Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » a czasem nie na temat ...

Pokaż wątki Pokaż posty

a czasem nie na temat ...

malkul 11:09, 18 maj 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
katiaxx napisał(a)
dosadziłam KF na rabacie z tawliną (mamy dokończone ogrodzenie wreszcie) - tym samym można powiedzieć że rabata jest domknięta - z przodu tej rabaty mam pas bukszpanu ale chcę kreski trochę zmiękczyć więc muszę pomyśleć nad czymś innym. Kupiłam sadzonki KF duże - tak wyglądają podzielone na 3 lub 4 - było tak dużo korzeni że musiałam sobie pomagać nożem nie wiem jak one to dzielenie zniosą, ale dzięki temu z 11 sadzonek zrobiło się ponad 30 trawek.





co ile one sa posadzone? może to złudzenie ale wydaje mie sie że stanowczo za blisko
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
katiaxx 12:10, 18 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
malkul napisał(a)


co ile one sa posadzone? może to złudzenie ale wydaje mie sie że stanowczo za blisko


ok 35 cm - a co ile masz u siebie ? - mają tworzyć dość zwarty rząd - i wcześniejsze też mam w tej odległości
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
aga_podlasie 13:56, 18 maj 2016


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
katiaxx napisał(a)
A czy myślałyście kiedyś o dzienniku ogrodu ? Nie chodzi o wpisywanie dat i notowanie wielkości liścia w pierwszym tygodniu - bardziej o informacje typu - kiedy co nawożone i czym, ewentualnie gdzie jakieś cebulowe ?
Ja nawoziłam graby po lewej - wydaje mi się że po prawej też ale już głowy sobie uciąć nie dam, nawozić ponownie nie chcę jeśli to już robiłam. To samo mam z trawnikiem - nawożę gdy widzę że głodny ale czasem wydaje mi się że marny i trzeba posypać - spadnie większy deszcz i ok i nie pamiętam czy nawoziłam 5 tyg. temu czy 8

Gubicie się takich sprawach ?


Mój mąż zajmuje się trawnikiem i każdą aktywność z nim związaną (poza koszeniem) notuje w kalendarzu wiszącym w spiżarni. Każde nawożenie czy oprysk od czegokolwiek. To się sprawdza u nas.
Ja zajmuję się całą resztą i mam zeszyt, w którym na przykład zapisuję kiedy, co, gdzie siałam. Wydaje się, że wszystko można zapamiętać, ale czas szybko leci, spraw coraz więcej, jakoś umyka.
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
iwka 14:00, 18 maj 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ja sobie w tym roku zaczęłam zapisywać co pierwsze wyrosło, zakwitło, jak długo kwitnie itp.

Tylko o opryskach właśnie zapomniałam
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
malkul 14:09, 18 maj 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
katiaxx napisał(a)


ok 35 cm - a co ile masz u siebie ? - mają tworzyć dość zwarty rząd - i wcześniejsze też mam w tej odległości

ja mam co 45 cm
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
aga_podlasie 16:05, 18 maj 2016


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
katiaxx napisał(a)


Dzięki Mikami za odwiedziny z listwami to nie wiem jak się sprawdzą przez kilka sezonów - niektóre mam drugi sezon i jest ok ale nie wiem jak będzie potem.



Skuszona Twoimi zdjęciami listew kupiłam kilka kilometrów mam nadzieję, że jednak się sprawdzą Jeszcze nie montowałam.
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
katiaxx 20:31, 18 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
aga_podlasie napisał(a)


Skuszona Twoimi zdjęciami listew kupiłam kilka kilometrów mam nadzieję, że jednak się sprawdzą Jeszcze nie montowałam.

Może trzeba było wypróbować na 1 sztuce ? Ja nie jestem wielką perfekcjonista kiedyś na łączeniach ucinalam i lacxylam teraz em mi nacina i zaginam podv kątem 90 stopni. Na dłuższych odcinkach lekko faluje ale myślę że podobnie może być z plastikowymi. Nie wiem czy przejdą test czasu. Ja dziś kladlam na drugiej rabacie 20 metrów.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
aga_podlasie 20:50, 18 maj 2016


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Ja może w sobotę położę. Zobaczymy. Nie wyobrażam sobie jeszcze jak łączyć, może eM coś wymyśli. Myślę, że będzie dobrze
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
katiaxx 20:51, 18 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Dziś w ramach eksperymentu posialam aminek do gruntu w przyszłym roku będę go siala jak werbene luty marzec. Jest przeuroczy. Chciałabym by mi falowal w kwiatostanach śmiałka ale nadziei wielkich nie mam. Jest szansa że go werwe jako chwast. Na jednej rabacie zaznaczyłam wykalaczkami gdzieś wysialam więc nie usune jak wzejda.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
tusiawka 22:49, 18 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
katiaxx napisał(a)
A czy myślałyście kiedyś o dzienniku ogrodu ? Nie chodzi o wpisywanie dat i notowanie wielkości liścia w pierwszym tygodniu - bardziej o informacje typu - kiedy co nawożone i czym, ewentualnie gdzie jakieś cebulowe ?
Ja nawoziłam graby po lewej - wydaje mi się że po prawej też ale już głowy sobie uciąć nie dam, nawozić ponownie nie chcę jeśli to już robiłam. To samo mam z trawnikiem - nawożę gdy widzę że głodny ale czasem wydaje mi się że marny i trzeba posypać - spadnie większy deszcz i ok i nie pamiętam czy nawoziłam 5 tyg. temu czy 8

Gubicie się takich sprawach ?


Ja robię sporo zdjęć i wszystkie trzymam w telefonie. Później godzinami analizuję co gdzie i kiedy kwitło. Gdzie już mam krokusy, a gdzie trzeba dosadzić itp. Najlepsze, że punktami orientacyjnymi są zazwyczj rurki do nawadniania .

O pozostałych rzeczach raczej pamiętam.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies