Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 10:09, 11 cze 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
iwonadm napisał(a)
Mam gorącą prośbę w kupiłam w szale zakupów dwie hortki Hortensja bukietowa 'Wim's Red ®' (Hydrangea paniculata) i Hortensja bukietowa CANDLELIGHT® Hydrangea paniculata czy możesz mi jakoś je przybliżyć (wielkość zdjęcie bo w opisach każdy z hodowców podaje różnie a wiem, że Ty je masz Z góry dziękuję



Zrobiłam porządek ( potrzebne miejsce na nowe fotki) i wszystkie stare zrzuciłam na dysk zewnętrzny, tak schowałam, że sama na razie zachodzę w głowę gdzie jest ten sekretny schowek Ot skleroza się to nazywa,czas biegnie nieubłaganie Ale przetrzepałam wcześniejsze posty i informację z fotkami na temat Candlelight znajdziesz w moim wątku na stronie 462, fotki Wim's Red zamieściłam na stronie 211 w wątku "nasze hortensje urzekające kwiatami " . Za utrudnienie przepraszam. Wim's Red najpiękniejsza na stanowisku słonecznym,rozłożysta, obie jak na razie średniej wielkości . Pozdrawiam serdecznie



____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 10:15, 11 cze 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
SlonecznyOgrod napisał(a)
Witaj, przyszłam tu za hortensjami.
Jesteś skarbnicą wiedzy.
Ja posadziłam szpaler limek i poszukuje teraz cennych wskazówek jak je wychować żeby coś dobrego z nich wyrosło
Czy na szpaler posadzone co 1,20m będzie dobrze?


Jak najbardziej, będziesz mogła je puścić później troszkę swobodniej przy takiej ilości miejsca ale na razie przynajmniej 2-3 lata nie oszczędzaj na cięciu, żeby je ładnie rozgałęzić u podstawy. Na pewno Limelight jest wymarzoną hortensją do tworzenia hortensjowych szpalerów.




____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 10:26, 11 cze 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
madeczkam napisał(a)
Witam na wstępie gratuluję ogrodu, którego widok zapiera dech w piersiach... marzenie tym bardziej kiedy mozna obejrzeć zdjęcia kiedy to hortensji nie było są perłami tego miejsca zwracam sie z prośbą o poradę w nszym zakatku bo ogrodem nazwać tego nie można mam 1 horte na pniu na zdjeciach miejsce, które bardzo chce zmienic własnie dodając hortensje moze jakies wyzsze trawki wszyskie juz tam roznace drzewka moge przesadzic co robic ? pozdrawiam serdecznie


Mamy na forum mnóstwo pięknych ogrodów, na pewno znajdziesz tutaj wiele inspiracji ale musisz się kierować własnym gustem, tylko to zapewnia pełną satysfakcję. Myślę, że na początek najlepiej z uwagą prześledzić wizytówki naszych ogrodów i wybrać ten najbardziej zbliżony do Twojego gustu. Punkty osiowe możesz skopiować, ważne, żeby od początku mieć pomysł na ogród jako całość a nie na pojedyncze rabaty, później daj poszaleć własnej wyobraźni



____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 10:29, 11 cze 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Margarete napisał(a)
Bozga - jak oceniasz little Lime ? Mam ochote na Limki ale wokół mnie w szkółkach maja tylko rozrośnięte, ładne egzemplarze tych little Lime, mój ogród jest nieduzy więc moze to lepsza odmian abyłaby dla mnie...zastanawiam sie. a twoja opinia o nich jest jaka ?


Bardzo lubię tą odmianę, rzeczywiście niewielka, pięknie się krzewi no i ten niepowtarzalny odcień kwiatostanu. Nie zastanawiaj się, działaj




____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
madeczkam 10:34, 11 cze 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
bozga napisał(a)


Mamy na forum mnóstwo pięknych ogrodów, na pewno znajdziesz tutaj wiele inspiracji ale musisz się kierować własnym gustem, tylko to zapewnia pełną satysfakcję. Myślę, że na początek najlepiej z uwagą prześledzić wizytówki naszych ogrodów i wybrać ten najbardziej zbliżony do Twojego gustu. Punkty osiowe możesz skopiować, ważne, żeby od początku mieć pomysł na ogród jako całość a nie na pojedyncze rabaty, później daj poszaleć własnej wyobraźni





dziekuję pozdrawiam serdecznie! nie ukrywam na forum już szperałam, ale powracam do Pani ogrodu - to on zachwycił mnie najbardziej!
bozga 10:42, 11 cze 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
elka_ napisał(a)

Bożenko, Twoja kolekcja dereni jest ogromna

Mam dla odmiany pytanie o wisterię, czy ty splatasz ze sobą jej pędy? czy prowadzisz na podporach? Jak często ją tniesz?

Pozdrawiam



Podpory nie miała od początku, był tylko niewielki bambusowy kijek do którego przymocowałam 4 druciki ( do podwiązywania roślin) i pociągnęłam do balustrady, tylko na początku trzeba delikatnie nadać kierunek zachowując naturalną skrętność odmiany ( są lewo i prawoskrętne). Trzyma się już sama z siebie sztywno bo pędy główne są już masywne, kijek jak i druciki zostały przez nią wchłonięte bo oczywiście nie usunęłam ich w odpowiednim czasie . Tnę bardzo często bo inaczej miałabym zarośnięty cały dom, bardzo ekspansywna roślina



____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 11:01, 11 cze 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Chyba na wszystko (jak zwykle z opóźnieniem ) odpowiedziałam, troszkę fotek moich różyczek, mam ich nawet sporo, dyskretnie wypełniają pustkę pomiędzy kwitnieniem dereni a hortensji nie zaburzając ogólnego charakteru ogrodu
A zaproszenie na niedzielną kawkę zacznę troszkę nietypowo bo w innym ogrodzie. Odwiedziłam wczoraj Stary Dwór ( blisko mnie) , żeby zobaczyć "ogrodowe inspiracje " z bliska. Wizytówką tego miejsca na pewno są topiary i tzw architektura ogrodowa, która jednak potrafi ozdobić nawet niekoniecznie interesujące nasadzenia roślinne.



____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 11:09, 11 cze 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390


To są rzeczy, które zwróciły moja uwagę Koniec inspiracji, wracam do swojego zakątka, fotki zamieszczę wieczorem, najpiękniej wychodzą późnym popołudniem
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 20:18, 11 cze 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Witam Gości w ten niedzielny, nadal upalny wieczór Zgodnie z zapowiedzią kilka fotek oddających aktualny stan ogrodu, wypieszczony na maxa, chwasty nie miały szans w starciu z moją mamą , ja natomiast zrobiłam troszkę poprawek w nasadzeniach , poprzenosiłam też rzadsze odmiany hortensji w bardziej eksponowane miejsca , dwa spore iglaki również załapały się na przeprowadzkę, i na dzień dzisiejszy uważam, że przynajmniej do jesieni poprawek nie będzie. Na forum zaglądam, mimo wszystko rzadziej niż bym chciała ale nie mogę żyć tylko ogrodem więc musicie mi wybaczyć. Pół wieku minęło, dzeci wprawdzie nadal na moim utrzymaniu ale odchowane, dom i ogród jest,a ja mam też inne marzenia - spróbuję się do nich zbliżyć Oczywiście od czau do czasu będę wpadać, musowo jak pojawią się hortensje. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie, trzymam kciuki też za Wasze ogrodowe pasje i bardzo dziękuję, że do mnie mimo wszystko zaglądacie

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Gosiek33 20:20, 11 cze 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jak zwykle pięknie, szkoda, że częściej bywasz na fb niż tutaj
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies