Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » a czasem nie na temat ...

Pokaż wątki Pokaż posty

a czasem nie na temat ...

AgaeM 12:10, 30 maj 2016


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
https://www.rhs.org.uk/shows-events/rhs-chelsea-flower-show/Gardens/2016/The-Garden-of-Potential
____________________
szałwie czy lawendy
jazzy 12:18, 30 maj 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
AgaeM napisał(a)
https://www.rhs.org.uk/shows-events/rhs-chelsea-flower-show/Gardens/2016/The-Garden-of-Potential

Ten na pergoli najlepszy
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
AgaeM 12:19, 30 maj 2016


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
No właśnie. Relaksik w cieniu.
____________________
szałwie czy lawendy
Anda 12:20, 30 maj 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33749
katiaxx napisał(a)


Tylko do lipca ? do końca lipca czyli ?
nie mam pomidorków a ziemia u mnie piaszczysta . Ale eksperymentalnie zrobiłam sanatorium bukszpanom, były przez 4 tygodnie podlewane humusem - w tym raz nierozcieńczony i wyglądają bardzo dobrze a na przedwiośniu były koloru zachodzącego słońca .
Na lewo - przy rozsączkach z oczyszcazalni rosły ładnie - tam mam trzcinnika na co najmniej 150 cm a jeszcze nie ma kwiatostanów - zaczynam się go bać

W ten week zaczęłam sanatorium dla brzóz przewodniki uschły, listki małe - w jednej żywe tylko 2 gałęzie za to liście duże i ciemnozielone - reszta liści ponadżerana lekko, tutkarz brzozowiec sobie zrobił na kilku drzewkach porodówkę - urywam te listki.

Na brzozej wyściółkowanej cienko zrembkami, ziemią liściową z liścmi , korą, trawą : ) - czego tam nie ma ... - gazet bo mi zabrakło - są wreszcie dżdżownice jak wykopywałam dołki to prawie w każdym były dwie chudzinki małe ale to dobry znak - ziemię zwłaszcza z jednej strony bardzo sobie wyjałowiłam.

"Chcesz dokarmić rośliny - odżywiaj glebę" - jakoś tak to było - to moje motto na ten sezon




Do polowy lipca, bo azot daje roslinom kopa w gore i nie mialyby czasu przygotowac sie na zime. Jesli masz piaszczysta glebe to mozesz czesciej podlewac. Wyprobuj najlepiej sama. Jak rosliny za bardzo bujna do gory, to robia sie podatne na choroby i na szkodniki. Mysle jednak, ze w przypadku gnojowek to az tak bardzo nie grozi, bo rosliny same z gleby biora pozywienie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Juzia 12:55, 30 maj 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39219
jazzy napisał(a)

Ten na pergoli najlepszy


W życiu bym pod nim nie usiadła
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
jazzy 13:41, 30 maj 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Juzia napisał(a)
W życiu bym pod nim nie usiadła

Zawsze można teściową posadzić w cieniu
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
katiaxx 14:36, 30 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
nawigatorka napisał(a)
dobre pytanie pa w tym.sezonie bardzo intensywnie o nich mysle



sąsiad chce mnie przywieźć traktorkiem te kamienie , rozmowa mniej więcej jest taka

sąsiad ; a kamieni narzutowych byście tu nie chcieli ?
Em ; a skąd ?
sąsiad ; a u mnie na polu sporo
em ; no a czym to przywieźć ?
sąsiad - traktorem pojedziemy z przyczepką
em ; a na przyczepkę jak włożymy
sąsiad ; no ... ręcznie

no przecież oczywista oczywistość


(sąsiad ma wszystko i traktor i przyczepkę i glebogryzarki - no po prostu ideał sąsiada )
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 14:39, 30 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
AgaeM napisał(a)
https://www.rhs.org.uk/shows-events/rhs-chelsea-flower-show/Gardens/2016/The-Garden-of-Potential


ale co spowodowało taki projekt , wiecie ; zawsze jest że projektant wzorował się na ..., inspirował widokami z dzieciństwa ..., kierował się powrotem do natury ...., odwoływał się do ... no jakaś teoria jest dorobiona.

Nie mogę szukać na szybko - bo może jest krótka notka, póki co nasuwają mi się tylko jaskiniowcy jabadabadu

ale pewnie jest fajnie wytłumaczone,tylko ja na to nie wpadam w przerwie miedzy jedną tabelką a druga
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 14:40, 30 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
jazzy napisał(a)

Zawsze można teściową posadzić w cieniu


spryciula
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
AgaeM 14:41, 30 maj 2016


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
jazzy napisał(a)

Zawsze można teściową posadzić w cieniu


Od kilku dni szukałam funkcji w tej instalacji. Bo piękne nie jest. To moze funkcjonalna.
Teraz wiem. Otworzyłaś mi oczy.
____________________
szałwie czy lawendy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies