Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Kasia_CS 09:36, 19 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mireczko, a jak te duże marcinki wyglądają np w czerwu - lipcu?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mirkaka 10:28, 19 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Agania napisał(a)


Czy ja się pogodzę ze stratą bukszpanów...jeszcze nie w tym sezonie, drugi szkodnik wygrywa ze mną...mam dwa oczka wodne.

Dzięki kwiatom możesz dłużej cieszyć się ogrodem, ale co tam kwiaty ogród masz przepiękny w końcu to nasza pasja i druga miłość
Zastanawiam co dzisiaj zrobić...wycinać wyschnięte byliny, robić kanciki czy przekopywać rabaty na wiosnę...jeszcze tyle do zrobienia...czyli przesadzasz hortensję?

Cudowna ta dalia


Ja już nic nie porobię w tym roku, mam obie ręce kontuzjowane, zresztą na własne życzenie, sama mocowałam się ze starą tują i pozrywałam sobie przyczepy mięśni
Przesadzę dopiero na wiosnę, jak nie zmienię zdania

Ja generalnie starałam się ścinać byliny jesienią i od razu ładować je do kompostownika, zawsze więcej kompostu na przyszły sezon Przekopać też trzeba przed mrozami i zostawić w tzw ostrej skibie. Kanciki tylko są fanaberią ale może dla poprawienia samopoczucia zimą jak najbardziej konieczną

Jak walczysz z tym karczownikiem i co ci wyżera w ogrodzie?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 10:35, 19 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Kasia_CS napisał(a)
Mireczko, a jak te duże marcinki wyglądają np w czerwu - lipcu?


Kasiu są wtedy ładną zieloną kępką, zobacz na str 451 rosną za różą Bukavu.
Teraz trochę za bardzo mają odsłonięte swoje łyse nogi, nie przewidziałam że róża też będzie łysa o tej porze roku u mnie w tym roku panuje czarna plamistość, obrywam wszystkie zaatakowane listki różom i dlatego są takie łyse.
Marcinkom pod koniec sezonu zasychają dolne liście i trzeba je tak sadzić żeby coś przed nimi je zasłaniało.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 20:08, 19 paź 2018


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12191
mirkaka napisał(a)
jeszcze ciągle kwitną kwiaty w lipcu miałam ich mniej niż teraz





Pytań kilka:
- co to za zielone listki na pierwszym cytowanym zdjęciu?
- co tak ładnie kwitnie na żółto?
- szpaler żółtych liliowców na zdjęciu z ostróżką to Stella de Oro? Zadowolona z niej jesteś?

Współczuję naderwanych łapek. Niech się goją.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Anitka 23:23, 19 paź 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Śliczne masz te hortensje ogrodowe. Mogę sobie tylko da tych twoich powzdychać. Łączę się w walce i z ćmą i opuchlakami
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
mirkaka 07:38, 20 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Joku napisał(a)


Pytań kilka:
- co to za zielone listki na pierwszym cytowanym zdjęciu?
- co tak ładnie kwitnie na żółto?
- szpaler żółtych liliowców na zdjęciu z ostróżką to Stella de Oro? Zadowolona z niej jesteś?

Współczuję naderwanych łapek. Niech się goją.


-to Tolmiena Cool Gold, próba zastąpienia żurawek w ogrodzie, których nie mogę mieć ze względu na opuchlaki

- dzielżan prawda że piękny, tylko jeden w takim kolorze był i ja go capnęłam

- tak Stella, mam tego liliowca ze 20 lat, szybko się zagęszcza, ale zbyt zagęszczony mniej kwitnie, trzeba odmładzać, czy zadowolona? chyba tak bo nie lubię liliowców gdy mają zbyt wysokie pędy kwiatowe, wolę te niższe, natomiast mógłby wolniej przyrastać bo ten szpaler ma dwa sezony i chyba na wiosnę będę je znów ograniczać
Dzięki za dobre słowo
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:54, 20 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Anitka napisał(a)
Śliczne masz te hortensje ogrodowe. Mogę sobie tylko da tych twoich powzdychać. Łączę się w walce i z ćmą i opuchlakami


Anitko, ćmy jeszcze w ogrodzie nie mam, bukszpany mam zaatakowane na razie tylko grzybem .
A dlaczego tylko powzdychać, nie chcesz mieć ich u siebie? choćby w donicy i zimować w garażu?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
paniprzyroda 09:46, 20 paź 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Liliowce ładnie kwitną, moje pojedynczymi kwiatkami. Jakie są wysokie u Ciebie, mam wrażenie, że jakieś niższe mam. Ale nie narzekam, bo za obwódkę robią. Łapki mus oszczędzać. Ale dobrze Cię rozumiem, wydaje nam się często, że to nic takiego i damy radę, a tu klops. Mam dwie hortki do przesadzenia i też czekam. Same hortki to nie problem, ale dół dla nich wykopać... może na raty..
____________________
Dwa ogrody
mirkaka 14:23, 20 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
paniprzyroda napisał(a)
Liliowce ładnie kwitną, moje pojedynczymi kwiatkami. Jakie są wysokie u Ciebie, mam wrażenie, że jakieś niższe mam. Ale nie narzekam, bo za obwódkę robią. Łapki mus oszczędzać. Ale dobrze Cię rozumiem, wydaje nam się często, że to nic takiego i damy radę, a tu klops. Mam dwie hortki do przesadzenia i też czekam. Same hortki to nie problem, ale dół dla nich wykopać... może na raty..



Moje też robią za obwódkę.
Ech zła jestem na siebie, bo sama sobie winna, ale cóż robić skoro kopanie , przesadzanie, wywalanie jednych i sadzenie innych sprawia mi największą frajdę
Samo pielenie jest nudne, chodzenie i podziwianie też.
Nawet teraz z pourywanymi przyczepami przywlokłam siekierę i pod brzozą wykopałam nią trzy dziury na rozplenice które posadzę wiosną Ot durna baba
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 08:25, 21 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Niedzielny poranek październikowy

powolutku się przebarwia


miskant dopiero po trzech latach od posadzenia pokazał swoje piękno


no i ona o tej porze roku nie ma konkurencji w ogrodzie, jest gwiazdą


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies