Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy song

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy song

makkasia 16:54, 14 mar 2016


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
czy te drzewa mają przesłonić widok sąsiedniej działki? I pytanie czy te dwa kloniki przesłoną ?
jaka jest wystawa warzywnika - w jakim momencie dnia drzewa będą cieniować
warzywnik?
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 17:02, 14 mar 2016


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
frezja napisał(a)
Czy Klon Odessanum pasuje tutaj? poproszę o opinie



Tak w skrócie wygląda to miejsce

PG[/img]

Rysunek i zdjęcie różni się od siebie na zdjęciu masz podzielą przestrzeń na dwie części z trawnikiem i pasek za iglakami, gdzie na końcu stoi drabina...na rysunku tego nie widać, Na rysunku nie ma warzywnika, nie ma wymiarów - trudno bez takich szczegółów coś podpowiedzieć
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
frezja 17:05, 14 mar 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Nie mają takiego zadania...choć przy okazji nie zaszkodzi;Słońce tam jest całe popołudnie;drzewka będą ok 3 metrów od warzywnika..to raczej nie przesłonią ...tak myślę.Mają być przycinane to i korona zbytnio się nie rozrośnie...tylko czy się tak da z tym cięciem.

Częśc z drabiną to nie moja.Drzewka mają być takim zaproszeniem do wejścia na część warzywną.Staną na środku tych wydzielonych rabatek, chcę je czymś obsadzić...może różami.Kwestia przesłony to tylko taka mała dygresja z mojej strony...liczę na to, że sąsiedzi wytną te swoje zmarnowane upałami iglaki.Ale tym nie zaprzątam sobie na razie głowy.
Masz klony u siebie?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
makkasia 20:02, 14 mar 2016


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Nie mam klonów , ale te są piękne, świecą w ogrodzie. tEwuniu czy warzywnik będzie skrzyniowy, czy z tradycyjnymi grządkami? Warzywnik skrzyniowy jest bardzo dekoracyjny wiec nie musiałby być przesłonięty jednak taki tradycyjny fajnie byłoby go osłonić i wydzielić ekranem z cisa.
Od strony zewnętrznej mogłybuy rosnać róże na tle cisa a warzywnik byłby zasłonięty stanąć mógłby tam jeszcze kompostownik itp. No i przed cisami te klony.

Gabisia ma w taki sposób oddzieloną strefę z paleniskiem i hamakiem. Takie podzielenie długiej działki poprawia proporcje ogrodu i świetnie zakrywa nie zawsze uporządkowany warzywnik.


Nie znam rozmiarów Twojego ogrodu i powierzchni jaką przeznaczyłaś na warzywnik ale nie żałuj miejsca na warzywnik - ogród na takim podziale na pewno zyska.
Zastanowiłabym się nad uspokojeniem linii rabat - osobiście poszłabym w linie proste tym bardziej, ze jak chcesz na końcu posadzić dwa identyczne drzewa to idziesz w symetrię a ona rządzi się swoimi prawami i jest wymagająca. Dlatego też jeśli nie chcesz wpaść w pułpkę symetrii to posadź np w rzędzie kolumnowe Amanogawy Wiem, że raczej nie pomogłam, ale ja tak bym zrobiła.Macham
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
frezja 20:26, 14 mar 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
makkasia napisał(a)
Nie mam klonów , ale te są piękne, świecą w ogrodzie. tEwuniu czy warzywnik będzie skrzyniowy, czy z tradycyjnymi grządkami? Warzywnik skrzyniowy jest bardzo dekoracyjny wiec nie musiałby być przesłonięty jednak taki tradycyjny fajnie byłoby go osłonić i wydzielić ekranem z cisa.
Od strony zewnętrznej mogłybuy rosnać róże na tle cisa a warzywnik byłby zasłonięty stanąć mógłby tam jeszcze kompostownik itp. No i przed cisami te klony.

Gabisia ma w taki sposób oddzieloną strefę z paleniskiem i hamakiem. Takie podzielenie długiej działki poprawia proporcje ogrodu i świetnie zakrywa nie zawsze uporządkowany warzywnik.


Nie znam rozmiarów Twojego ogrodu i powierzchni jaką przeznaczyłaś na warzywnik ale nie żałuj miejsca na warzywnik - ogród na takim podziale na pewno zyska.
Zastanowiłabym się nad uspokojeniem linii rabat - osobiście poszłabym w linie proste tym bardziej, ze jak chcesz na końcu posadzić dwa identyczne drzewa to idziesz w symetrię a ona rządzi się swoimi prawami i jest wymagająca. Dlatego też jeśli nie chcesz wpaść w pułpkę symetrii to posadź np w rzędzie kolumnowe Amanogawy Wiem, że raczej nie pomogłam, ale ja tak bym zrobiła.Macham


Kasiu, w przyszłości warzywnik będzie skrzyniowy a ekran z buka już się tworzy.
Ciekawy przykład zapodałaś.Fajna ta przegroda..i kto wie, może wykorzystam.Bukom mogę zrobic przeprowadzkę..
Klony zamówię w takim razie i potem będzie przymierzanie.Bardzo Ci dziękuję..Ty już nabyłaś spore umiejętności w zakresie porad ogrodowych

macham Kasiu..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Flower1 10:48, 15 mar 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Czesc Ewciu ,wpadłam sie przywitac .Masz piekny ogrod. Widziałam pytanie u Danusi na temat Odessanum ,mi sie tez bardzo podoba i wsadziłam u siebie w zeszłym roku .Mam nadzieje ze w teraz pokaze na co go stac . Chciałam Ci polecic ksiazke Danusi "Jak zaprojektowac..." sama nabylam i bardzo czesto do niej zagladam bo nie sposob wszystko zapamietac.A tam jest wszystko podane na tacy .Naprawde warto.Bede zagladac !pozdrawiam serdecznie
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Gardenarium 10:50, 15 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja generalnie nie lubię tych klonów jesionolistnych, mam do nich uprzedzenie, ale chyba Aureum jeszcze mogę przełknąć, choć w swoich ogrodach nie posadzę. No to pomogłam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
frezja 13:37, 15 mar 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Flower1 napisał(a)
Czesc Ewciu ,wpadłam sie przywitac .Masz piekny ogrod. Widziałam pytanie u Danusi na temat Odessanum ,mi sie tez bardzo podoba i wsadziłam u siebie w zeszłym roku .Mam nadzieje ze w teraz pokaze na co go stac . Chciałam Ci polecic ksiazke Danusi "Jak zaprojektowac..." sama nabylam i bardzo czesto do niej zagladam bo nie sposob wszystko zapamietac.A tam jest wszystko podane na tacy .Naprawde warto.Bede zagladac !pozdrawiam serdecznie


Cześć Magdo mam chwilę to wpadnę do Twojego ogrodu.Teraz sama nie wiem, czy...nawiązać do klonu Flamingo, który rośnie w rejonie cyprysów, czy..zakupić jakąś śliwę.Książki nie mam ale wkrótce sobie zakupię..tylko gdzie ??
Odwzajemniam pozdrowienia
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 13:42, 15 mar 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Gardenarium napisał(a)
Ja generalnie nie lubię tych klonów jesionolistnych, mam do nich uprzedzenie, ale chyba Aureum jeszcze mogę przełknąć, choć w swoich ogrodach nie posadzę. No to pomogłam


Danusiu, klony jeszcze w koszyku zakupowym mam podobają mi się ze względu na kolorystykę i nie będą wielkie nigdy.
Ciekawa jestem skąd to uprzedzenie u Ciebie...kiedyś dawno był na Twojej liście polecanych liściastych
pozdrawiam i główkuję dalej
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Dominika11 13:43, 15 mar 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
tak sie wtrącę co do książki - też mam i polecam ja kupiłam w księgarni, ale napewno jest na All
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies