Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Madzenka 23:05, 13 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zachorowałam na Charming piano! Poprosze o więcej fotek, pokroju krzaka również
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kasia_w 14:18, 14 paź 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Zagajanka napisał(a)
Dziewczynki, macham do wszystkich!
Miło było z wami się zobaczyć i mam nadzieje na kolejne spotkanie wkrótce.

Wstawiam też u siebie różowości, w tym dwie dzisiejsze fioletowe bohaterki :



Ogladam to zestawienie i oglądam. I te wszystkie róże razem mi się bardzo podobają, nawet taki zestaw zimno- ciepły by mi się na rabacie bardzo podobał. W ogóle mi nie zgrzyta Sama słodycz
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Wieloszka 16:43, 14 paź 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Ewik napisał(a)


Rozyczka szybko postepuje ...


Zagajanka napisał(a)


To już epidemia!

No proszę, a ja się uchowałam w zdrowiu
I bez tej epidemii moja lista chciejstw ogrodowych jest długa i... kosztowna
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Zagajanka 21:44, 15 paź 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Madzenka napisał(a)
Zachorowałam na Charming piano! Poprosze o więcej fotek, pokroju krzaka również

Madżen, krzaczek na razie mikrusi, z 40 cm może ma - sadzony pozno latem, ale widzisz, zdążył zakwitnąć kilkoma kwiatkami, które są baardzo trwałe i nie boja się deszczu. Może trochę przypominają pąki First Lady:


Sądząc po Wedding Piano, z tej samej serii (ponizej na zdjeciu), Charming powinien też urosnąć do jś 100-120 cm. Pokrój raczej krzaczasty, ale gęstoulistwiony:



Sorry za jakosć - nie chciało mi się iść po dobry aparat, pogoda brzydka jak noc listopadowa! Tylko na chwilkę wylazłam do ogrodu.

Wiecej zdjeć kwiatków to już w kolejnym sezonie
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:52, 15 paź 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
kasia_w napisał(a)


Ogladam to zestawienie i oglądam. I te wszystkie róże razem mi się bardzo podobają, nawet taki zestaw zimno- ciepły by mi się na rabacie bardzo podobał. W ogóle mi nie zgrzyta Sama słodycz


Nie zgrzyta, bo jakby nie było to wszystko są pastele , więc nawet zimno-ciepły zestaw jest w tym przypadku ok.
By nie było zbyt mdło, przekreśliłabym ten obraz jeszcze zdecydowanymi kreskami Caradonny, no i trochę limonkowej zieleni kwiatów przywrotnika bym dodała

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:55, 15 paź 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wieloszka napisał(a)


No proszę, a ja się uchowałam w zdrowiu


You never know, you never know...
Pamietam, że było już blisko "zarażeniu się"
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Ewik 21:04, 19 paź 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Jesli znajdziesz chwilke to zapraszam do mnie , mam zagwozdkę czy sadzic rosarium czy jednak nie .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Zagajanka 21:56, 22 paź 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ewo, coś tam wymóżdżyłam u Ciebie
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:35, 22 paź 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ostatni weekend minął strasznie szybko i d**ą do góry, czytaj: w ogrodzie na robieniu rewolucji rożanych i sadzeniu cebulowych.

Nie tam tak strasznie dużo było tych cebulek, ale cieszę się, że mam już to za sobą:

Wiosną bedą nas cieszyć swoim widokiem:
- białe, czarne, fioletowe tulipany
- czosnki Purple Sensation, karatawski, Gladiator, miniaturowe, Shuberta i Krzysztofa
- narcyzy białe pełne
- hiacynty bladoróżowe, fioletowe i białe.
- oraz miniaturki: krokusiki, szachownice, rózowe szafirki, irysy drobne i coś tam jeszcze.

A oto nie jest gra planszowa, tylko dokładny plan działań wojsk... tfu.. ogrodowych dotyczący przesadzania, wywalania i dosadzania róż:


W wyniku rewolucji różanych wypad zaliczyły:

Clair Austin, White Meidiland, Graceful Palace - poszły do koleżanki
La Perla, Winchester Cathedral - teraz będą cieszyć sąsiadkę
Belle Isis, Duchess de Montebello, Rose de Tolbiac, Morning Blush - rosną teraz za płotem.

Do posadzenia bedzie coś około 30 nowych krzaczków...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:36, 22 paź 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
I już dzisiaj przyszła dostawa róż z Rozarium, czyli znowu przede mną pracowity weekend:



Dla tych co nie wiedzą co to są "golaski", demonstruję:
zapakowane:


zgrupowane:


pojedyńcze krzaczki:


A tu już zażywają kąpieli przed posadzeniem:




____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies