Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 07:51, 12 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
anpi napisał(a)
Rabata hortensjowo-powojnikawa zachwycająca,piękne jesienne widoczkiTa bordowiejąca ogrodówka cudna! Muszę się jeszcze zagłębić w Twój ogród...Pozdrawiam.


Zapraszam zatem do odwiedzin

Tamta hortka to NN ale ta to You and Me, też przebarwiona pięknie



jeszcze resztki różyczek

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Agania 21:13, 16 paź 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Przyjemne te październikowe kolory, najpiękniejsze hortensje...masz piękne okazy

Uwielbiam spacerować tutaj i wirtualnie dotykać każdej rośliny u Ciebie...u mnie jeszcze chwila do kolorystyki, klony już prawie nabierają jesiennych rumieńców, ale mam tyle pracy i walczę z ćmą bukszpanową i z karczownikiem, tyle szkód, że na aparat nawet nie patrzę.

Pozdrawiam Mireczko
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
laurowisnia 10:48, 17 paź 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
mirkaka napisał(a)


Rabata z powojnikami i hortensjami to obok rabat kwasolubnych jedna z najbardziej udanych w moim ogrodzie.
Bylinowe słabo mi wychodzą, a tak bym chciała mieć bujne
Proso mam jedno kupione niedawno,u trzcinnika nie lubię zasychających dolnych liści, choć czuprynkę ma piękną, molinii nie mam ale czas to zmienić

jesień, cóż na to poradzić, trzeba się nią cieszyć bo jest piękna

Jest piękna ale nie sądziłam, że będzie nadal tak sucho.
Z rabatami bylinowymi się nie poddawaj, szukaj bylin, które się Tobie podobają i dobrze u Ciebie rosną, a sama się ułoży. Proso dokup, jedno to mało, a trzcinnik, o którym piszę, to nie ostrokwiatowy, mój kwitnie dopiero końcem sierpnia, może początkiem września, do tego czasu tworzy piękne kępy zielonych liści.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
mirkaka 05:27, 18 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Agania napisał(a)
Przyjemne te październikowe kolory, najpiękniejsze hortensje...masz piękne okazy

Uwielbiam spacerować tutaj i wirtualnie dotykać każdej rośliny u Ciebie...u mnie jeszcze chwila do kolorystyki, klony już prawie nabierają jesiennych rumieńców, ale mam tyle pracy i walczę z ćmą bukszpanową i z karczownikiem, tyle szkód, że na aparat nawet nie patrzę.

Pozdrawiam Mireczko


Agatko, to mnie zmartwiłaś, walka z ćmą, czy do wygrania? Masz dużo bukszpanów, czy może jedzą u Ciebie inne rośliny? Tego się przyznam boję najbardziej, bukszpanów mam kilka, i tak je atakują u mnie grzyby więc wyglądają fatalnie, już się pogodziłam z ich stratą ale co jak będzie zżerać inne rośliny?
Czytałam,że we Francji w jakiejś małej miejscowości ćma się tak namnożyła że ludzie mieli całe okna nimi oblepione. Przeraża mnie to..
U nas w Gdańsku od kilku lat widuję niektóre drzewa, krzewy, zaatakowane taką pajęczyną, oprzędem, nie wiem co to ale w tym roku pojawiło się u mnie za płotem, a jeśli to ta ćma?

Karczownik, nigdy nie miałam, tylko krety w tym roku, 5 szt złapałam i wywiozłam, bardzo mi rabaty pustoszyły, bo na nich była wilgotna gleba więc tylko tam ryły. Kilka razy nie zauważyłam i roślinki uschły podniesione przez nie
A karczownik to chyba trzyma się bardziej zbiorników wodnych?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 05:43, 18 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
laurowisnia napisał(a)

Jest piękna ale nie sądziłam, że będzie nadal tak sucho.
Z rabatami bylinowymi się nie poddawaj, szukaj bylin, które się Tobie podobają i dobrze u Ciebie rosną, a sama się ułoży. Proso dokup, jedno to mało, a trzcinnik, o którym piszę, to nie ostrokwiatowy, mój kwitnie dopiero końcem sierpnia, może początkiem września, do tego czasu tworzy piękne kępy zielonych liści.


Agatko, suszę mam w tym roku straszną, można policzyć na palcach ile dni padało w tym sezonie.
Rabaty na których sadzę byliny mam poprzerastane iglakami i innymi krzewami, a do tego rosną w pobliżu brzóz i modrzewi, dlatego trudno im bo jest ciągła walka o wodę i miejsce w ziemi na korzenie. Ostatnio przesadziłam hortensję bukietową white lady pod brzozę i żeby ochronić przed żarłocznością brzozy wkopałam do ziemi okrąg plastikowy z pociętej beczki i dopiero w to posadziłam hortensje. Może da radę
Proso widziałam chyba w Mai jako wielką kępę i mnie zachwyciło więc dokupię pewnie
choć w tym roku mam kontuzję obu rąk i nie mogę nic już kopać i sadzić, może za rok..
A o jakim trzcinniku piszesz?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:15, 19 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
kilka wczorajszych jesiennych fotek,
tu rabata hortensjowo-powojnikowa, widać jak po 20 latach płot już się rozsypuje



szpaler z Magical Moonlight ciągle nabiera masy


drugie kwitnienie ostrózki, pomidorków i liliowców


kyushu, chyba ją lubię najbardziej, ma sztywne pędy, piękny pokrój i kwiaty ciągle białe a nasienniki tworzą regularne stożki


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:24, 19 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
jeszcze ciągle kwitną kwiaty w lipcu miałam ich mniej niż teraz



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:35, 19 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
widok z okna kuchennego, rabata pod brzozą, trudna do
utrzymania, sucho tu, o tej porze marcinki tu królują


trochę wrzosów, choć już kończą kwitnienie



hakonechloa przebarwia się


i nie tylko ona

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:47, 19 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
żagwin przepięknie obrasta kamienie




ścieżka z pozycji kucającej
tu na rogu gdzie zakręca przywrotnik ostroklapowy przesadzę chyba hortensję na pniu?


klinik Shirasawy


sosna żółta namiętnie cięta prze mnie żeby nie dopuścić do jej rozrostu
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Agania 08:18, 19 paź 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
mirkaka napisał(a)


Agatko, to mnie zmartwiłaś, walka z ćmą, czy do wygrania? Masz dużo bukszpanów, czy może jedzą u Ciebie inne rośliny? Tego się przyznam boję najbardziej, bukszpanów mam kilka, i tak je atakują u mnie grzyby więc wyglądają fatalnie, już się pogodziłam z ich stratą ale co jak będzie zżerać inne rośliny?
Czytałam,że we Francji w jakiejś małej miejscowości ćma się tak namnożyła że ludzie mieli całe okna nimi oblepione. Przeraża mnie to..
U nas w Gdańsku od kilku lat widuję niektóre drzewa, krzewy, zaatakowane taką pajęczyną, oprzędem, nie wiem co to ale w tym roku pojawiło się u mnie za płotem, a jeśli to ta ćma?

Karczownik, nigdy nie miałam, tylko krety w tym roku, 5 szt złapałam i wywiozłam, bardzo mi rabaty pustoszyły, bo na nich była wilgotna gleba więc tylko tam ryły. Kilka razy nie zauważyłam i roślinki uschły podniesione przez nie
A karczownik to chyba trzyma się bardziej zbiorników wodnych?


Czy ja się pogodzę ze stratą bukszpanów...jeszcze nie w tym sezonie, drugi szkodnik wygrywa ze mną...mam dwa oczka wodne.

Dzięki kwiatom możesz dłużej cieszyć się ogrodem, ale co tam kwiaty ogród masz przepiękny w końcu to nasza pasja i druga miłość
Zastanawiam co dzisiaj zrobić...wycinać wyschnięte byliny, robić kanciki czy przekopywać rabaty na wiosnę...jeszcze tyle do zrobienia...czyli przesadzasz hortensję?

Cudowna ta dalia
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies