Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

iwka 12:01, 29 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Jakie polecacie odmiany krokusów? Wstyd się przyznać ale mam tylko kilka
Chciałam posadzić w rządku przed lawendą, u Blyxy chyba tak widziałam i strasznie mi się to podobało. Wybierać jakieś odmianowe czy mogą być mieszanki, takie np ?

Wyczytałam, że są jesienne, nawet nie wiedziałam o istnieniu takich
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
amelia_b 12:07, 29 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
o widzę że zakupy planujesz? ja w tym roku cebulowych żadnych nie kupuje o takie to mam postanowienie, ale czy wytrzymam to nie wiem
____________________
Pogubiłam się po drodze
Toszka 12:19, 29 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
iwka napisał(a)
a sadząc do większych doniczek też rozrywacie korzenie? i w tych doniczkach dziurki muszą być do odpływu wody, nie? bo nie mam takich dużych i tak sobie pomyślałam, że najwyżej w wiadra posadzę, parę dziurek zrobię


Jak duże masz te doniczki z drzewkami?

Mozna w markecie budowlanym kupić kubły 10l. Majątku nie kosztują. W kubły przesadzić. Zrobić wiertarką kilka dziur w dnie. zadołować. Nie rozrywasz korzeni. To tylko wrzosowatym.

Kubły potem mozna wykorzystać do posadzenia np. lilii cebulowych.

EDIT
kiedys sadziłam krokusowe mieszanki. Obecnie bardziej podobają mi się sadzone plamami, w jednym kolorze. Trudno jest z tych mieszanek posegregować kolorami.
Zwróć uwagę na różny termin kwitnienia i na wzrost.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
LenaMagda 12:23, 29 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
iwka napisał(a)
Jakie polecacie odmiany krokusów? Wstyd się przyznać ale mam tylko kilka
Chciałam posadzić w rządku przed lawendą, u Blyxy chyba tak widziałam i strasznie mi się to podobało. Wybierać jakieś odmianowe czy mogą być mieszanki, takie np ?

Wyczytałam, że są jesienne, nawet nie wiedziałam o istnieniu takich


Jestem zainteresowana tematem czekam może ktoś coś doradzi...
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
iwka 12:24, 29 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
amelia_b napisał(a)
o widzę że zakupy planujesz? ja w tym roku cebulowych żadnych nie kupuje o takie to mam postanowienie, ale czy wytrzymam to nie wiem
no ja tak tylko delikatnie się rozglądam, dobrze że biedronkę wyczyścili z tulipanów, bo za każdym razem mnie kusiło, i tylko dobierałam po paczce krokusów nie mam, wiosną by trochę oko pocieszył
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
anbu 12:32, 29 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka napisał(a)


Jak duże masz te doniczki z drzewkami?

Mozna w markecie budowlanym kupić kubły 10l. Majątku nie kosztują. W kubły przesadzić. Zrobić wiertarką kilka dziur w dnie. zadołować. Nie rozrywasz korzeni. To tylko wrzosowatym.

Kubły potem mozna wykorzystać do posadzenia np. lilii cebulowych.

EDIT
kiedys sadziłam krokusowe mieszanki. Obecnie bardziej podobają mi się sadzone plamami, w jednym kolorze. Trudno jest z tych mieszanek posegregować kolorami.
Zwróć uwagę na różny termin kwitnienia i na wzrost.


A u mnie tych kubłów pod dostatkiem (zostały po drzewach) i ja nie wiem co z nimi robić, chyba oddam do jakiejś szkółki :/

Szkoda Iw że tak daleko mieszkasz bym Ci za darmo sprezentowała ...
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 12:39, 29 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Doniczki masowo oddaje w CO. Biorą ochoczo z uśmiechem na ustach.
Kiedyś zawieźliśmy do pewnej szkółki. Pół samochodu było. Wszystkie pomyte, eleganckie... a pan odbierając mówi "te mniejsze to do pieca wywalę..."

Duże doniczki zawsze mam w rezerwie - idealne awaryjnie na przesadzanie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 12:48, 29 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka napisał(a)
Doniczki masowo oddaje w CO. Biorą ochoczo z uśmiechem na ustach.
Kiedyś zawieźliśmy do pewnej szkółki. Pół samochodu było. Wszystkie pomyte, eleganckie... a pan odbierając mówi "te mniejsze to do pieca wywalę..."

Duże doniczki zawsze mam w rezerwie - idealne awaryjnie na przesadzanie.


Część zostawię może się przyda, część oddam...
Tocha w jak duże doniczki (ile litrów?) wsadzasz Allium giganteum?
____________________
Ania Ogród Ani :)
amelia_b 13:20, 29 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
iwka napisał(a)
no ja tak tylko delikatnie się rozglądam, dobrze że biedronkę wyczyścili z tulipanów, bo za każdym razem mnie kusiło, i tylko dobierałam po paczce krokusów nie mam, wiosną by trochę oko pocieszył
moje z tamtego roku szlag trafił, odpocznę z sezon to wiosenne wypatrywanie jest dołujące, czekasz i czekasz a tu z 60 szt jeden wyszedł i go poranny mróz trafił i po krokusie
____________________
Pogubiłam się po drodze
iwka 13:36, 29 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Toszka napisał(a)


Jak duże masz te doniczki z drzewkami?

Mozna w markecie budowlanym kupić kubły 10l. Majątku nie kosztują. W kubły przesadzić. Zrobić wiertarką kilka dziur w dnie. zadołować. Nie rozrywasz korzeni. To tylko wrzosowatym.

Kubły potem mozna wykorzystać do posadzenia np. lilii cebulowych.

EDIT
kiedys sadziłam krokusowe mieszanki. Obecnie bardziej podobają mi się sadzone plamami, w jednym kolorze. Trudno jest z tych mieszanek posegregować kolorami.
Zwróć uwagę na różny termin kwitnienia i na wzrost.
właśnie o tych kubłach/wiadrach myslałam, mam kilka dużych no ale te korzenie poluzować trochę trzeba?

uuu to widzę z tymi krokusami nie takie hop siup
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies