Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

anna_t 14:29, 18 maj 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Bożenka a zauwazyłaś moze u siebie że Diamantino puszcza póżniej niż inne hortensje? bo mam je od tamtego lata i jeszcze niewiem czy to u niech normalne czy przyspieszyć je trochę dodatkowym nawozem? polar bear np sa już o wiele większe...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Zielona 22:14, 18 maj 2017


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
bozga napisał(a)
No i rozkręca się mój największy kousa NN przy zakupie( początkowo byłam pewna, że to Satomi, jednak różnica jest wyraźna,zwłaszcza jak zobaczyłam taki egzemplarz na żywo , teraz chodzi mi po głowie Stellar Pink ( prawdziwe Satomi i Stellar Pink mam ale jeszcze u mnie nie kwitły))Dalej bawę się w detektywa W tym roku kwitnienie skromniejsze ale nie jest to spowodowane przymrozkami tylko on tak ma ( obfite kwitnienie co dwa lata)


A może trafi się jakiś znawca i sprawę rozstrzygnie ?! Byłabym bardzo wdzięczna


Nie jestem znawcą, ale uwielbiam derenie
Stawiam na Cornus x 'Rutgan' (Stellar Pink Dogwood). Ta odmiana kwitnie właśnie teraz
Ewa777 08:44, 20 maj 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Bożenko, poradź mi w sprawie wyhodowanych hirensji z patyczka. W tym roku pierwszy raz udało mi się wyhodować takie, ale nie wiem co dalej z nimi robić. Rosną w doniczkach w domu. Niektóre mają już po 5-6 par listków. Wczoraj zauważyłam, że mają też pączki kwiatowe. Czy je tak zostawić, czy może trzeba uszczykiwać, żeby nie obciążać rośliny i dać jej czas na wytworzenie korzeni?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
katel 23:27, 20 maj 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Derenie przepiękne, masz niesamowitą kolekcję
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
bozga 06:35, 22 maj 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Madzenka napisał(a)
Chyba wymienię klona palmowego (ciągle je uśmiercam ) na derenia. Czy derenie sa bardziej wytrzymałe? Czy mozesz mi poelcić jakiegoś małego, ktory po wielu latach nie bedzie wiekszy niz 2-3 M , kwitnie na biało i najlepiej aby miał limonkowe lub żółto zielone liście?




Z tym 2-3 m to może być trochę problem, są wprawdzie miniaturowe odmiany dereni ale nie oszukujmy się- mają również miniaturowe kwiaty Co do dereni, które poza kwitnieniem cieszą również atrakcyjnymi liśćmi to polecam w miarę zwarte derenie kwieciste Rainbow i Sunset
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 06:37, 22 maj 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
babka napisał(a)

Kiedy można zacząć zasilać hortensje magiczną silą ? Granulat dostały zaraz po przycięciu, teraz w większosci mają po kilka listków na kazdej gałązce.
Straszne opóźnienie w porównaniu z poprzednimi latami ale ja man nadzieję, że zdążą

Jak tak patrzę na Twoje derenie to aż się do nich uśmiecham



Już należy zacząć z magiczną siłą, oceniam to po swoich Anabelkach
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 06:43, 22 maj 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
inka74 napisał(a)
Bożenko - doczytałam się u ciebie, że posiadasz odmianę derenia Cherokee chyba Brave bo wcześniej o takiej pisałaś. Ja stałam się szczęśliwą posiadaczką derenia Cherokee Chief. Tu jego fotki. Jak czytałam te odmiany są podobne w wymaganych warunkach uprawy. Czy mogłabyś mi kilka słów napisać na jakim stanowisku u ciebie ten dereń rośnie - czy bardziej słoneczne czy cieniste, jaką glebę lubi, czy mocno go trzeba podlewać.


Słoneczne, ew lekko półcieniste, u mnie bez broblemu rosną w lekko kwaśnej, podobnie jak hortensje lubią wodę Gratuluję, na pewno będziesz zadowolona
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 06:47, 22 maj 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
anna_t napisał(a)
Bożenka a zauwazyłaś moze u siebie że Diamantino puszcza póżniej niż inne hortensje? bo mam je od tamtego lata i jeszcze niewiem czy to u niech normalne czy przyspieszyć je trochę dodatkowym nawozem? polar bear np sa już o wiele większe...



To przyśpieszanie nawozem nie ma sensu, aktualny rozwój Diamantino na fotce, a ogólnie hortensje mam na bardzo różnym etapie rozwoju niezależnie od odmiany. Troszkę cierpliwości

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 06:52, 22 maj 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Ewa777 napisał(a)
Bożenko, poradź mi w sprawie wyhodowanych hirensji z patyczka. W tym roku pierwszy raz udało mi się wyhodować takie, ale nie wiem co dalej z nimi robić. Rosną w doniczkach w domu. Niektóre mają już po 5-6 par listków. Wczoraj zauważyłam, że mają też pączki kwiatowe. Czy je tak zostawić, czy może trzeba uszczykiwać, żeby nie obciążać rośliny i dać jej czas na wytworzenie korzeni?




Jeśli mają już po tyle par listków to już bym ich nie ruszała, a skoro tak dobrze rosną to o system korzeniowy zupełnie bym się nie martwiła. Najważniejsze to zostaw solidne gałązki i idące w prawidłowym kierunku

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 06:59, 22 maj 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Na razie głowę mam zaprzątniętą innymi rzeczami ale na ogródek zawsze znajdę chwilkę czasu, tym bardziej, że chwasty tylko czekają na chwilę nieuwagi Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Moja półdoskonała w tym roku glicynia
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies