Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

iwka 11:16, 29 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Toszka napisał(a)


Nie mam z nią osobistego doświadczenia. Sama jestem zainteresowana nią. Jednak przypuszczam, że przy obfitym podlewaniu będzie dawała radę.

z opisu wynika, że na słońce

Pod hortki daję mieszankę jak pod rodki - próchnica (kompost), kora, siarka i obornik, mączka bazaltowa. Mozna dać 2-3 łyżki hemoglobiny. Dołek szeroko i głęboko przekopany. Hortki mają spory system korzeniowy i są żarłoczne. Można dać worek dobrej mieszanki pod borówkę lub rodka. Dobra to znaczy nie sam torf z korą, a z dodatkiem gnojowicy lub obornika. Wszystko oczywiście przekopane z macierzystą glebą.


Wczoraj byłam u mamy prawie cały dzień i tak obserwowałam ten jej ogródek ( bo to dla niej miały być) i słońce dopiero po 13 tam dociera, świerki robią trochę cienia więc każde dadzą radę sama jestem nimi zainteresowana

Dzięki za mieszankęhemoglobinę zostało zamówić
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 11:19, 29 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
hindsight napisał(a)
Kojarzę, że ktoś gdzieś pisał, że zeszłoroczne upały najlepiej przetrwała m.in. Magical Moonlight, nie wiem, czy nie przypadkiem Bożenka. Zresztą tutaj poczytaj uwagi Bożenki: http://www.ogrodowisko.pl/watek/5534-hortensjada?page=98
Dzięki Dominika Ja nie mogę do niej wchodzić, chora jestem jak widzę te piękności, prawie pół nocy przesiedziałam w tych hortensjach
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 11:21, 29 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
AnnaCh napisał(a)
Iwonka, no się M spisał
Najwyżej jak nie masz jeszcze gdzie wsadzić daj im dużo większą donicę i zadołuj na zimę Ja tak zawsze robię, bo u mnie więcej roślinek w doniczkach, niż na rabatach
no chyba tak właśnie zrobię, chociaż pewna jestem że chcę trzy sztuki gdzieś posadzone, mam jeszcze trochę czasu to może coś się wyklaruje i uda się je na stałe posadzić
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Kawa 11:21, 29 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
iwka napisał(a)
no teraz to mam z tym grabem problem, taki wysoki ze muszę go chyba opalikować Trzcinnik w masie pięknie wygląda, u mnie jeszcze prześwity bo był dzielony wiosną. Planuję go z tyłu przenieść na bardziej słoneczne miejsce. Nawet trochę odbił po opryskach i już tak nie straszy

tez będę miała takiego graba to znaczy chcę mieć
mój trzcinnikjakoś nierówno rośnie w jednej linii sadzone 2 wysokie a 3 takie sobie ale po oprysku tez się pozbierał
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
iwka 11:23, 29 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ag_zie napisał(a)
Fajne zakupy eM zrobił swojemu przeczytałam jak Twój kupował aby wiedział jak ma dobrą cenę uzyskać
haha też się śmiałam, że teraz to On będzie jeździł po szkółkach ja nie umiem się targować, normalnie się wstydzę a jemu to z łatwością przychodzi.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 11:24, 29 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Kawa napisał(a)

tez będę miała takiego graba to znaczy chcę mieć
mój trzcinnikjakoś nierówno rośnie w jednej linii sadzone 2 wysokie a 3 takie sobie ale po oprysku tez się pozbierał
wyrównają się ja zostawiłam dwa bez dzielenia i też widać różnicę. Jak wszystkie się podpasą to wtedy będzie szał
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 11:25, 29 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
L00zak napisał(a)
Iwonka super zakupy M na 5+
Michał zakupy cieszyły dopóki nie zobaczyłam Twojej pergoli, super wyszła
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 11:28, 29 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Kasya napisał(a)


Ja tez tak robię
Żeby tylko nie zapomnieć potem co jeszcze w donicy siedzi
a sadząc do większych doniczek też rozrywacie korzenie? i w tych doniczkach dziurki muszą być do odpływu wody, nie? bo nie mam takich dużych i tak sobie pomyślałam, że najwyżej w wiadra posadzę, parę dziurek zrobię
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 11:29, 29 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
lojalna_ napisał(a)
Historia z zycia jest ujmująca hihi zeby moje graby były tak piekne w zeszłym roku to w tym był by juz busz . Piekny okaz taki gesciutki
dziękuję bardzo Jolu, no gęściutki ale jak tak na niego patrzę to strasznie wąski, wasze jakieś szersze u dołu
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 11:38, 29 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
polinka napisał(a)
Iwonko, masz jakąś seslerie w cieniu/polcieniu?

heufleriana i skalna ma przez większość dnia cień. Z rana tak gdzieś pewnie do 11 słonko. Obie ładnie rosną. Heufleriana zostaje, ale skalną musze przesadzić bo posadziłam ją z berberysami, wszystko było małe a teraz ciasno się zrobiło, no i berberys w cieniu słabo się wybarwia
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies