Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Pszczelarnia 14:58, 11 maj 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nacieszyłam oczy dereniami. Nie wiedziałam, że Kórnik jest taki piękny z kwitnieniem drzew (nie wiesz, jakie tam mają odmiany jabłonek rajskich w parku?).

Czy masz derenia 'Venus'?

Ogród Twój tak pięknie jest dopełniony roślinami.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anna_ogrodni... 11:43, 12 maj 2017


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Witam serdecznie
Mam pytanie będę bardzo wdzięczna za odpowiedź
Kopiłam 3 hortensje anabell chcialam je posadzić na rabacie frontowej przed domem a później wyczytałam ze się bardzo pokładają gdy kwitną to teraz proszę podpowiedz mi czy mam je sadzić z przodu czy lepiej gdzieś z tylu na ogrodzie.
A może wymienić na Phantomy?
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Kasya 11:53, 12 maj 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42307
Kawa napisał(a)

czyli wszystkie przyrosty obrywać ...


no co ty..
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Anna_ogrodni... 12:09, 12 maj 2017


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
jeszcze może dopowiem ze na ogrodzie mam (3 letnią) hortensje limelight i myślę czy jej nie przesadzić na rabatę frontową
Co sadzisz jak będzie lepiej? - anabelki mi się tez podobają chciałabym aby ten mój przed ogródek się pięknie prezentował
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Milka 14:57, 12 maj 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bożenko, jeśli uszczykuję górę, tej korony na pniu, to w tym sezonie kwiatu nie wydają?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kawa 15:04, 12 maj 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Kasya napisał(a)


no co ty..

hihii chodziło mi o pączki na nóżce
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
bozga 09:39, 14 maj 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Kindzia napisał(a)
Bardzo, bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, na dodatek w gratisie dostałam lekcję poglądową
Mega Pearl chyba będzie trudno dostać na pniu, u nas nawet takiej zwykłej nie widziałam, a przecież szkółek u nas dosyć...pewnie z Phantomem będzie łatwiej. Polowanie czas zacząć
Vanillki mam posadzone w rogu działki, miałam wizję, że będą stały jak drut i mi pozowały...a one leżą po pierwszym lepszym deszczu. Czy bardzo krótkie wiosenne cięcie może coś na tą przypadłość poradzić?




Niestety Vanili tak mają Może jej siostra Melba będzie sztywniejsza, zobaczę w tym roku, w reklamę nie wierzę, muszę zobaczyć na własne oczy Ale można to trochę ograniczyć usuwając na samym początku pędy słabe, zostawiamy kilka najsolidniejszych no i uwaga z nawożeniem. Co do nawożenia to nie chodzi o to tylko co sypiemy i z jaką częstotliwością pod krzak ale uwaga na podkradanie z sąsiedztwa ( często przecież nawozimy rośliny obok- a to nawóz a to kompost a może jeszcze troszkę biohumusu i części zielone rosną jak szalone )


Pozdrawiam
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 09:43, 14 maj 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Malgosik napisał(a)


Myślisz że to Soulangiana Lennei?


Niestety nie znam się na magnoliach, podpisana była to fakt, ale nie zakodowałam nazwy w pamięci



____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 09:46, 14 maj 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Pszczelarnia napisał(a)
Nacieszyłam oczy dereniami. Nie wiedziałam, że Kórnik jest taki piękny z kwitnieniem drzew (nie wiesz, jakie tam mają odmiany jabłonek rajskich w parku?).

Czy masz derenia 'Venus'?

Ogród Twój tak pięknie jest dopełniony roślinami.





Venus mam, jeszcze nie kwitnie ale będzie !

W zastępstwie Na razie słonecznie



____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 09:57, 14 maj 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Witam serdecznie
Mam pytanie będę bardzo wdzięczna za odpowiedź
Kopiłam 3 hortensje anabell chcialam je posadzić na rabacie frontowej przed domem a później wyczytałam ze się bardzo pokładają gdy kwitną to teraz proszę podpowiedz mi czy mam je sadzić z przodu czy lepiej gdzieś z tylu na ogrodzie.
A może wymienić na Phantomy?



No tu mam dylemat, Anabelki to klasa sama w sobie. Stanowisko słoneczne im nie przeszkadza a jeśli zadbasz o dobre nawodnienie to nie przyschną do późnej jesieni tylko zmienią barwę główek na zielonkawą, przypilnowanie tego nie jest sprawa prostą. No i to nieszczęsne pokładanie, sprytnie ukryte podpórki mogą dużo zdziałać no i może coś niższego dla podtrzymania z przodu np.bukszpanowy "płotek". Jest to jednak duże wyzwanie ogrodnicze, znacznie mniej kłopotliwy oczywiście jest Phantom, piękny ale zdecydowanie inny niż Anabelka Pozdrawiam

A to moja kalinka



____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies