Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

Kawa 22:18, 26 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Iwonka piękne drzewka i za taką cenę fiu fiu pozazdrościć. Ale zdjęcia z twoim trzcinnikiem mnie powaliło na kolana. Cudny
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Toszka 22:31, 26 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
iwka napisał(a)
hehe chyba tak zrobię

Iwonko powiedz mi ,chociaż pewnie już gdzieś pisalas jak najlepiej przygotować glebę pod hortensje bukietowe. Wiem ze kwaśna ale Ty masz te swoje cudowne mieszanki

I jeszcze jedno, polecalas Asi z białych, czy one na słońcu poradzą sobie. Dopiero poznym popoludniem lekki cien.


Nie mam z nią osobistego doświadczenia. Sama jestem zainteresowana nią. Jednak przypuszczam, że przy obfitym podlewaniu będzie dawała radę.

z opisu wynika, że na słońce

Pod hortki daję mieszankę jak pod rodki - próchnica (kompost), kora, siarka i obornik, mączka bazaltowa. Mozna dać 2-3 łyżki hemoglobiny. Dołek szeroko i głęboko przekopany. Hortki mają spory system korzeniowy i są żarłoczne. Można dać worek dobrej mieszanki pod borówkę lub rodka. Dobra to znaczy nie sam torf z korą, a z dodatkiem gnojowicy lub obornika. Wszystko oczywiście przekopane z macierzystą glebą.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
hindsight 22:45, 26 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Kojarzę, że ktoś gdzieś pisał, że zeszłoroczne upały najlepiej przetrwała m.in. Magical Moonlight, nie wiem, czy nie przypadkiem Bożenka. Zresztą tutaj poczytaj uwagi Bożenki: http://www.ogrodowisko.pl/watek/5534-hortensjada?page=98
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
AnnaCh 10:56, 27 sie 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Iwonka, no się M spisał
Najwyżej jak nie masz jeszcze gdzie wsadzić daj im dużo większą donicę i zadołuj na zimę Ja tak zawsze robię, bo u mnie więcej roślinek w doniczkach, niż na rabatach
____________________
Ania - Malutki pod lasem
ag_zie 22:12, 27 sie 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Fajne zakupy eM zrobił swojemu przeczytałam jak Twój kupował aby wiedział jak ma dobrą cenę uzyskać
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
L00zak 13:40, 28 sie 2016


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Iwonka super zakupy M na 5+
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
Kasya 13:46, 28 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41994
AnnaCh napisał(a)
Iwonka, no się M spisał
Najwyżej jak nie masz jeszcze gdzie wsadzić daj im dużo większą donicę i zadołuj na zimę Ja tak zawsze robię, bo u mnie więcej roślinek w doniczkach, niż na rabatach


Ja tez tak robię
Żeby tylko nie zapomnieć potem co jeszcze w donicy siedzi
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
polinka 21:42, 28 sie 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Iwonko, masz jakąś seslerie w cieniu/polcieniu?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
lojalna_ 21:50, 28 sie 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Historia z zycia jest ujmująca hihi zeby moje graby były tak piekne w zeszłym roku to w tym był by juz busz . Piekny okaz taki gesciutki
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
iwka 11:13, 29 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Kawa napisał(a)
Iwonka piękne drzewka i za taką cenę fiu fiu pozazdrościć. Ale zdjęcia z twoim trzcinnikiem mnie powaliło na kolana. Cudny
no teraz to mam z tym grabem problem, taki wysoki ze muszę go chyba opalikować Trzcinnik w masie pięknie wygląda, u mnie jeszcze prześwity bo był dzielony wiosną. Planuję go z tyłu przenieść na bardziej słoneczne miejsce. Nawet trochę odbił po opryskach i już tak nie straszy
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies