Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 16:39, 23 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasia_CS napisał(a)


Jakie to czosneczki teraz w naszym. Klimacie kwitną? Mam braki między kwitnieniem Krzyśkow, Purple Sensation a główkowatymi i byłoby to dobry typ. Czyżby Atropurpureum, który obstawiałam do posadzenia?



specjalnie poszłam poszukać metki, znalazłam - polecam ten czosnek Miami, łamie się tylko gdy ptaki traktują go jako palik do siadania bardzo go lubię


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:43, 23 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasya napisał(a)


O właśnie
Pokaz to parzydło proszę, zapomniałam nazwę, pytałam o takie strzepiaste ale nikt się nie przyznał ze ma
Jak duże jest ?


Nieduże, liście bardzo postrzępione, rośnie między innymi bylinami, widać tylko taki piuropusz jak na fotce.

Gruszka też swoje chyba pokazuje
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:45, 23 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
April napisał(a)


Gosiu, a co to za dzwonek? I masz go w półcieniu?

Bajeczne zdjęcia, stipa z firletką ekstra.
Wszystko śliczne, trudno cytować



Dzwonek Poszarskiego. Ma kilka godzin słońca, po południu już jest w cieniu

Stipa z firletką same się tak połączyły, tylko nadmiar wyrywam

Teraz jeszcze muszę ogarnąć kłosowce, miejscami mam absolutny busz, pożarły wszystko wokół
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:53, 23 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
Kasya, ja mam to kneiffi i jak bylo małe tak jest. musze je przesadzic, bo nie widac zza iryskow, rosnie na krawedzi oczka. szczerze, to nie umywa sie do tego klasycznego parzydla ani z kwiatów ani lisci, ot taka ciekawostka.

Gosia to sa gilenie? ale czadersie, moje to male pypki jeszcze



Po kilku latach w końcu urosły kwiatostany, je widać ale całą ozdobą tego parzydła są wystrzępione liście a tych nie wyeksponowałam

Gilenia, jedna roślinka. Choć w tym jest lepiej, ani jednego kwiatka nie mają jeszcze gaury
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Dorii 18:30, 23 cze 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gosiek33 napisał(a)



specjalnie poszłam poszukać metki, znalazłam - polecam ten czosnek Miami, łamie się tylko gdy ptaki traktują go jako palik do siadania bardzo go lubię




Też go mam, jest cudny
W wazonie robi za cały bukiet
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
KasiaBawaria 21:05, 23 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ah kiedy moja gilenia taka bedzie?Moja swiezynka ma zaledwie kilka kwiatkow jak masz ustawiony aparat ze takie fajne swiatlo uchwyca?
____________________
Zapraszam na kawe
Gruszka_na_w... 22:39, 23 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mój przetacznikowiec to Red Arrow. Wyjątkowo zapamiętałam nazwę.
Ten Twój z piwonią pięknie się zestawił.
Parzydło Kneiffi ma swój najlepszy czas w lipcu. To leśne jest takie masywne. Przy upałach kwiatostan dość szybko brązowieje. A Kneiffi kwiatostan ma subtelny, zwiewny.
Gosiu, pamiętam jak się bałaś posadzić róże. Dobrze, że się zdecydowałaś. Piękne są.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasia_CS 07:14, 24 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dzięki Gosiu za sprawdzenie odmiany ten czosnek wygląda na to, że nie otwiera się w kulę, a taki rozchylony baldach zostawia? Ciekawy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gosiek33 08:03, 24 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dorii napisał(a)


Też go mam, jest cudny
W wazonie robi za cały bukiet


Szkoda mi zrywać do wazonu chyba, że po przekwitnięciu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:15, 24 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
KasiaBawaria napisał(a)
Ah kiedy moja gilenia taka bedzie?Moja swiezynka ma zaledwie kilka kwiatkow jak masz ustawiony aparat ze takie fajne swiatlo uchwyca?



Mam nikona d3300 a nie wiem jak jest w innych z ustawieniami
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies