większej grupie takich samych. No może w kontraście z jakimiś purpurami, ale nie na żółtej rabacie.

Ta róża ze zdjecia o które pytasz to Celebrating Life Harknessa, floribunda. Ma teraz około 60 cm, ale ma dorosnać nawet do 90 cm, kwiatuszki ma ładne, liczne, pachnące i trwałe.


Mam rabate z Golden, potem jest Claire a potem chcę ja rozbielić i dlatego mysle o grupie chyba 3 artemis . Dlatego jesli Artemis ma budyniowa biel a nie rożowa to bedzie pasowac. Ale chyba kupie dopiero wiosna, musze sobie to przemyslec

Celebrating cuuuuuudowna . Coraz wiecej roz Harknessa mi sie podoba
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kuba 16:20, 03 paź 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
dopytam Cię jeszcze o te róże ciepłe i zimne, właściwie dlaczego je się klasyfikuje, od tego zależy z czym się je łączy? kurcze, mogę się nauczyć na pamięć że coś jest zimne lub ciepłe ale tego nie czuję, coś ze mną jest nie tak
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Zagajanka 14:50, 04 paź 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kuba napisał(a)
dopytam Cię jeszcze o te róże ciepłe i zimne, właściwie dlaczego je się klasyfikuje, od tego zależy z czym się je łączy? kurcze, mogę się nauczyć na pamięć że coś jest zimne lub ciepłe ale tego nie czuję, coś ze mną jest nie tak

Ewo, to jest taka amatorska klasyfikacja
I tak - od ciepla koloru zalezy z czym laczyc albo nie laczyc.
Podam pozniej kilka przykladow, tera siedze nad planem sprzedazy na 4 kwartal, bardzo porywajace zajecie przy tej pogodzie...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 20:19, 04 paź 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Madzenka napisał(a)


Mam rabate z Golden, potem jest Claire a potem chcę ja rozbielić i dlatego mysle o grupie chyba 3 artemis . Dlatego jesli Artemis ma budyniowa biel a nie rożowa to bedzie pasowac. Ale chyba kupie dopiero wiosna, musze sobie to przemyslec

Celebrating cuuuuuudowna. Coraz wiecej roz Harknessa mi sie podoba


A wiesz co, myślę, że Twój pomysł z tymi 3 rózyczkami obok siebie może być fajny, jeżeli Artemiski, jak piszesz, bedą co najmniej trzy (i koniecznie z czymś fioletowym do kontrastu )
Dzisiaj się przyjrzałam im ponownie: Clair po ustąpieniu upałów jakoś wyblakła, a Artemiska odwrotnie nabrała trochę żółtego kolorku - są obecnie w podobnym kremowo-białym odcieniu:






Harknessy są fajne. Szkoda, ze tak mało rozpowszechnione u nas.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
lindsay80 20:24, 04 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
U mnie Artemis taka sama, a przy przekwitaniu teraz, gdy są chłodne noce troszkę różowieje.
____________________
Tu ma być ogród :)
Zagajanka 20:25, 04 paź 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Hurra, hurra!

Mam pachnący grujecznik! Jego podmrożone wpółuschnięte liscie, nawet pozostające jeszcze na gałązkach, ewidentnie pachną watą cukrową. ALE: ten zapach głównie czuć przed południem i jak liście są trochę wilgotne.

Drugi grujecznik (ten wielopniowy) po pierwszym przymrozku zrzucił wszystkie żółte listki i to one, leżąc na ziemi też pachną, ale słabiutko.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Anda 20:29, 04 paź 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33825
Gratulacje

Artemis i Claire bardzo ładne.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zagajanka 20:30, 04 paź 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
lindsay80 napisał(a)
U mnie Artemis taka sama, a przy przekwitaniu teraz, gdy są chłodne noce troszkę różowieje.

U mnie Artemis rozowieje po deszczu (wszystkie płątki są w różowe kropeczki), ale tak mają prawie wszystkie moje białaski.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
lindsay80 20:43, 04 paź 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Zagajanka napisał(a)

U mnie Artemis rozowieje po deszczu (wszystkie płątki są w różowe kropeczki), ale tak mają prawie wszystkie moje białaski.


tak, tak, kropeczki różowe są - ale deszczu u nas już dawno nie było, a te przebarwienia teraz są - więc powodem chyba może być i deszcz i chłód.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies