Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

anbu 08:32, 24 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
kasja83 napisał(a)

Już doczytałam.Trochę głupia jestem-opryski takie stosować też na wszystkie pozostałe rośliny?W formie profilaktyki?Czy zastosowanie ich eliminuje konieczność "dokarmienia" roślin na jesień?
Heeh-to mój pierwszy sezon i nie wiem za bardzo od czego zacząć-do tej pory nawoziłam tylko hortensje Magiczną Siłą


Kasiu jak odczytasz mila to się dowiesz Tam wszystko jest
____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 08:33, 24 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Iw a co nie tak jest z tym Twoim Grujecznikiem? Nie ogarniam tematu :/
____________________
Ania Ogród Ani :)
amelia_b 08:35, 24 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Dzięki Iwonka a ona duża rośnie?
____________________
Pogubiłam się po drodze
iwka 08:36, 24 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
kasja83 napisał(a)

Już doczytałam.Trochę głupia jestem-opryski takie stosować też na wszystkie pozostałe rośliny?W formie profilaktyki?Czy zastosowanie ich eliminuje konieczność "dokarmienia" roślin na jesień?
Heeh-to mój pierwszy sezon i nie wiem za bardzo od czego zacząć-do tej pory nawoziłam tylko hortensje Magiczną Siłą


Z tego co wiem to OW zapobiega chorobom grzybowym, trzeba stosować cały czas żeby mieć efekty, można wszystko począwszy od warzyw, tylko kwasolubnych nie. HT dodatkowo odstrasza owady i np na różach prawie wcale nie miałam. W ubiegłym roku regularnie pryskałam i mniej chorób było, w tym czasu zabrakło i efekty są jakie są.

Czytałam u kogoś że systematyczność w opryskach i nawożeniu gnojówkami całkowicie może wyeliminować konieczność dokarmiania roślin
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 08:40, 24 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
anbu napisał(a)
Iw a co nie tak jest z tym Twoim Grujecznikiem? Nie ogarniam tematu :/
rośnie w półcieniu a wraz podsychają mu listki, i jakoś tak mnie strasznie denerwuje, podlewam więc sucho nie ma. Zachłysnęłam się zachwytami nad nim ale nie pokazał przez chwilę swojego uroku. Muszę go przesadzić tylko gdzieś dalej.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 08:42, 24 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
amelia_b napisał(a)
Dzięki Iwonka a ona duża rośnie?
wiosną sadziłam więc pierwszy sezon u mnie. Obecnie ma nie więcej jak 30-40 wysokości i pewnie z tyle średnicy.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 08:43, 24 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
anbu napisał(a)


Kasiu jak odczytasz mila to się dowiesz Tam wszystko jest
Ania podeślesz mi swoją pigułkę meila na prv Ci wyślę
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
anbu 08:51, 24 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
iwka napisał(a)
Ania podeślesz mi swoją pigułkę meila na prv Ci wyślę


No jasne, tyko daj maila bo mi się nie che szukać
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 09:04, 24 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wystarczy poczytać wątek Waldka i można naocznie zobaczyć, że ogród bez chemii ma się o wiele lepiej i zdrowiej.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ren133 09:14, 24 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
iwka napisał(a)


carex ptasie łapki żółknie, nie wiem dlaczego





U mnie też i też nie wiem dlaczego? To już o niebo lepiej wygląda Carex Everest
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies