Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

hindsight 17:12, 26 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
amelia_b napisał(a)
to prawda ja na 1,5 m tylko tuje i hortki


Toszka każe hortki sadzić na 1.20 od tujek, z tego, co pamiętam (licząc od środka roślin). Chodzi o to, że hortensje rozrastając się i rozchylając pod ciężarem kwiatów, zacieniają mocno tuje, które od tej strony żółkną i łysieją. I o ile w pełni sezonu tego nie widać, to zimą i wiosną brzydko to wygląda.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
iwka 17:58, 26 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
anna_t napisał(a)
Iwona podglądam i kibicuję podziwiam Cię za to kopanie..jesteś wielka !
wybrałaś juz jakąś wersje linii rabat?
oj tam wielka no dobra może trochę za duża jeszcze nic nie zdecydowałam jednego co jestem pewna to proste linie. Czekam na powrót męża, bo może będę musiała przyspieszyć z podjęciem decyzji
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 17:59, 26 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
amelia_b napisał(a)
to prawda ja na 1,5 m tylko tuje i hortki
też tak mam gdzie posadziłam polar bear i ciasno się robi na wiosnę odsuwam się od tui, teraz to chyba za późno na przesadzane hortek
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 18:00, 26 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
India napisał(a)
ja też więcej zrobię jak chodzę do pracy, 2 tygodnie urlopu miałam to tylko trawę skosiłam

haha to może chociaż odpoczęłaś w końcu po coś ten urlop mamy
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 18:04, 26 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
hindsight napisał(a)


Toszka każe hortki sadzić na 1.20 od tujek, z tego, co pamiętam (licząc od środka roślin). Chodzi o to, że hortensje rozrastając się i rozchylając pod ciężarem kwiatów, zacieniają mocno tuje, które od tej strony żółkną i łysieją. I o ile w pełni sezonu tego nie widać, to zimą i wiosną brzydko to wygląda.
to prawda, przy siatce miałam taką słabą piwonię, nie miałam na nią pomysłu i stwierdziłam, że nie będę jej przesadzać w tym roku. Posadziłam tuje, piwonia tak bujnęła że aż pierwszy raz zakwitła i niestety tuja ma śmieszne wgłębienie, nie wiem czy to się wyrówna, dobrze że to zauważyłam i ścięłam liście piwoni.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 18:13, 26 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Amelka

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
amelia_b 18:22, 26 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
iwka napisał(a)
też tak mam gdzie posadziłam polar bear i ciasno się robi na wiosnę odsuwam się od tui, teraz to chyba za późno na przesadzane hortek
Ja mam plan limki od tuji podcinać
____________________
Pogubiłam się po drodze
amelia_b 18:24, 26 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
iwka napisał(a)
Amelka

E no czego te twoje donice takie ładne i ładnie takie porowate fajnie wygląda nie?
____________________
Pogubiłam się po drodze
iwka 18:33, 26 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
amelia_b napisał(a)
Ja mam plan limki od tuji podcinać
mniej kwiatów będziesz miała, może maksymalnie na brzeg przesuń hortensje
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 18:36, 26 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
amelia_b napisał(a)
E no czego te twoje donice takie ładne i ładnie takie porowate fajnie wygląda nie?
też mi się podoba ja nie wiem czemu one porowate, może źle beton rozprowadzony, powietrze pewnie było gorzej, że na jednej rysa się pojawiła

idę kopać w końcu, a tak mi się nie chce, siadłam przed komputer i tak się gapię w okno i gapię

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies