Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

Agacia 19:10, 07 paź 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Gardenarium napisał(a)
Cisy trudno rozpoznać ze zdjęcia, to wygląda na 'Wojtka'.


Dziękuję Danusiu za odpowiedź
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Gardenarium 20:46, 09 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sadziłam dzisiaj żywopłot z cisa pośredniego odmiana Hicksii. Sadzonki były bardzo dorodne, a ustawione jedna przy drugiej, od razu dały efekt zwartego żywopłotu.
Z prawej część już posadzona i przycięta wstępnie, a z lewej w przygotowaniu.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emka 08:19, 01 mar 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
pytałam już w moim wątku, ale może tu szybciej ktoś doradzi
czy na ekran cisowy bardziej odpowiedni jest cis w odmianach np. :Hicksii" , " Hilli", czy może być też taki zwykły ?:
ten wydaje się bardziej stożkowy "choinkowy"
pozdrawiam
____________________
Zielonym do góry
Gardenarium 09:10, 01 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten T. baccata jeśli jest taki jak na zdjęciu, to będzie także dobry Aby tylko był taki a nie obgryziony

Dasz mi znać na pw jakie przysłali, jeśli kupisz bo jestem strasznie ciekawa jakości. Naprawdę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emka 09:31, 01 mar 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Dziękuję Danusiu
____________________
Zielonym do góry
Wioletta 09:55, 03 cze 2013

Dołączył: 23 cze 2012
Posty: 25
Witam serdecznie

Proszą Was bardzo o poradę. Niedawno wsadziłam rząd cisów Hilli. Zależy mi na szczelnym, wysokim około 2m ekranie. Niestety nie wiem jak to wyszło, ale nie doczytałam docelowej wysokości Hicksii a Hilli. Myślałam ,że jeden i drugi gatunek urośnie na 2m. Dlatego kryterium mojego wyboru było to, iż Hilli nie zawiązuje owoców z racji na małe dzieci. Wczoraj trochę się załamałam czytając,że Hilli po 10 latach osiąga max 1- 1,5 m wysokości. Kupiłam ich 45 szt. Teraz myślę żeby je przesadzać wokół wejścia do domu. Tam jako obwódka mogą być niższe. Co prawda teraz nie zależało mi żeby sadzić w tym miejscu, ale skoro popełniłam taki błąd. Natomiast dzisiaj na stronie Szkółki Kurowskich czytam, że Hilli rośnie do 2-3 m wysokości.?????? Jestem w kropce. Przesadzać czy zostawić? Jak z tą docelowa wysokością Hilli jest?
____________________
Gardenarium 22:43, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zostawić i dbać o nie, dokarmiać, podlewać a urosną, nie wiem jak to jest z docelową wysokością, ale zależy od warunków jakie im zapewnisz. Hicksii jest wyższy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wioletta 11:17, 06 cze 2013

Dołączył: 23 cze 2012
Posty: 25
Dziękuję za odpowiedź. Doczytałam jeszcze, że Hilli rośnie dużo wolniej od Hicksii dlatego Danusiu przesadziłam w miejsce gdzie chciałabym żeby wolno rósł a jako szczelny ekran przy płocie posadzę jednak Hicksii. Po przesadzeniu mam jednak jeszcze wątpliwości czy w przyszłosci nie będzie ten żywopłot za blisko kostki ? Czy cis ma silne korzenie i może mi podnosić kostkę? Czy nie posadziłam za gęsto?
pozdrawiam
____________________
Gardenarium 15:01, 06 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobrze nie za gęste, skrajny z lewej mółby być ładniejszy, nie taki rozdzielony na dwa. Skrajne wybieraj najładniejsze.

O kostkę to będzie się martwić chyba już następne pokolenie a może i jeszcze kolejne
Ja bym się nie przejmowała, kostka już na pewno będzie do wymiany.

Możesz odsunąć żywopłot o 30-40 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:02, 06 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Docelowa wysokość jest taka, na jaką będziesz cięła żywopłot.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies