Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Gosiek33 06:56, 16 maj 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Glicynia pięknie się obroniła

Zmartwiłaś mnie natomiast przypuszczeniem, że hortensje mogą nie zdążyć zakwitnąć w tym roku, takiej ewentualności w ogóle nie brałam pod uwagę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 06:59, 16 maj 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41887
bozga napisał(a)
No i rozkręca się mój największy kousa NN przy zakupie( początkowo byłam pewna, że to Satomi, jednak różnica jest wyraźna,zwłaszcza jak zobaczyłam taki egzemplarz na żywo , teraz chodzi mi po głowie Stellar Pink ( prawdziwe Satomi i Stellar Pink mam ale jeszcze u mnie nie kwitły))Dalej bawę się w detektywa W tym roku kwitnienie skromniejsze ale nie jest to spowodowane przymrozkami tylko on tak ma ( obfite kwitnienie co dwa lata)



A może trafi się jakiś znawca i sprawę rozstrzygnie ?! Byłabym bardzo wdzięczna


ja znawcą nie jestem ale jestem pod wrażeniem twojej kolekcji
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Marga 08:35, 16 maj 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Cudne derenie! Dlaczego ja ich jeszcze nie mam
Weźcie dziewczyny nie straszcie z tym kwitnieniem hortensji ;(
____________________
Ogród dla moich synków
mirkaka 13:48, 17 maj 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Cieszę się że glicynia jednak kwitnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kawa 13:53, 17 maj 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
piękne derenie
kurcze no i jak tu nie zachorować

cieszę sie z glicynii - lubi Cię
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kasia_CS 21:48, 17 maj 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Nie przypuszczałam, że derenie mogą tak pięknie kwitnąć dopiero tu na forum je poznaje - coś zjawiskowego
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Madzenka 06:44, 18 maj 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Chyba wymienię klona palmowego (ciągle je uśmiercam ) na derenia. Czy derenie sa bardziej wytrzymałe? Czy mozesz mi poelcić jakiegoś małego, ktory po wielu latach nie bedzie wiekszy niz 2-3 M , kwitnie na biało i najlepiej aby miał limonkowe lub żółto zielone liście?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
asiak 11:45, 18 maj 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Bożenko ile lat trzeba, żeby Bobo rozrosła się do swoich rozmiarów? Chcę między miłorzęby wsadzić hortensje. Miedzy miłorzębami jest 1 m odległości. Czy tyle wystarczy dla Bobo, żeby nie zagłuszyła miłorzębów?

Ps. Sprawa nie aktualna
____________________
AsiaDziałeczka Asi
babka 13:07, 18 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359

Kiedy można zacząć zasilać hortensje magiczną silą ? Granulat dostały zaraz po przycięciu, teraz w większosci mają po kilka listków na kazdej gałązce.
Straszne opóźnienie w porównaniu z poprzednimi latami ale ja man nadzieję, że zdążą

Jak tak patrzę na Twoje derenie to aż się do nich uśmiecham
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
inka74 14:01, 18 maj 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Bożenko - doczytałam się u ciebie, że posiadasz odmianę derenia Cherokee chyba Brave bo wcześniej o takiej pisałaś. Ja stałam się szczęśliwą posiadaczką derenia Cherokee Chief. Tu jego fotki. Jak czytałam te odmiany są podobne w wymaganych warunkach uprawy. Czy mogłabyś mi kilka słów napisać na jakim stanowisku u ciebie ten dereń rośnie - czy bardziej słoneczne czy cieniste, jaką glebę lubi, czy mocno go trzeba podlewać.

Tak w ogóle to chciałam ci podziękować, za to że nadal prowadzisz wątek bo to przeogromna skarbnica wiedzy. Podczytuję u ciebie informacje o hortensjach i dzięki temu nie wyrzuciłam mojej malutkiej jeszcze Bobo. Tak z 2 tygodnie temu byłam już święcie przekonana, że nie przeżyła zimy bo nie miała ani nawet ułamka pączka ale poczytałam u ciebie, że nie wszystkie hortensje w tym samym czasie startują i że dużo zależy od stanowiska. Poczekałam cierpliwie i wczoraj jak tylko zrobiło się trochę cieplej ujrzałam pierwsze zaczątki listków. Niby drobiazg ale wiesz jak bardzo cieszy )))) Drugi hortensjowy sukces dzięki twojemu wątkowi - zaczęłam rozmnażać je z patyczków. Na razie mam 6 sadzonek z korzonkami i ładnie się rozwijającymi listkami z Polar Bear. Poradnik o tworzeniu hortensji na pniu i i ich rozkrzewianiu wykorzystam w następnym roku z Phantomem. Bardzo ci jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies