Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 13:23, 23 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
basia3012 napisał(a)
Mirko, przepiękne zdjęcia robisz. Artystyczne.
Jesień u Ciebie cudna, rdzewiaczki naturalnie "zardzewiały". Hortensje przepiękne. A ta sosna z szyszkami to prawdziwy leśny klimat wprowadza do ogródka. Też tak lubię.
U mnie pod sosną zamieszkały jeże, dwa. Niestety, ale takie "nienaturalne". Choć i takie są miłe dla oka.
Pozdrawiam Cię Mirko bardzo serdecznie.


Widziałam Twoje jeże, ja zawsze myślę że wprowadzą się te prawdziwe, zostawiam na zimę stertę gałęzi ale jeżyków nie widzę.
Byłam Basiu, widziałam.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 13:28, 23 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
marba napisał(a)

Piękne paprocie, zwłaszcza ta druga. W tym roku posadziłam dwie pod dębami, ale to jeszcze maluchy. Też mam tam sucho, więc biegam z konewką, żeby nie uschły, jak poprzednie. Może tym razem się uda.
Fajny masz ten lasek, idealny na przechadzki. Jeśli tam sucho, to można posadzić epimedium, podobno daje radę na suchym stanowisku.
Pozdrawiam, Mireczko.


Ja tak pod świerkiem posadziłam języczki, masakra całe lato więdły mimo ciągłego podlewania. Świerki wypiją każdą wodę, podlewanie to walka z wiatrakami, muszę je przesadzić. Nawet rudbekie sobie w lasku nie radzą, więdną ciągle mimo podlewania
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 13:32, 23 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
m_gocha napisał(a)
Hortensja cudna - faktycznie królowa
Mirka! Nie wiedziałam, że masz kawałeczek swojego prywatnego lasku Super!
PS.
No i zdjęcia świetne!
Macham
A! Oszczędzaj łapki


No mam ale to pas długi na 25m i szeroki 4-5. Sadziłam tam drzewa bo w planach ma być pod tym płotem droga więc chciałam się odgrodzić. Drogi jeszcze nie ma a drzewa wyrosły i zostały. Teraz zabierają całą wodę pobliskim roślinkom, szczególnie że to same pijaki, brzozy, świerki, modrzewie i dwie sosny. No te ostatnie może nie takie pijaki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Filomena 14:11, 23 paź 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
mirkaka napisał(a)


namiastka lasu ciągle słabo obsadzony bo sucho tam okrutnie




a ja bardzo lubię ten Twój lasek, taki naturalny, nie czuję braku nasadzeń.
Pukają do mnie, czas furtkę uchylić do siebie. Moje róże przy płocie rosną... marnie, niewiele więcej mogę powiedzieć dzisiaj. Z lubością więc podziwiam Twoje Mirko. Twoja rabata niebieska powojnikowo-hortensjowa śni mi się po nocach ach!
____________________
Filomena-w zielonej aptece
gobasia 15:17, 23 paź 2018


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
mirkaka napisał(a)
Niedzielny poranek październikowy



no i ona o tej porze roku nie ma konkurencji w ogrodzie, jest gwiazdą




Sliczna jest...zasługuje na miano królowej
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
anka_ 16:19, 23 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Hortensjowa gwiazda wspaniała... cudeńko na rabacie. I świetnie współgra z tą kosówką. Ale i tak najbardziej mnie zauroczyła ta namiastka lasu. Jejku, jak ja bym chciała mieć taki. Wkurza mnie, że mimo z pozoru dużej części ogrodowej mam bardzo mało miejsca do sadzenia drzew. Te sosenki które rosną są mniejsze od rodków, którym mają dawać trochę cienia i tło. Ale cóż, kiedyś...

Ale Mirko u ciebie w tym lasku musi być zapach...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
mirkaka 20:40, 23 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Filomena napisał(a)


a ja bardzo lubię ten Twój lasek, taki naturalny, nie czuję braku nasadzeń.
Pukają do mnie, czas furtkę uchylić do siebie. Moje róże przy płocie rosną... marnie, niewiele więcej mogę powiedzieć dzisiaj. Z lubością więc podziwiam Twoje Mirko. Twoja rabata niebieska powojnikowo-hortensjowa śni mi się po nocach ach!


Filomenko, och fajnie że lasek ci się podoba, mnie też ale jednak chciałabym trochę
bylin tam wprowadzić

Rabatę powojnikowo hortensjową możesz skopiować Zachęcam
Mówisz że otworzyłaś furteczkę Idę zaraz
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 20:45, 23 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
gobasia napisał(a)


Sliczna jest...zasługuje na miano królowej


Dziękuję Basiu
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
marba 20:48, 23 paź 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
mirkaka napisał(a)


Filomenko, och fajnie że lasek ci się podoba, mnie też ale jednak chciałabym trochę
bylin tam wprowadzić
)

Mireczko, co do bylin w lasku, to przyszły mi na myśl jeszcze bergenie, one dają radę prawie w każdych warunkach.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
mirkaka 20:58, 23 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
anka_ napisał(a)
Hortensjowa gwiazda wspaniała... cudeńko na rabacie. I świetnie współgra z tą kosówką. Ale i tak najbardziej mnie zauroczyła ta namiastka lasu. Jejku, jak ja bym chciała mieć taki. Wkurza mnie, że mimo z pozoru dużej części ogrodowej mam bardzo mało miejsca do sadzenia drzew. Te sosenki które rosną są mniejsze od rodków, którym mają dawać trochę cienia i tło. Ale cóż, kiedyś...

Ale Mirko u ciebie w tym lasku musi być zapach...


Aniu,moje drzewa rosną przy płocie, to tylko 4-5 m szeroki pas.
Nie martw się Twoje też przegonią rodki. Sosenki fakt rosną dość wolno, brzozy i modrzewie zdecydowanie szybciej, ale za to lepiej się nadają na sąsiedztwo dla Rh.
Ja gdybym jeszcze raz sadziła drzewa to właśnie same sosny bym posadziła. Kocham te drzewa, te igły, szyszki w poszyciu i ten zapach
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies