Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

katel 21:45, 27 cze 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
mirkaka napisał(a)


Kasiu, dziękuję
Tobie dawałam sadzonkę tej,



nie pamiętam czy jeszcze tej pokazanej na zdjęciach powyżej

Anabelka od Ciebie , otoczyłam ją donicą bez dna w ochronie przed ślimakami bo mi ją żarły. Nie zawiązała kwiatów, jest jeszcze młodziutka



sadziec, przecudny


i gipsówka, też nie kwitnie, może jest późniejsza bo moja już kwitnie, albo zmienię jej stanowisko na bardziej słoneczne


Rutewka też już wkrótce, ma dwa kwiatostany


Mireczko mam różową (ma wielkie kwiaty - ok. 22cm średnicy - w pierwszym u mnie roku , fotki u siebie wstawiłam) i tą która potem jest bordowa. Mam też floksy i astry.
Na ślimaki pomaga sypanie fusów z kawy dookoła rośliny - spróbuj.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
mirkaka 10:35, 29 cze 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
bacowa napisał(a)


Mika , trochę poczytałam o rutewkach . Te co u mnie już przekwitły to są orlikolistne .
Delavaya dopiero rośnie i prawidłowo powinna za jakiś miesiąc dopiero kwitnąć . Ale przy tych anomaliach pogodowych to kto tam wie kiedy zakwitnie. Nawet nie wiedziałam że powinnam zostawić kwiatostany na zimę bo ponoć ślicznie wyglądają, to po jednio . A po drugie, nasiona które rutewka zawiąże powinny przejść okres stratyfikacji.

Zawsze ją wycinałam jesienią i dlatego nigdy nie doczekałam się samosiewu .Muszę się jej dobrze przyjrzeć jak przekwitnie i poszukać tych nasion, przemrozić i może coś z tego będzie.


Też poczytałam, trzeba mrozić 3 miesiące albo pozwolić aby sama się wysiała
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 10:49, 29 cze 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
katel napisał(a)

Mireczko mam różową (ma wielkie kwiaty - ok. 22cm średnicy - w pierwszym u mnie roku , fotki u siebie wstawiłam) i tą która potem jest bordowa. Mam też floksy i astry.
Na ślimaki pomaga sypanie fusów z kawy dookoła rośliny - spróbuj.


Ha, piję kawę rozpuszczalną
na ślimaki sypię niebieskie granulki, pomagają

Kasiu, cieszę się że hortensja zakwitła, ta druga jeszcze nie? Pewnie była malutka sadzonka.
Gipsówka wysiana i też już są fajne sadzonki, podzielę się nimi z siostrą.
Aster od Ciebie rośnie tylko nie wiem który to, bo wsadziłam go z moimi i nie pamiętam dokładnie gdzie, poczekam jak zakwitnie

A rutewka ma już 4 pędy kwiatowe
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 10:59, 29 cze 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Porobiłam znów dzisiaj rano zdjęcia rabaty powojnikowo-hortensjowej, teraz jest jej czas





____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
zoja 11:05, 29 cze 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
gdyby była możliwość wstawienia obrazka z otwartą buzią to bym wstawiła
szczękę zbieram z podłogi - takie piękne masz te powojniki i hortensje!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
mirkaka 11:05, 29 cze 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
cd



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 11:13, 29 cze 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
cd



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Annak 12:45, 29 cze 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Przepięknie, aż niewiarygodne, że tak pięknie wszystko zgrane, kolorowe, kwitnące, po prostu wielkie łał
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
gobasia 14:23, 29 cze 2018


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Cudo!!!!

oglądam i oglądam i ciągle oczy mi świecą do fotek..przepiekne i hortki i powojniki
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Kasia_CS 14:27, 29 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mirkaka napisał(a)
Porobiłam znów dzisiaj rano zdjęcia rabaty powojnikowo-hortensjowej, teraz jest jej czas




no nieee... ale widok cudowny! Fajnie "pobawiłaś" się w kolorowanie hortensji. Sypałaś zniebieszczający nawóz czy tylko jeden składnik wprowadziłaś do gleby? Ja byłam w szoku, że jak w zeszłym roku byliśmy nad morzem, to praktycznie wszystkie hortensje w ogrodoach były niebiesko-fioletowe. WIdać akurat w tamtych okolicach takie gleby - pytałam właścicielkę ogródka, czy coś sypała, a ona powiedziała, że same takie wychodzą
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies