Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogrodniczkach :)

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogrodniczkach :)

Agacia 20:17, 13 sie 2018


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Cześć!

Ogromnie mi miło, choć z pewną nieśmiałością, zaprosić Was do Naszego Ogrodu (który pielę oczywiście w ogrodniczkach ). To jeszcze niemowlę, raczkujące, nie ma jeszcze roku. Większość nasadzeń zrobiliśmy jesienią 2017 r. Prace wstępne zaczęły się kilka miesięcy wcześniej. Do tej pory wyznaczyłam sobie ogólny plan ogrodu i z grubsza podzieliłam przestrzeń, ale nie robimy wszystkiego na raz. Nie obyło się także bez paru spektakularnych wtop... ale o tym innym razem. Dziś pokażę Wam tą niewielką część, którą do tej pory ogarnęliśmy.

Cechą charakterystyczną ogrodu jest to, że jest to po prostu kawałek sosnowego lasu. Z suchą, kwaśną, piaszczystą ziemią, okresowo przykrywaną igliwiem. Najlepiej tu rośnie szczaw Już wiem, że łatwo nie będzie, ale cóż, ja po prostu lubię patrzeć na sosny. Las sosnowy ma wiele zalet. Największą jest zdrowy mikroklimat, który tworzą te drzewa. Cień, który dają. Ptaki które przyciągają. Sosny pięknie wyglądają wiosną i równie pięknie zimą. No i te wszystkie grzyby i poziomki... A wśród nich być może uda mi się przemycić coś jeszcze... Zapraszam













____________________
~ W ogrodniczkach ~
A_gawa 21:00, 13 sie 2018


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Ja też kocham ogrodniczki! Pięęękny kawał ogrodu! Pozdrowienia!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Mary 13:09, 14 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Pięknie się zapowiada!
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
BasiaLT 13:21, 14 sie 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ależ masz pięknie! Całkiem sporo roślin udało ci się "przemycić".
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Agacia 17:22, 14 sie 2018


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Dziękuję, pozdrawiam!
____________________
~ W ogrodniczkach ~
popcorn 09:24, 18 sie 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cześć Agatko, ale masz cudnie!!!!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:00, 24 sie 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
gdzie te marikeny? Pokazuj ale już
____________________
Mój nowy ogródek
Agacia 12:27, 29 sie 2018


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
haha, hej Karola, dzięki, melduję, że mam miłorzęby 'Mariken', szt. 3 i zrobiłam na próbę dwie rabaty z wrzosami, szt. 33.

Jeśli przetrwają to w przyszłym roku posadzę więcej, bo w sosnowym lasku może im być nie najgorzej (akurat znalazłam miejsce, gdzie jest sporo słońca). Problemem jest raczej zimowanie i wilgoć. No, zobaczymy.

Miłorzęby (trawka świeżo posiana, więc jeszcze łyso)



Wrzosy



Dobrego dnia!
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Agacia 16:37, 30 sie 2018


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Dosadziłam jeszcze trochę wrzosów, nie mogę się oprzeć ich urokowi, mimo, że wiem, że czekać na niego trzeba niemal cały sezon...

Mam nadzieję, że przeżyją, chociaż moje doświadczenia w tym temacie są raczej słabe.

Zauważyłam (zresztą wrzucając wczoraj zdjęcie powyżej - lewy dolny róg!), że jedna odmiana już mi zwija czubki, usychają. Nie wiem dlaczego! Ze sklepu zabrałam mokre, podlewałam, zresztą przecież dopiero co posadziłam
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Agacia 17:23, 31 sie 2018


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
'Trochę' pracy jeszcze jest, ale nawet te parę wrzosów cieszy!

____________________
~ W ogrodniczkach ~
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies