Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 19:33, 26 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
margaretka3 napisał(a)
Za rok będzie busz, a za dwa będziesz jęczeć, że miejsca Ci na nowe pomysły brakuje


Gosia za rok to czasu na te pomysły mi będzie brakowało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:36, 26 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Filomena napisał(a)
Wrócę do dyskusji sadowniczych, bo ja mam spostrzeżenia u siebie takie, że w bliskim sąsiedztwie chemicznej uprawy kultur nie jestem w stanie mieć owoców w pełni ekologicznych. Bezproblemowe są jedynie jagodowe. Owoce typu śliwa, jabłoń rodzą bez oprysku ( u mnie ) bardzo słabo, a postarałam się o zapylacze i pszczółek nie brakuje. Zniechęcona wywalam wiosną kilka śliw i czekam na owocowanie sprezentowanych jakiś czas temu starych węgierek.


U nas z bzyczkami problem bo jak pryskają to część wybijają niestety. To widać z roku na rok gołym okiem. Rok temu pszczół było o wiele więcej niż teraz

Przez to też mam tą łąkę kwietną ,żeby bzykacze zapylacze miały enklawę nie pryskaną niczym
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:46, 26 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
uleczka napisał(a)
Witaj Sylwia
Ostatnio prześledziłam Twój watek, jestem pełna podziwu dla pomysłów, zaangażownia i pasji całej rodziny. Działka super, ten słoneczny stok ujął mnie najbardziej, po prostu marzenie. Ja bym tam widziała winorośla, plantację rodem z Włoch czy z Chorwacji. Ale to oczywiście tylko moje skojarzenia, wiem że Ty konsekwentnie realizujesz swoją wizję. Piszesz o planach zagospodarowania rowu melioracyjnego. Najpiękniejsze takie miejsce widziałam u Tamaryszka
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
http://ogrodtamaryszka.blogspot.com/
poczytaj może się zainspirujesz


Witam Cię Ula i mam nadzieję , że zostaniesz z nami
Ogród Tamaryszka śliczny....rów bajka
U mnie trochę trudniej bo ściany ma bardzo głębokie i strome , a podebrać w bok nie bardzo jest gdzie ze wzgl. na drzewa , które tam rosną.......do tego zdarza mu się zmienić w ogromną rzekę Wszystko wówczas zalane Ale myślę , że coś wymyślimy .....coś tam w głowie już mam
Inspirowałam się podobnym strumyczkiem
zobacz
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5201-wizytowka-historia-ogrodu-z-rowem-ktory-ma-byc-strumykiem


____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:48, 26 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Milka napisał(a)


Eee tam
to cudowne, za rok znowu będzie niesamowicie i tak, co rok, coraz bujniej i coraz więcej pracy
Miłego dnia Sylwia


Irenka nie strasz ja liczę na to , że pracy będzie mniej Bo jak się uwinę z grubsza z ogrodem to za dom się trzeba chwycić będzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:36, 26 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Jeżdżąc dzisiaj od szpitala do szpitala wpadłam do marketu kupić sobie buty.....ale nerwy mnie tak szarpały , że kupiłam sobie prezent mikołajowy zamiast butów.......po takim dniu należało mi się

szkoda , że malutka większych nie było niestety



ptaszek uciekł z klatki też bym uciekła jakby mnie podpalali

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:40, 26 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
A te piekności polecą wiosną albo na rabaty z kwiatami , albo nad oczko wodne , a bociek dostanie eksmisję w łąkę kwietną
Gdzie lepiej???



bardzo mi się podobają tylko eM musi dorobić im nóżki do wbicia w ziemię, najlepiej cienkie, wysokie





były jeszcze pomarańczowe i fioletowe , ale na wszystkie nie było mnie stać........choć w przyszłym tygodniu jeszcze będę w Krakowie

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:42, 26 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Spore są bo na długość jakieś 20 cm



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Bogdzia 22:01, 26 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Klatkę mam taką samą , dostałam od kogos z Ogrodowiska i dwa ptaszki w niej -również prezent, wazki świetne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
sylwia_slomc... 22:56, 26 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Bogdzia napisał(a)
Klatkę mam taką samą , dostałam od kogos z Ogrodowiska i dwa ptaszki w niej -również prezent, wazki świetne.

Spodobała mi się teraz dumam gdzie ją dam. Potrzebuję dupereli do dużego ogrodu , a wszystko upycham w przydomowym bo na dużym brak mi dużych drzew jeszcze i krzewów trzeba czasu
a w ważkach się zakochałam od pierwszego wejrzenia fajne sa bo nie szklane , ale witrażowe mimo to
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 23:02, 26 lis 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
sylwia_slomczewska napisał(a)

Taką samą trzymałam w ręce, a czemu nie kupiłam? Teraz mi żal...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies