Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

Agnieszka_B 17:36, 08 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Tak jest - będą w doniczkach Jak kupię to wkleję ich zdjęcie. Dzięki
____________________
zapach-ziemi
Laura 23:45, 22 sie 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
Cisowy żywopłot super elegancki. Wyrysowałam projekt swojego przyszłego ogrodu z cisami w roli głownej, właściwie ma być z każdej strony działki. To czego się obawiam - bo zamysł piekny - to czas jaki musi upłynać abym mogła się takim żywopłotem odsłonić od sąsiadów czy drogi. Niestety nie stać mnie na kilkaset dużych cisów. Chyba będę musiała wkomponowac coś wyższego. Co radzicie? widok z tarasu


Obwódki wokół rabat oczywiście bukszpanowe
Dla mnie to wielkość na jaką mnie aktualnie stać.
Te wojtki jak posadzić dość gęsto daja chyba zwarty żywopłot?

____________________
Ogród z gruszą
Gardenarium 23:51, 22 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wojtek cis jest ewentualnie na małe żywopłoty, on z zasady jest kolumnowy i nie nadaje się na normalne żywopłoty strzyżone. Hicksii jest najlepszy, albo Hilli..
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Laura 00:10, 23 sie 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
Gardenarium napisał(a)
Wojtek cis jest ewentualnie na małe żywopłoty, on z zasady jest kolumnowy i nie nadaje się na normalne żywopłoty strzyżone. Hicksii jest najlepszy, albo Hilli..


No własnie, dziekuję.
____________________
Ogród z gruszą
Gardenarium 22:32, 23 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
emka napisał(a)
Danusiu , czytałam gdzieś Twoją wypowiedź na temat cisów, że nie mogą stać w wodzie.. a u mnie w miejscu gdzie miałyby rosnąć wiosną czasem stoi woda z topniejącego śniegu; działka ma lekki spadek w tym kierunku. Czy to nie będzie przeszkadzało?
Jeśli można, zapraszam Cię do mojego wątku - "Zielonym do góry" w projektach

dziekuję i pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:33, 23 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli woda spływa w stronę cisów to niedobrze, mogą zamierać, najpierw brązowieją, potem zamierają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emka 09:11, 25 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
woda spływa, ale nie stoi tam długo; taka sytuacja dotyczy krótkiego okresu, zanim nie rozmarznie ziemia
____________________
Zielonym do góry
Gardenarium 07:50, 05 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To raczej im nie zaszkodzi, gdyby stała to wtedy cisy należy podnieść, dosypać podłoża.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agacia 13:14, 07 paź 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Kupiłam cisy, odmiana kolumnowa, sprzedawca nie wiedział jaka konkretnie. Może rozpoznacie? Dla porównania ustawiłam je obok Hicksii rosnących już w gruncie.




Chciałabym je posadzić pomiędzy już rosnącymi cisami na poniższej rabacie, znacznie by mi się zagęścił ten 'żywopłot' . Czy mogę tak zrobić? A jeśli to dwie różne odmiany? Nie będzie potem to jakoś dziwnie wyglądać?



____________________
~ W ogrodniczkach ~
Gardenarium 15:06, 07 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cisy trudno rozpoznać ze zdjęcia, to wygląda na 'Wojtka'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies