Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

SlonecznyOgrod 11:13, 12 cze 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
bozga napisał(a)


Jak najbardziej, będziesz mogła je puścić później troszkę swobodniej przy takiej ilości miejsca ale na razie przynajmniej 2-3 lata nie oszczędzaj na cięciu, żeby je ładnie rozgałęzić u podstawy. Na pewno Limelight jest wymarzoną hortensją do tworzenia hortensjowych szpalerów.



Dziękuję Ci bardzo za podpowiedź.
Nie znając się na tym pierwsza myśl jest taka, ze szkoda ciąć i coś jeszcze zmniejszać jak zależy nam na szybkim wzroście. Ale już się przekonałam jaki efekt jest po cięciu. W tamtym roku kupiłam dwie hortensje jedną przycięłam niziutko drugą wcale, teraz widzę różnicę w masie zielonej.
A co to za wiciokrzewy masz? Takie jasne,bardzo ładne.
Ja mam kolorowy Serotina ale on ma ogólnie złą opinię ( mączniak i mszyce).
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Pszczelarnia 16:22, 12 cze 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bożeno, masz takie hortensje, co rosną w najprawdziwszym cieniu?






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgnieszkaW 16:33, 12 cze 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Bożenko, chyba u Ciebie jeszcze nie byłam, a masz już tak pięknie. Jestem oczarowana cedrem, jest taki duży i piękny, nie przemarza Ci?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
bozga 21:29, 12 cze 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
SlonecznyOgrod napisał(a)


A co to za wiciokrzewy masz? Takie jasne,bardzo ładne.
Ja mam kolorowy Serotina ale on ma ogólnie złą opinię ( mączniak i mszyce).


ten żółty to pomorski Graham Thomas, piękny zapach, mszyce owszem, grzyb na szczęście go omija, mam też różowy , odmiany nie znam, ten to masakra jak u Ciebie - jak nie mszyca to grzyb, gdyby nie to, ze rośnie na spółkę z wiciokrzewem japońskim i aktinidią to dawno bym wywaliła



____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:35, 12 cze 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Pszczelarnia napisał(a)
Bożeno, masz takie hortensje, co rosną w najprawdziwszym cieniu?



Bukietowe absolutnie się nie nadają ale krzewiaste jak najbardziej Anabelka na pierwszym miejscu, warto tez pamiętać np o hortensji kosmatej, piękna, nietuzinkowa i jak najbardziej do cienia


A tak na dzisiaj prezentują się Anabelki w moim szpalerze


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
babka 21:40, 12 cze 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Bożenko ja z pytaniem jak czesto stosować magiczną siłę do hortensji naprzemiennie z pokrzywówką ?
Dwa tygodnie temu lałam M.S. a w połowie ubiegłego tygodnia zasiliłam gnojówką. Czy w nadchodzący weekend mogę ponowić M.S. ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
bozga 21:42, 12 cze 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
AgnieszkaW napisał(a)
Witaj Bożenko, chyba u Ciebie jeszcze nie byłam, a masz już tak pięknie. Jestem oczarowana cedrem, jest taki duży i piękny, nie przemarza Ci?


Mam go od małego, nigdy nie okrywany ( unikam jak ognia tego typu atrakcji w ogrodzie), mroźną zimę też przeżył absolutnie bez szwanku, trzeba uważać na przędziorki Nabrał takiego tempa wzrostu, że zastanawiam się jak go dalej kierować ale oby tylko takie problemy były w ogródku
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:47, 12 cze 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
babka napisał(a)
Bożenko ja z pytaniem jak czesto stosować magiczną siłę do hortensji naprzemiennie z pokrzywówką ?
Dwa tygodnie temu lałam M.S. a w połowie ubiegłego tygodnia zasiliłam gnojówką. Czy w nadchodzący weekend mogę ponowić M.S. ?


Ja gnojówki nie mam, mam wokół sąsiadów a działka mała, boję się, że ich "zasmrodzę" chociaż chyba nic nie przebije nawozu kurzego , który rolnicy wyrzucają w pewnej chwili na polach ( a mieszkam na obrzeżu miasta), "zapach" powala przez kilka dni. Co do magicznej siły to kieruję się barwą liści Anabelek, jak jaśnieją daję MS, teraz tak wyszło co 2 tygodnie
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Alicja169 22:05, 12 cze 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Cedr i ja podziwiam ile czasu rośnie u Ciebie?
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
babka 22:15, 12 cze 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
bozga napisał(a)


Ja gnojówki nie mam, mam wokół sąsiadów a działka mała, boję się, że ich "zasmrodzę" chociaż chyba nic nie przebije nawozu kurzego , który rolnicy wyrzucają w pewnej chwili na polach ( a mieszkam na obrzeżu miasta), "zapach" powala przez kilka dni. Co do magicznej siły to kieruję się barwą liści Anabelek, jak jaśnieją daję MS, teraz tak wyszło co 2 tygodnie

Jeśli dobrze zrozumiałam to anabelki są wskaźnikiem kiedy zasilać też całą resztę ?? Właśnie one i ogrodowa dostały blade listki więc wczoraj je sailiłam, resztę oszczędziłam. Polać w tygodniu czy odczekać jeszcze by się nie wyciągnęły?
Poraz pierszy przycięłam wg Twoich wskazówek i jest różnica, gałązki grube i mocne, oby utrzymały kwiat

Gorszego "zapachu" od gnojówki wylewanej przez oczyszczalnię nie ma. Raz do roku mam z tą nieprzyjemnością do czynienia
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies