Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

Katkak 13:31, 01 wrz 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Chyba zresztą nie ma niczego dla roślin niż kompost . Ja swój kompostownik likwiduję. W małym ogrodzie trudno znaleźć mu takie miejsce, że by nie dawał po oczach. Ale będę wspierać się Biohumusem . W tym roku uratował moje schorowane rodki .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:54, 01 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Kasiu ja co roku pod wszystkie rośliny na wiosną daję humus w płynie na start po zimie, ale niedużą ilość taką litrową butelkę na wszystkie rośliny prócz trawy, potem idzie kompost, nawozy ale też tylko szczyptę pod każdą roślinkę i na koniec dwa razy gnojówka z pokrzyw, w zeszłym roku dawałam jeszcze pod iglaki jesienny przeciw brązowieniu igieł, a teraz nie wiem czy dam bo roślin mam dużo więcej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
abiko 14:08, 01 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
sylwia_slomczewska napisał(a)


krótszy kawałek też ma swoją miejscówkę i bardzo mi się tam podoba, choć Kondzio nie był przekonany do mojego pomysłu, uważam, że tło podkreśliło wzór



Eee no super to wygląda, jeszcze jak przemalujesz tło to będzie cudnie.
Tylko trzmielina zarośnie Ci to cudo.. szkoda by było.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 14:10, 01 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
sylwia_slomczewska napisał(a)


Powiedziałabym, że w realu jeszcze ciemniejsze


no śliczna, nie mam takiej.. kurcze a ja nie wiem co źle robię, że mi dalie w tym roku nie przezimowały buuu a miałam takie ładne czerwone..
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
sylwia_slomc... 14:21, 01 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
abiko napisał(a)


no śliczna, nie mam takiej.. kurcze a ja nie wiem co źle robię, że mi dalie w tym roku nie przezimowały buuu a miałam takie ładne czerwone..


Ale co się stało wyschły, zgniły czy namarzły?

Ja moje zabieram z ogrodu jak się bardzo mocno ochłodzi , ale jeszcze przed pierwszym mrozem, zimę spędzają w piwnicy nie ogrzewanej, pod boiskiem , nie zasypuję niczym, przykrywam tylko przewiewna szmatką, żeby bardzo nie wyschły, ziemi też nie wypłukuję tyle tylko co się otrzepie, ale też straciłam w tym roku jedną giganta, żółtego, kwiaty miała wielkości talerza obiadowego, ale zaplątały się z bulwami ślimary bezdomne i wyżarły mi bulwy przez zimę, wiosną się zdziwiłam bo zamiast dalii były dwa giganty 25 cm ślimaków, masakra - uśmierciłam natychmiast, a potem się okazało co zjadły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
abiko 14:40, 01 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
wyschły właśnie, moje z racji braku piwnicy zimują w zimnym garażu no i masz..
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Kawa 14:45, 01 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
mój kompost cuchnie na tych upałach na razie mam za płotem kompostownik gdzie działka sąsiada, który notabene nie wiem czy wie że ma działkę a później jakby się ktoś tam budował to będzie problem, którym sobie na razie nie zawracam głowy
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
sylwia_slomc... 14:48, 01 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Kawa napisał(a)
mój kompost cuchnie na tych upałach na razie mam za płotem kompostownik gdzie działka sąsiada, który notabene nie wiem czy wie że ma działkę a później jakby się ktoś tam budował to będzie problem, którym sobie na razie nie zawracam głowy


Jak to cuchnie to coś Ty tam nawrzucała? U mnie nie ma przykrego zapachu, a mam drugi sezon, jedynie owoce jak wyrzucę to przy upale czuć ferment, ale na to potem trawa po koszeniu przydomowego i już nie czuć nic, resztek jedzenia nie wyrzucaj na kompost tylko organiczne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
16:08, 01 wrz 2015
gotowanego nie wolno na kompost ...no chyba że ktoś chce mieć szczury i myszy ...napewno przyjdą na obiadek!
dominika_ 19:53, 01 wrz 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Kompost to żywe złoto (ponoć) u mnie pierwszy sezon
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies