Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Roocika 09:12, 17 lip 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosiek33 napisał(a)

Gosia, co to za roślinka na ostatnim zdjęciu?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
violaskom 09:29, 17 lip 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)
Nadal zatrzęsienie motyli rusałkowatych - furkoczą przy twarzy obijają się o włosy - niesamowite doświadczenie

Poza tym tylko troszkę trzmieli i bardzo mało pszczół czy murarek




Ale śliczna ta jeżówka, co to za pięknotka? Ja od maja narzekam, że u mnie w tym roku nie ma motyli. Pojawiły się właśnie teraz, ale nie w takiej ilości i różnorodności jak u Ciebie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
mrokasia 09:31, 17 lip 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18027
Pod wpływem Twoich zdjęć połażę dziś chyba po ogrodzie i porobię portrety roślinne . Nie mam takiego bogactwa jak Ty ale co nieco się znajdzie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 09:50, 17 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Oj Gosiu.. Ty chwalisz moje fotki, a ja zachwycam się Twoimi nieustannie!! I masz takie bogactwo roślin do fotografowania, że pole do popisu nieskończone - cieszę się, że nam to pokazujesz Motyli masz rój!!

i takie mam pytanie, bo fotki późniejszą porą robione i nie mam pewności co do odcienia floksów
Gosiek33 napisał(a)

Czy to jest taki delikatny błekit - lila? Ostatnio u violu widziałam mega połączenie floksów z lawendą i się zakochałam - chciałabym u siebie zrobić podobne połączenie - jaka to odmiana?

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gosiek33 10:13, 17 lip 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
April napisał(a)


Jakie dorodne jeżówki. Nie zanikają u ciebie? Bo ja próbowałam odmładzać Green Jewel bo mizerna. Chyba nic z niej nie będzie. Odmianowe mnie nie lubią.


Green Jewel, Milkshake i Meringue, wszystkie białe u mnie też słabe, ale może powinnam je przesadzić jesienią bo pożerają je hortki. Te ze zdjęcia to Butterfly Kisses, razem z Delicious Candy i Cherry Fluff od 2018 rozrastają się coraz bardziej. Pora na rozsadzenie?

Najlepiej rosną te w pełnym słońcu dobrze nawożone - to bardzo żarłoczne rośliny a nadmiar deszczu wypłukuje całe jedzenie w głąb ziemi... chyba

Cherry Fluff i dodatkowo wysiało się coś białego


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:16, 17 lip 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Roocika napisał(a)

Gosia, co to za roślinka na ostatnim zdjęciu?



Sadziec Baby Joe - miał być mały
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:23, 17 lip 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)

Ale śliczna ta jeżówka, co to za pięknotka? Ja od maja narzekam, że u mnie w tym roku nie ma motyli. Pojawiły się właśnie teraz, ale nie w takiej ilości i różnorodności jak u Ciebie.



Butterfly Kisses - właśnie z ogrodu wróciłam, takiej ilości motyli nigdy nie widziałam. Może temperatura i wilgotność?

Motyle siadają na wszystkim - na iglakach, na ścianie domu


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:24, 17 lip 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
mrokasia napisał(a)
Pod wpływem Twoich zdjęć połażę dziś chyba po ogrodzie i porobię portrety roślinne . Nie mam takiego bogactwa jak Ty ale co nieco się znajdzie .



Z przyjemnością zobaczę, z pewnością nie ja jedna
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:28, 17 lip 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasia_CS napisał(a)
Oj Gosiu.. Ty chwalisz moje fotki, a ja zachwycam się Twoimi nieustannie!! I masz takie bogactwo roślin do fotografowania, że pole do popisu nieskończone - cieszę się, że nam to pokazujesz Motyli masz rój!!

i takie mam pytanie, bo fotki późniejszą porą robione i nie mam pewności co do odcienia floksów

Czy to jest taki delikatny błekit - lila? Ostatnio u violu widziałam mega połączenie floksów z lawendą i się zakochałam - chciałabym u siebie zrobić podobne połączenie - jaka to odmiana?




Nieskromnie powiem - potrafię docenić Twoje zdolności

ten floks w pąku jest blado niebiesko-fioletowy, po rozwinięciu ma na prawie białych płatkach delikatne muśnięcia fioletu?

Jak znajdę nazwę do napiszę

edit: na zdjęciu floksy rosną z ożanką hyrkańską - może to da jakieś wyobrażenie prawdziwego koloru floksów bo ożanka jest fioletowo-różowa?


znalazłam: to najprawdopodobniej Flame Pro Light Blue


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 13:45, 17 lip 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Gosiek33 napisał(a)


Wiesz jakby co, to taka właśnie zaczyna wyłazić mi ze swojego miejsca a jakbyś potrzebowała więcej to u hodowczyni znajdzie się trochę sadzonek


Chętnie
Spróbuję się tam przejechać. Mam nadzieję że się uda. Jeszcze adiantum chcę kupić i długosz królewski mi się spodobał u Izy.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies