Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

Milka 14:22, 31 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)


Lubię cięcie więc może ją okiełznam, teraz podcinam już rdest auberta i zastanawiam się czy na wiosnę ciąć go drastycznie bo przyrosty olbrzymie roczne czy tylko ciągle go korygować i niech idzie na żywioł
Bardziej sie martwię czy okiełznam bylinówki bo u mnie nic nie rośnie jak posadziłam tylko rośliny się wzajemnie przerastają, jak się sieją tak rosną przez to bardziej naturalnie jest tylko czy któryś gatunek nie zdominuje calości? Ale dzięki temu nie ma plewienia bo nie ma miejsca dla chwastów


Zważywszy na rustykalny charakter ogrodu, pozwoliłabym na to przenikanie, a jak kiedyś juz wszystko wielkie i dojrzałe będzie, będziesz korygować, jeśli trzeba, mocno..odrosną na pewno
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Karol99 14:25, 31 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
sylwia_slomczewska napisał(a)


Dziękuję Życzę powodzenia w szkole


Dziękuję przyda się
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:34, 31 sie 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Milka napisał(a)


Zważywszy na rustykalny charakter ogrodu, pozwoliłabym na to przenikanie, a jak kiedyś juz wszystko wielkie i dojrzałe będzie, będziesz korygować, jeśli trzeba, mocno..odrosną na pewno


Zważywszy na mój charakter gdzie mi każdej roślinki oprócz chwastu szkoda mogę mieć z tym właśnie problem, liczę, że będziecie wtedy na mnie mocno krzyczeć i że zgłoszą się chętni na nadwyżki roślinne bo z wywalaniem u mnie kiepsko, ale to dopiero może za rok dwa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:35, 31 sie 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Karol99 napisał(a)


Dziękuję przyda się

Nie ma sprawy, moje dzieci też przeżywają nową szkołę, choć staraja się nadrabiać miną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 14:38, 31 sie 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)




jeszcze tylko ściany trzeba pomalować na drugą warstwą i będzie miodzio



bardzo jestem z tego zakupu zadowolona
Dzięki jeszcze raz Alinko za podpowiedź


a ja też bym nie zdobiła tym domu bo już zdobienia ma, ponadto ta trzmielina zarośnie Ci tą kratkę i mało będzie widać, więc będziesz pewnie cięła - trzmielina lubi cięcie więc to łatwe będzie
Rozumię że na razie tak cieszy więc trzeba się tym nacieszać bo roboty masa.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:48, 31 sie 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
mira napisał(a)


a ja też bym nie zdobiła tym domu bo już zdobienia ma, ponadto ta trzmielina zarośnie Ci tą kratkę i mało będzie widać, więc będziesz pewnie cięła - trzmielina lubi cięcie więc to łatwe będzie
Rozumię że na razie tak cieszy więc trzeba się tym nacieszać bo roboty masa.

pozdrawiam


Mira to nie dom to warsztat- stara chlewnia i gospoda- dawna drewutnia- dom dopiero czeka na remont, był w lepszym stanie niż rozsypujące się budynki gospodarcze.
A Kondzio owszem też by zdobił tylko mniej symetrycznie i na innej ścianie budynku Tak zrozumiałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:58, 31 sie 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
moje inspiracje do skrzyni po tapczanie

https://www.google.com/search?q=miniatura+ogrodu+w+donicy&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CB0QsARqFQoTCMXS_pOv08cCF
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:00, 31 sie 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
i jeszcze
http://magiawnetrz.blogspot.com/2014/06/miniaturowe-ogrodki.html

co myślicie?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Marga 16:15, 31 sie 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Super sprawa z takim miniaturowym ogródkiem! Nawet nie wiedziałam, że coś takiego można zrobić. Skoro synowi się podoba to niech działa
____________________
Ogród dla moich synków
deszczowymaj 18:34, 31 sie 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Sylwia ale u Ciebie dużo się dzieje ...już nie ogarniam

ps.ogród miniaturowy bardzo fajna sprawa ale...jest dość pracochłonny,na etapie zakładania jak i później przy pielęgnacji (oczywiście jeżeli cały czas ma pięknie wyglądać)
także im mniejszy tym lepszy
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies